Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Orient Express - blog Agnieszki Zagner o Bliskim Wschodzie Orient Express - blog Agnieszki Zagner o Bliskim Wschodzie Orient Express - blog Agnieszki Zagner o Bliskim Wschodzie

10.08.2014
niedziela

Rzeź jazydów. Państwo Islamskie przeszło do czynów

10 sierpnia 2014, niedziela,

Jeszcze w sobotę dżihadyści tylko grozili, że jeśli jazydzi czy chrześcijanie nie przejdą na islam, czeka ich śmierć. Ich groźby właśnie się spełniły.

Doniesienia agencyjne są wstrząsające. Ofiarą z rąk bojowników Państwa Islamskiego na północy Iraku paść miało ponad 500 osób, część z nich – w tym kobiety i dzieci – zostało zakopanych żywcem. Masowe groby mają znajdować się Sindżar w północno-zachodziej części kraju, nieopodal tego, co do niedawna można było nazwać granicą z Syrią. Dziś tych granic praktycznie nie ma. Wszędzie rządzi i karze za nieposłuszeństwo „kalif” Baghdadi.

Dzisiejsza rzeź może być odpowiedzią na amerykańskie naloty. Może, ale nie musi. Dżihadyści prowadzą własną wojnę, kierują się własną logiką.

Obama zdecydował się na nie, by uchronić mniejszości w Iraku, poproszony o to przez rząd w Bagdadzie. Jeszcze kilka tygodni temu Al-Maliki uważał Kurdów za „zdrajców”, którzy ostrzą kły na kawałek Iraku i chcą oderwać roponośne tereny spod władzy w Bagdadzie, tak dziś te spory zeszły na dalszy plan. Irackie lotnictwo wspomaga bojówki kurdyjskie w walce przeciwko Państwu Islamskiemu.

Jazydzi uciekający do Irbilu. Feriq Ferec/Anadolu Agency/Scanpix/Forum

Jazydzi uciekający do Irbilu.
Feriq Ferec/Anadolu Agency/Scanpix/Forum

W obawie przed najgorszym tysiące jazydów miało uciec na tereny opanowane przez Kurdów w Syrii i Iraku. Liczą, że tam będą bezpieczniejsi. Problem w tym, że w tej części świata już nigdzie nie jest bezpieczniej. Ani dla sunnitów, ani dla szyitów, a już na pewno nie dla chrześcijan czy jazydów.

Kurdowie rzeczywiście dają schronienie i chrześcijanom, i jazydom. Sami mają jednak własne problemy z Państwem Islamskim. Zaledwie kilka dni temu jeden z przywódców kurdyjskich stwierdził, że między uzbrojeniem Kurdów a tym należącym do bojowników Państwa Islamskiego istnieje technologiczna przepaść.

Kim są ci jazydzi? W skrócie to mały tygiel kulturowo-religijny, którego początki zrodziły się ok. 900 lat temu. To częściowo islam połączony właściwie ze wszystkim: zoroastryzmem, chrześcijańskim nestorianizmem i judaizmem. Wszystko ze wszystkim. I chrzest, i obrzezanie, i szahada, i modlitwa pięć razy dziennie – choć nie do Allaha, lecz do Anioła Pawia (Melek Taus jest przez niektórych muzułmanów uważany za diabła, ponieważ jedno z jego imion brzmi „Szeitan”, czyli diabeł po arabsku). Anioł Paw jest słuszniejszym obiektem modlitw, ponieważ według jazydów Bóg nie interesuje się tym, co dzieje się na ziemi. Co więcej, Anioł ma wielkie zasługi – jego łzy skruchy ugasiły ogień w piekle. Dziś piekła więc już nie ma, a Anioł opiekuje się ziemią.

Tradycyjny ubiór mężczyzny zbliżony jest do arabskiego (zakryte łokcie, kolana i nakrycie głowy takie samo jak u muzułmanów, tak by nie rzucali się w oczy na bazarach), a kobiet do syryjskiego. Jazydem nie można się stać, można się nim tylko urodzić. Pewnie dlatego nie ma w zwyczaju, by wyznawcy tej religii wchodzili w związki małżeńskie z przedstawicielami innych religii.

Jazydzi byli gnębieni niemal od początku istnienia tej religii. Obecnie padają ofiarą po raz kolejny. Zaledwie kilka dni temu przedstawicielka jazydów Fajan Al-Dahil w irackim parlamencie w dramatycznym wystąpieniu, szlochając, błagała o ratunek przed masakrą współwyznawców. Jak dodawała, kobiety-jazydki są porywane i sprzedawane jako niewolnice na targach.

Na całym świecie mieszka w sumie ok. pół miliona jazydów, większość z nich w Iraku. W Syrii jest ich ok. 30 tys. Przebywają też w Armenii i Gruzji, a nawet w Europie zachodniej, jako emigranci, głównie w Niemczech i Austrii.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 127

Dodaj komentarz »
 1. Oj czegóż to się nie robi, żeby odwrócić uwagę od genocidu jaki ma miejsce w Gazie. Tam to jest dopiero rzeź ale o tym to pani Zagner nie napisze. W końcu tamtejsze ofiary są niesłuszne chrześcijanie muzułmanie oni giną z rąk SSmanów z Izraela więc zgodnie z linią Polityki oni są niesłuszni. No to teraz czekamy na kolejny łzawy komunikat o tych biednych Jazydach. Pogratulować bardzo bezpiecznego tematu.

 2. G. W. Bush ustabilizował Irak.
  US-mani mogą być dumni.

 3. No tak, przeszkadzali dyktatorzy niepokorni wobec USA, trzeba było więc ich zlikwidować. W przypadku Saddama Husajna preteksty były wzięte z sufitu. Nie wzięto tylko pod uwagę faktu, że zlikwidowany łajdak utrzymywał pewien porządek za cenę likwidacji kilkudziesięciu oponentów rocznie. Teraz Bogu ducha winnych ofiar będą tysiące, może i setki tysięcy. Ale kogo to w Brukseli czy innym Waszyngtonie obchodzi. Na pocieszenie można dodać, że to dopiero niewinne złego początki…

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. To co się dzieje w tamtej części świata, to jakiś koszmar. Tym bardziej wstyd powinno być tym, którzy u nas znajdują państwo wyznaniowe. My naprawdę żyjemy w spokojnym luksusie demokracji, a wzbudzamy się laicko, kiedy jakiś świr woła o deklarację sumienia nauczycieli. Tymczasem w Iraku w imię wiary (?), a właściwie szaleństwa morduje sie ludzi.

 6. Agnieszko, dziecko drogie, jakie panstwo islamskie ? Od kiedy, kto poza pania je uznaje ? Przeciez nie ma takiego panstwa. To sa brednie nie z tej ziemi. Tam na polnocy Iraku sa natomiast przerozne stada terrorystow islamskich uzbrojonych przez Obame w Syrii. Za pogrom jazydow odpowiada Obama. Za ofiary w Syrii rowniez. I za ofiary na Ukraininie bo sponsorowal banderowski zamach stanu.

  Mietek
  10 sierpnia o godz. 14:11
  Oczywiscie masz racje. Tam w polnocnej Syrii jest polski urzednik wspomagany przez polskiego kapellana a jakze i razem prowadza rejerst ktory z terrorystow jest jakiego allahowego wyznania i do jakiego stada nalezy. Ponadto rejerstruja oni ktore z tych stad przekroczylo granice do polnocnego Iraku i stad ty wiesz ze to nie wolna armia syryjska.

 7. wykidajło
  10 sierpnia o godz. 16:15
  W Iraku od czasów Bushowskiej „stabilizacji” już zginęło ok.miliona osób ponad 3 mln. uciekło na emigrację i jest też pewnie kilka milionów kalek.
  A ofiar będzie przybywać.

 8. „….między uzbrojeniem Kurdów a tym, należącym do bojowników Państwa Islamskiego istnieje technologiczna przepaść.”

  Ciekawe, nieprawdaz? I nikt nie zadaje pytania, jak to jest mozliwe.

  Pozdrawiam

 9. Podejrzewam, ze obecnie Irakijczycy z lezka w oku wspominaja wspaniale, dostatnie i bez wojennych klopotow zycie w czasach Saddama Husajna.

 10. Ja donoszą media na świecie, „kalif Baghdadi” jest żydem za matki żydówki oraz ojca żyda, zakamuflowanym (widać marnie) szpiegiem wyszkolonym przez Mossad.

  liveleak.com/view?i=2fa_1407566665

  A zatem, skoro na czele tej bandy najemnych morderców wyposażonych w amerykańską broń niczym Izrael, miałby stać żydowski szpicel, to logicznie rzecz biorąc, moim skromnym zdaniem należałoby także te zbrodnie popełniane w Iraku, obok popełnianych w Palestynie oraz na wschodniej Ukrainie nazwać zbrodniami żydowskimi.

  liveleak.com/view?i=2fa_1407566665

  Wolna prasa w USA komentuje obrazowo casus Baghdadiego aka Simon Elliot takim rysunkiem:
  http://www.veteranstoday.com/wp-content/uploads/2014/07/al-baghdadi-solo3teste.jpg

 11. @axiom1
  Autrorka odnosi sie do ISIS, ktorzy deklaruje sie jako bojownicy Islamic State (panstwa islamskiego).

 12. @Saurom
  Mnostwo dziennikarzy poublikuje na temat systuacij w Gazie i wiekszosc ludzi ma juz pojecie co tam Izrael wyrabia. Z rzadu Wielkiej Brytani wystapila nawet pani minister w protescie przeciw braku reakcij zachodu na skandaliczne zachowanie Izraela.

  Natomiast nimal nikt nie donosi co na prawde sie dzieje w Iraku i Syri, wiec po co sie wyzlosliwiac i dorabiac sobie teorie o spisku zydowskim?

 13. Bardzo Pani dziękuję, że interesuje się Pani Jezydami. Wprawdzie artykuł powtarza różne błędne poglądy na temat wierzeń, ale to dość cenne, że w ogóle ktoś o tym pisze. Do wypowiedzi Obamy przed dwoma dniami media nie mówiły nic na ten temat.

  http://sinjar2014.blogspot.com/
  -Monitoring sytuacji Jezydów.

 14. „syrjański” ? przez „j” ?
  A co się stało z „syryjskim” ?

 15. Rzeź jazydów. Państwo Islamskie przeszło do czynów
  Jakoś nikt nie napisał kilka lat temu …Rzeź arabów. USA przeszło do czynów.

 16. A w tym monencie powinno byc nam LUDZIOM obojetne co, gdzie i jak, kto zawinil i dlaczego mamy taka sytuacje . Nalezy poprostu z pomoca spieszyc. I nie jast to tylko woda i posilki ( naturalnie i to jest w tym momencie wazne)ale jest to na szeroka skale zakrojona ewakuacja do tak zwanej bespiecznej czesci Iraku.
  A na dodatek cala ta ISLAMSKA ferajne dżihadystow to gonic i wytepiac jak psy wsciekle. A tych wesolych chlopcow z Europy ktorzy maja nagle natchnienie swoje videogry na zywo przezyc i staja sie wojownikami Islamu – ich wszystkich do obozu w Guantanamo I Obamie jeszcze koszty za to pokryc. CALY TEN WOJUJACY ISLAM POWTARZAM CALY DO GUANTANAMO A JAK BEDZIE TRZEBA TO KAWALEK KUBY WYNAJAC I OBOZ POWIEKRZYC Dzisiaj jazydzi jutro chrześcijanie o przepraszam ich to juz teraz morduja ale rozumiem ze tak dlugo jak dlugo nie dzieje sie to w Gorna Wolka tak dlugo nie ma problemu. Bo przeciez : „Niech na całym świecie wojna, byle polska wieś zaciszna, byle polska wieś spokojna.” Tym razem POLSKA ARMIA POWINNA I MUSI WYLADOWAC W IRAKU I ZPLACIC DLUG KRWI NIEWINNIE PRZELANEJ I INNI CZLONKOWIE BYLEJ KOALICJI SA TAM ZAPROSZENI

 17. Szanowny Panie Romanie Żuchowicz,

  proszę przyjąć ode mnie wyrazy uznania oraz podziękowania za swój wkład w informowanie na bieżąco opinii publicznej o tragicznej sytuacji Jazydów. Jako jeden z nielicznych dziennikarzy w Polsce zwrócił Pan uwagę na ich tragiczny los. Jeszcze raz wielkie dzięki. Miejmy nadzieję, że kolejne doniesienia z Iraku będą dużo bardziej optymistyczne. Pozdrawiam serdecznie.

 18. Amerykańcy bardzo chcieli zniszczyć Saddama, niewątpliwego ludojada, ale utrzymującego względny spokój. Ponieważ im się to udało, pośrednio doprowadzili do obecnej sytuacji. Co gorsza dla Polski, polscy politycy poparli amerykańską zagładę Iraku. Amerykanie przyczynili się do tego, do czego żaden islamski ludojad nie doprowadził – pośrednio zlikwidowali chrześcijan irackich. Jazydzi jako niewystarczająco koszerni w oczach bandytów ISIS-u (rozszyfruj skrót, sześciolatku, a dojdziesz do źródła finansowania) też idą pod nóż.
  Bush synek, Cheney, Rumsfeld, Wolfowitz, Rice i reszta mafiosów mogą sobie pogratulować. Zaczęli od zaatakowania własnego narodu 11 września, kroczyli od sukcesu do sukcesu dosłownie po trupach.

 19. Lech

  W każdej legendzie jest ziarno prawdy, nawet w tej, do której przedstawienia „zostałeś zobowiązany”. Istotnie, nic nie mam do tej części narodu izraelskiego, która potępia zbrodniarza Satanjahu oraz aktywnie protestuje przeciwko masowym mordom jego gangu w Palestynie; nie mam też nic do tych Izraelczyków, którzy czują odrazę do pomysłodawców oraz wykonawców satanistycznej, morderczej kabały z – jak donoszą media – załganym żydem Simonem Elliotem aka al-Baghdadim w roli głównej, zwykłym szpiclem, aktorem, dokonującym ze swoimi najemnikami potwornych rzezi na niewinnych ludziach na zlecenie swoich ogarniętych mesjanistycznym szowinizmem, pieprzniętych mocodawców, potworów, niczym żydowscy bolszewicy za Lenina. Nie przynosi mi też ujmy ani posądzenie o żydostwo, ani o nieżydostwo – dla mnie ganc pomada, są też porządni żydzi. A Janusz to moje imię.

 20. To wielka tragedia kiedy gina niewinni ludzie ktorzy nikomu nic zlego nie uczynili I niewazne jakiego sa wyznania.Ci ktorzy zabili te 500 osob w bestialski sposob(przypominam ze to byly glownie kobiety I dzieci),musza odpowiedziec za te zbrodnie. [*]

 21. I to wszystko Zawdzieczamy nowym porzadkom jakie USA zaprowadzilo na Bliskim Wschodzie.
  Saddam okazuje sie byl o stokroc lepszy – Niz „pax” Americana

 22. Janusz@
  Ach tak to ja wreszcie wiem………
  Januszku ja mam kolege On jest dobrym psychiatra – moze Tobie udzielic pomocy fachowej. A teraz spokojnie idz spac i tabletek nie zapomnij.
  Mam tylko jedno pytanko – od kiedy zaklady psychiatryczne daja pacjentom wolny dostep do internetu.

 23. Roman Żuchowicz,

  Przyłączam się do podziękowań Mietka.

 24. Kurewska zafajdana cenzura zezwala na upowszechnianie ludobojczej nienawisci do Zydow i kastruje KAZDA wzmianke o polskich pogromach, polskim wspoludziale w niemieckim lidobojstwie i o dokonaniach granatowych policjantow.

 25. @Saurom i tym ktorzy maka gdies los ludzi ktorych zycie jest zagrozone jesli nie przyjma pod przymusem Islamu.
  Oj czegóż to się nie robi, żeby odwrócić uwagę od genocidu jaki ma miejsce w Gazie
  ***
  przeciez to nie daje pretekstu na antysemickie wystepki. O tym nie warto mowic

 26. @Saurom
  10 sierpnia o godz. 16:02
  Oj czegóż to się nie robi, żeby odwrócić uwagę od genocidu jaki ma miejsce w Gazie
  ***
  Losem tych w Iraku zdaniem Saurom nie ma co sie przejmowac bo to nie daje mu wymowek dla jego antyzydowsliego jadu

 27. radziłówJedwabne

  Ależ jaka cenzura? Prędzej autocenzura lub – autoiluzja.

  „Ogromna większość przedstawicieli naszego gatunku nie potrafi uciec przed autoiluzją. Przed postrzeganiem rzeczy w ten sposób, by wizerunkowo wyjść lepiej samemu, by lepiej przedstawiała się nasza grupa czy sprawa, z którą się identyfikuje. Robimy to na dwóch poziomach – świadomym (autocenzura) i nieświadomym (automatyczne przyjmowanie korzystniejszej dla siebie czy naszej grupy interpretacji własnych działań). Czyli wiadomości o tym, co jest dla nas wizerunkowo niekorzystne nie przekazujemy dalej, albo też trochę przeinterpretowywujemy fakty, a o niektórych szczerze zapominamy. Otóż doktor Klukowski tak nie umiał.”

  http://p.skwiecinski.salon24.pl/446089,polska-zygmunta-klukowskiego

  ” „Z różnych stron dochodzą wiadomości o skandalicznym zachowaniu się części ludności polskiej i rabowaniu opuszczonych żydowskich mieszkań” – pisze doktor. W Szczebrzeszynie, kiedy Niemcy mordowali Żydów, „śmiano się i żartowano”. Gdy rozpoczęto wywózki do Bełżca, „sporo ludności polskiej, zwłaszcza chłopaków, gorliwie pomaga przy wyszukiwaniu Żydów. W całym mieście silne podniecenie”.
  […]
  Chłopcy uganiali się nawet za małymi dziećmi żydowskimi, które policjanci zabijali na oczach wszystkich…. Popisywał się też młody policjant z Sułowa, Matysiak. Woźny (miejski) Skórzak, nie mając karabinu ani rewolwru, siekierą rąbał głowy wyciąganych z kryjówek Żydów. Przez cały dzień jedni tropili tych nieszczęśliwych, drudzy zwozili trupy i kopali na kirkucie doły”.
  „Byłem świadkiem, jak usuwano Żydów z kryjówki w domu powroźnika Dyma. Naliczyłem około 50 Żydów wziętych do więzienia. Tłum patrzył, śmiał się, a nawet bił Żydów; inni przeszukiwali domy, szukając następnych ofiar
  […]
  Kilka lat później na Zamku w Lublinie, gdzie Klukowski siedział w 1946 roku, w gwarze aresztantów (głównie politycznych) tych więźniów, którzy siedzieli za zabijanie Żydów nazywano „skazanymi za nielegalny ubój”. ”

  Mam nadzieję, że mr.off włączy relację Klukowskiego do swojego żelaznego repertuaru cytacji.

 28. Jazydzi „zawsze byli przesladowani” pisze Pani Agnieszka.

  Ja z kolei -w przeciwienstwie do Pani Agnieszki zgaduje – bylem w tej czesci swiata zanim „zachod pod wodza imperium dobra” obalil dyktatora Saddama i zfinansowal (wraz z zaparzyjaznionym monarchiami…) wojne domowa w Syrii.

  Mniejszosci funkcjonowaly spokojnie jak przez stulecia.
  No ale trzeba bylo zaprowadzic „Pax Americana”.

  Z innej pobliskiej beczki – Pouczajacy wpis na jednym z blogow.
  Polecam:

  doomsday
  3 godziny temu

  Gaza jest obszarem dwukrotnie mniejszym od Warszawy, na którym żyje prawie dwa miliony ludzi. Żydzi otoczyli ten skrawek wielkosci parku murem na 10 metrów wysokosci, dodatkowo zwieńczonynym zasiekami z drutu kolczastego. Z wieżyczek strażniczych zabija się każdego Palestyńczyka, który próbuje sforsować mur. Widziałem to na własne oczy. Każdy, kto chce wypłynąć dalej w morze, np. by złowić ryby jest zabijany przez Izraelską Marynarkę Wojenną. Sytucja pogorszyła się w Gazie, kiedy USrael w miejsce rządów “Islamskich Braci” w Egipcie zainstalował swoje kukiełki w postaci wojskowej junty. Wtedy z Egiptu przestały płynąć jakiekolwiek dostawy. Od tego czasu (2013) ludzie w Gazie zaczynają wymierać z głodu i wycieńczenia w bardzo podobny sposób, jak umierali Żydzi w obozach koncentracyjnych w czasie II WŚ. Dlatego Hamas stale strzela rakietami. Te pociski domowej roboty bardziej przypominające sztuczne ognie są przechwytywane w powietrzu przez system izraelskiej obrony przeciwlotniczej Irone Dome. Faktycznie nie jest to agresja wobec Izraela, a raczej wołanie do Świata o pomoc, swego rodzaju sygnał S.O.S. : giniemy, ratujcie nas!!!. Mam Żydów w mojej własnej rodzinie i jednocześnie znam Palestyńczyków,
  z którymi przeżyłem kupę lat i którym wiele zawdzięczam .

  Statystyka strat w dzieciach po obu stronach od 2000 roku:

  rememberthesechildren.org/remember2013.html
  Czasem myślę, że Żydzi chcą zabić wszystkich Palestyńczyków, dlatgo, że ci ostatni są jakby wyrzutem sumienia w realu, który przypomina o sektach tysięcy wymordowanych, o milionach usuniętych ze swojej ziemi. Żydzi czują, że nawet jeden żywy Palestyńczyk może w przyszłosći opowiedzieć Światu prawdę. Dlatego muszą zabić każdego do ostatniego, tym bardziej jeżeli jest to dziecko. …”

 29. @ Andrzej Falicz

  Klamiesz. Lzesz.

  Zydzi niczym nie „otoczyli” Gazy. Gaza ma dluga granice z Egiptem. Wiesz o tym doskonale i pomimo to klamiesz.

  No i wuj – bo kogo dzis obchodza klamstwa Polakow-antysemitow o zafajdanych nienawiscia lebkach? A niech dra ryjki. Dzis to moga co najwyzej naskoczyc.

 30. radzilowJedwabne
  11 sierpnia o godz. 0:26

  Kurewska zafajdana cenzura zezwala na upowszechnianie ludobojczej nienawisci do Zydow i kastruje KAZDA wzmianke o polskich pogromach, polskim wspoludziale w niemieckim lidobojstwie i o dokonaniach granatowych policjantow….”

  Nie mniejsze zaslugi w kolaboracji z faszystami eksterminujacymi ich wlasny narod mieli sami Zydzi.

  Jak pisala jedna z najsłynniejszych żydowskich myślicielek XX wieku Hannah Arendt Holocaust nie bylby mozliwy bez wspolpracy samych Zydow.

  Twierdziła, że bez ich udziału w rejestracji Żydów, koncentracji ich w gettach, a potem aktywnej pomocy w skierowaniu do obozów zagłady zginęłoby dużo mniej Żydów, ponieważ Niemcy mieliby więcej kłopotów z ich spisaniem i wyszukiwaniem. W okupowanej Europie naziści zlecali funkcjonariuszom żydowskim sporządzenie imiennych wykazów wraz z informacjami o majątku. Zapewniali oni także pomoc żydowskiej policji w chwytaniu i ładowaniu Żydów do pociągów transportujących do obozów koncentracyjnych.

  W swojej książce Arendt napisała: „Dla Żydów rola, jaką przywódcy żydowscy odegrali w unicestwieniu własnego narodu, stanowi niewątpliwie najczarniejszy rozdział całej tej ponurej historii”.

  Inną żydowską organizacją kolaborującą z hitlerowskimi Niemcami była Żagiew, czyli Żydowska Gwardia Wolności – kolaboracyjna organizacja żydowska w getcie warszawskim, powołana pod koniec 1940 r. przez żydowski referat Gestapo z członków Grupy 13 do infiltrowania żydowskich i polskich organizacji podziemnych, w tym niosących pomoc Żydom.

  „Żagiew pozostawała w ścisłej konspiracji udając grupę przemytniczą, dzięki czemu mogła kontrolować kanały przerzutu żywności do getta. Według różnych opinii zajmowała się też szmalcownictwem, tropiąc i wydając Niemcom Żydów ukrywających się w tzw. aryjskiej części Warszawy. Agenci Żagwi, uznawani za najbardziej wartościowych, posiadali wydane przez Gestapo pozwolenie na broń. Od początku zwalczana przez Żydowską Organizację Bojową i Żydowski Związek Wojskowy. Rozbita na początku 1941 r., szybko została odtworzona. W czasie powstania w getcie większość członków Żagwi straciło życie. Według niektórych relacji ocalał jej przywódca, Abraham Gancwajch” .

  Kolejną organizacją, chyba najbardziej szkodliwą była tzw. Grupa 13, trzynastka, czyli Urząd do Walki ze Spekulacją – kolaboracyjna formacja policjantów żydowskich z warszawskiego getta pod kierunkiem kolaboranta Abrahama Gancwajcha, mająca oficjalnie na celu zwalczanie przemytu oraz spekulacji, a faktycznie kontrolowanie działalności Judenratu oraz infiltrowanie podziemnych organizacji działających w getcie.

  „Założona w grudniu 1940 roku, swoją nieoficjalną nazwę nosiła od budynku na ulicy Leszno 13, gdzie kwaterowała. Liczyła 300–400 osób. Wykonywała wyłącznie polecenia Gestapo, będąc faktycznie niezależną od Judenratu. Posiadała własne uniformy oraz własne więzienie. Pod naciskiem szefa Judenratu, Adama Czerniakowa, wskutek małej użyteczności dla Niemców, w sierpniu 1941 roku włączona do policji gettowej. Sam Gancwajch oraz niektórzy jego współpracownicy działali także za zgodą Gestapo na stronie aryjskiej, udając bojowników żydowskiego ruchu oporu. Członkowie trzynastki byli likwidowani jako kolaboranci zarówno przez Żydowską Organizację Bojową, Żydowski Związek Wojskowy, jak i podziemie polskie. Wyroku na Gancwajcha jednak nie udało się wykonać, a on sam zaginął” .

  Koniecznym wydaje się też wspomnienie o Jüdischer Ordnungsdienst (dosł. Żydowskiej Służbie Porządkowej, potocznie zwanej policją żydowską albo tzw. odmani). Byli oni w okresie II wojny światowej podległymi częściowo Judenratom, kolaborującymi z nazistowskimi Niemcami, żydowskimi jednostkami policyjnymi wewnątrz gett, obozów pracy oraz obozów koncentracyjnych. Wykorzystywano je do rekwizycji, łapanek, eskortowania przesiedleńców oraz akcji deportacyjnych.

  „Od grudnia 1940 pierwszym nadkomisarzem Żydowskiej Służby Porządkowej (SP) getta warszawskiego był Żyd Józef Andrzej Szeryński, który przeszedł na chrześcijaństwo i zmienił nazwisko z Szenkman, Szynkman bądź Szeinkman. Szeryński był znany ze swojego antysemityzmu i jest podawany jako przykład „nienawidzącego siebie Żyda” (ang. Self-hating Jew). Według historyka Raula Hilberga w getcie warszawskim służbę pełniło ok. 2500 żydowskich policjantów (komisarzem był Józef Andrzej Szeryński, a przejściowo Jakub Lejkin), w getcie łódzkim było 1200 osób, a w getcie lwowskim – 500 policjantów z Ordnungsdienstu. Jednostki te, pozbawione prawa posiadania i używania broni palnej, uzbrojone jedynie w pałki, były umundurowane oraz oznaczone odpowiednimi opaskami. Anatol Chari w swoich wspomnieniach z okresu służby w tych oddziałach opisuje pracę przy eskortowaniu dostaw żywności, ochronie magazynów żywności, kontroli pracowników piekarni, a także patrole nakierowane na konfiskatę żywności u mieszkańców. Wskazuje również na udział żydowskich służb porządkowych w oszustwach przy obrocie deficytową w getcie żywnością, wymuszaniu usług seksualnych za żywność. Dramatyczny wydźwięk mają relacje z przygotowania transportów do obozów zagłady, obejmujących coraz to nowe grupy mieszkańców getta. Funkcjonariuszami byli zwykle młodzi ochotnicy, zajmujący się utrzymaniem porządku w getcie, choć uczestniczący także w patrolach po getcie prowadzonych przez niemieckich żołnierzy oraz wartach przy wejściach do dzielnicy żydowskiej. Szczególnie negatywnie wśród mieszkańców gett odbierano udział funkcjonariuszy w pacyfikacji dzielnicy oraz ich pomoc w organizacji wywozu ludzi do obozów zagłady. W większości dużych gett funkcjonariusze policji żydowskiej zostali wymordowani lub wysłani do obozów koncentracyjnych w momencie likwidacji dzielnicy żydowskiej …”

 31. radzilowJedwabne
  11 sierpnia o godz. 2:01

  @ Andrzej Falicz

  Klamiesz. Lzesz.

  Zydzi niczym nie “otoczyli” Gazy. Gaza ma dluga granice z Egiptem. Wiesz o tym doskonale i pomimo to klamiesz.”

  Alez pisze tez o granicy z Egiptem analfabeto.

  Rzadzi tam obecnie dyktatura militarna finansowana przez „imperium dobra” (USA) finansujace rowniez Izrael .

  To dyktatura, ktora hurtowo – po 500 osob – skazuje ludzi na kare smierci za demonstracje uliczne.

 32. Kurewski, ludobojczy polski antysemityzm bylby przerazal – ale dzis tylko smieszy.
  Dzis juz polscy kolejarze nie maja okazji zeby wozic „zydkow” do gazu i do pieca. Polscy policjanci nie maja juz okazji zeby likwidowac „zydkow” w getcie reka w reke z Niemcami. Odkad Zydzi maja karabiny to sezon na pogromy tez sie skonczyl.

  Darcie ryja na nutke „zydowscy zbrodniarze” Zydzi w Izraelu (a takze ci w diasporze) maja gleboko i serdecznie w zupie.

  A prawdziwy jazgot zacznie sie dopiero wtedy kiedy Zydzi zdemontuja perski program atomowy, tak jak to kiedys zrobili w Iraku. Alez sie wtedy podniesie wrzask i pisk!

 33. http://www.thetotalcollapse.com/wp-content/uploads/israel-palestine_map.jpg
  Jak kolonizowano Palestyne.

  I jak wyglada budowa ogrodzenia izraelskiego obozu koncentracyjnego na wygnanych z domow Palestynczykow.
  Porownanie z II Wojna Swiatowa
  http://www.veteranstoday.com/wp-content/uploads/2011/06/Tour-Israel.gif

 34. radzilowJedwabne
  11 sierpnia o godz. 2:09

  Kurewski, ludobojczy polski antysemityzm
  ….”

  Odsylam powyzej do informacji o izraelskich zbrodniach na semickich braciach.
  Izrael jest najbardziej antysemickim krajem na swiecie.

 35. @Andzej Falicz

  Odsylac, katoliku to ty sobie mozesz buty do szewca.

  Antysemityzm oznacza nienawisc do Zydow. W tym twoim kraju Zydow mordowano masowo w pogromach, podczas epoki piecow twoi ziomale szmalcownicy i folksdojcze solidnie pomogli Niemcom. A teraz to moga ewentualnie naskoczyc.

 36. Zachód zbiera co posiał przez 200 lat kolonizacji i interwencji w świecie Islamu, które spowodowały zamęt, śmierć milionów ofiar i załamanie się tradycyjnych więzi i norm społecznych. Wśród muzułmanów szeroko rozpowszechnione jest poczucie upokorzenia i wiktymizacji, powodujące radykalizację i napędzające rekrutów skrajnym ugrupowaniom.
  Jeśli relacja o masakrze Jazydów jest prawdziwa, a nie tylko powtórką sensacji w rodzaju „wcześniaków wyrzucanych z inkubatorów w Kuwejcie przez żołnierzy Saddama”, co urobiło zachodnią publikę do 1-j wojny w Zatoce w 1991, to jaknajbardziej trzeba potępić tą zbrodnię i starać się schwytać i ukarać winnych.
  Należy przy tym jednak pamiętać, co Francuzi wyprawiali w Algierii od jej podboju w 1830 (zamieściłem o tym komentarz pod artykułem P. Długosza, http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1569263,1,piraci-morza-srodziemnego-najdluzsza-wojna-nowozytnej-europy-czesc-ii.read), a zwłaszcza podczas wojny o niepodległość 1954-1962 (zginęło do miliona ludzi). Co ci sami Francuzi wyprawiali w Syrii po przyznaniu im tam mandatu na podstawie układu Sykes-Picot (którego skutki widać i w Syrii i w okupowanej przez Syjonistów Palestynie). Jak Anglicy tłumili powstanie w Iraku w 1921. A wreszcie, po II wojnie, jak Zachód zapłacił Syjonistom arabską Palestyną za europejskie zbrodnie przeciw żydom, jak popierał posłusznych dyktatorów, dzielił i rządził za pośrednictwem miejscowych marionetek, obalał demokratycznie wybrane rządy, pompował naftę płacąc za nią grosze. Jak poszczuł Saddama Husejna na zbuntowany („blowback” po operacji Ajax w 1953) Iran (milion ofiar). Jak bombardował tegoż Sadama w 1991. Jak zachodnie sankcje spowodowały śmierć setek tysięcy dzieci w Iraku (co Madeleine Albright humanitarnie nazwała „ceną wartą zapłacenia”). A wreszcie, last but not least, 70 lat zbrojenia i popierania syjonistycznej kolonii i przymykania oczu na jej ciągłe zbrodnie. Nikt się tym jednak na Zachodzie nie przejmował i szybko o tym zapomniano. Oburzając się na zbrodnie IS trzeba pamiętać, że ISIS jest bękartem zachodniego kolonializmu i religijnego oszołomstwa.

 37. @Janusz
  I po co wdawać się w dyskusje z szambem?? Na grzeczne i rzeczowe wypowiedzi odpowiada chamstwem wysyłając do psychiatry.

 38. radzilowJedwabne
  11 sierpnia o godz. 2:34

  @Andzej Falicz

  Odsylac, katoliku to ty sobie mozesz buty do szewca.

  Antysemityzm oznacza nienawisc do Zydow. W tym twoim kraju Zydow mordowano masowo w pogromach, podczas epoki piecow twoi ziomale szmalcownicy i folksdojcze solidnie pomogli Niemcom. A teraz to moga ewentualnie naskoczyc.
  …”

  Jestem ateista.

  Nie wierze rowniez w Boga zydow, ktory dal im swiete prawo do Palestyny.
  To sa religijne kocopoly usprawiedliwiajace zbrodnie i kolonizacje.

  W moim kraju Zydzi mieszkali 800 lat znajdujac tam schronienie przed przesladowaniami.
  Zyla w moim kraju przez stulecia NAJWIEKSZA zydowska diaspora – bo w moim kraju bylo im najlepiej.
  Mieli 200 wlasnych gazet i periodykow, mieli swoich poslow w Sejmie, kluby sportowe, teatry i filmy.

  Jakiekolwiek przesladowania ze wzgledy na religie i pochodzenie byly NIEZGODNE z prawem i konstytucja.

  Moj kraj zostal zaatakowany przez Niemcow i sowietow i zaczela sie najokrutniejsza w dziejach historii wojna.
  W niemieckiej eksterminacji Zydow pomagali lotrzy, szmalcownicy, tchorze zarowno Polacy jak i Zydzi.

  A Izrael to panstwo terrorystyczne.

 39. Fakty sa takie; 99% doroslych polakow pomagalo niemcom w wytpieniu zydow. Opisuje to w swym dzienniku z lat okupacji Dr Zygmunt Klukowski. Tak bylo w calej okupowanej Polsce. Incydentow jak w Jedwabne byly setki. Przeczytajcie
  http://p.skwiecinski.salon24.pl/446089,polska-zygmunta-klukowskiego

  Ale,… to Wall Street gdzie jak wiemy zydzi sa i byli powaznymi graczmi jest odpowiedzialne za dojscie Hitlera do wladzy i ekspolzje antysemityzmu. Juz w 1922 Wall Street inwestowalo w Hitlera, NSDAP i niemiecki przemysl zbrojeniowy i az do grudnia 1941. W 1939 amerykanskie bomby rowniez spadaly na Polske.
  Co opisuje Prof Antony Sutton (uniwersytet Stnaford) po przeanalizowaniu 400 ton dokumentow.
  http://www.reformation.org/wall-st-hitler.html
  Tak wiec zydzi sami na siebie sprowadzili holoucast.

  Warto wspomniec ze Juzio Pilsudski, wielki nienawistnik antysemita probowal sie zasluzyc w oczysczeniu Europy z zydow. On chcial deportowac wszystkich europejskich zydow na Madagaskar.

 40. Kluczowym elementem dla sytuacji w państwach arabskich nie jest pax Americana, tylko kultura beduińska. Syria rozpadła się bez pomocy Zachodu. Podobnie Sudan, Mali i kilka państw ościennych. Irak, Libia przez lata trzymały się tylko dzięki wewnętrznemu terrorowi i dochodom z ropy. Państwa narodowe na tym obszarze to pomysł świeży i jedna z przyczyn sukcesu Żydów. Dobrym przykładem jest Jordania: czy istnieje coś takiego jak naród jordański? Od jak dawna? Jeśli porządku nie można zaprowadzić w oparciu o wspólnotę narodową, pozostaje odwołać się do wspólnoty religijnej, i mamy gotowy ISIS czy reżim ajatollahów.

 41. „Jeśli porządku nie można zaprowadzić w oparciu o wspólnotę narodową, pozostaje odwołać się do wspólnoty religijnej, i mamy gotowy ISIS czy reżim ajatollahów.”

  Islam byl dosc dlugo spokojna religia. Na pomysl wykorzystania islamu w celach politycznych i militarnych wpadl znany nienawistnik, podzegacz i rusofob polskiego pochodzenia Zbigniew Brzezinski. Wielokrotnie sie tym chwalil w wywiadach i publikacjach. On by chcial dostac za to medal. Relalizacja tego pomyslu nastopila w dekadzie lat 1980 kiedy to US wydawal $500 mln miesiecznie na militaryzacje islamu. I to sie zakorzenilo i eventulanie odwrocilo przeciwko sponsorom.

 42. @axiom
  Niezupełnie. Brzeziński tylko wykorzystał już istniejący Islam polityczny do podbicia oka ZSRR w Afganistanie.
  W wielkim skrócie:
  Korzenie Islamizmu sięgają 2-j połowy XIX i początku XX w., kiedy to w odpowiedzi na zachodni kolonializm i marazm nacji muzułmańskich powstał reformatorski początkowo ruch Salafistów nawołujący do odzyskania niezależności drogą odbudowy znaczenia Islamu przez oczyszczenie i powrót do wyidealizowanych początków. Egipski ideolog islamski, Sayid Qutb nadał mu silnie antyzachodni (antyamerykański) charakter. Pod wpływem prześladowań przez świeckie dyktatury, nastąpiła gwałtowna radykalizacja politycznego Islamu. Początkowo skierowany był wyłącznie przeciw lokalnym świeckim despotom (z wyjątkiem syjonistycznej kolonii), dopiero pupilek Brzezińskiego i CIA, Bin Laden, przestawił go na kierunek antyzachodni, nawołując do obcięcia „głowy węża” (USA) zamiast walki z „ogonem” (Mubarakiem i innymi „demokratorami”). Radykalizacja i wyjałowienie ideologiczne ruchu salafistycznego doprowadziło do jego przejęcia przez radykalny purytański odłam Islamu, oparty na „Szkole Hanbali” i saudyjskim wahabiźmie.
  Katastrofalnie głupie amerykańskie interwencje na Bliskim Wschodzie i popierane przez Zachód zbrodnie syjonistycznej kolonii w Palestynie doprowadziły do rozrostu marginalnej grupki islamistycznej Al-Kaidy w potężną franczyzę aktywną w całym prawie świecie muzułmańskim, od Nigerii do Filipin, z centrum w Iraku, Afganistanie i Pakistanie. Takie są skutki walenia w g…no młotkiem – rozpryskuje się coraz szerzej.

 43. axiom1

  Warto wspomniec ze Juzio Pilsudski, wielki nienawistnik antysemita probowal sie zasluzyc w oczysczeniu Europy z zydow. On chcial deportowac wszystkich europejskich zydow na Madagaskar….”

  Axiom,
  prosze nie dostarczaja paliwa oszolomom.
  Glupoty piszesz.
  Jozef Pisludski nie byl antysemita – wrecz przeciwnie!

  Obszerną relację o stosunku Piłsudskiego do Żydów po­daje Teresa Lipkowska, córka Jadwigi Zukowskiej-Lipkowskiej, kuzynki Piłsudskiego.
  Pilsudski uwazany byl za filosemite – sam oficjalnie oswiadczal , ze Zydow lubil i bardzo dobrze sie czul w ich towarzystwie.
  Pilsudski uwazal, ze bardzo wiele laczy arystokracje polska i żydowska.

  Stosunek do tradycji, religijnosc I PATRIOTYZM.

  Lata 1919-1932 były okresem stopniowej poprawy sytuacji ludności żydowskiej.

  w 1931 r. zniesiono ostatnie akty prawne, dyskryminujące Żydów (!!!).
  Warto dodac, ze prawna DYSKRYMINACJA Zydow byla dziedzictwem obcych zaborcow !

  II RP zrobila prawie 100 lat temu to czego nie potrafi zrobic dzisiejszy IZRAEL – zrownac WSZYSTKICH obywateli wobec prawa niezaleznie odpochodzenia czy religii!

  Gdy w maju 1926 r. Józef Piłsudski dokonał w Polsce zamachu stanu, fakt ten został z zadowoleniem przyjęty przez większość polskich Żydów.
  Piłsudski aż do swojej śmierci w 1935 r. wyraźnie popierał Żydów, a zwłaszcza wyznawców ortodoksyjnego judaizmu. Wywoływało to pogłoski o żydowskim pochodzeniu Piłsudskiego (faktycznie część litewskiej szlachty pochodziła z mieszanych małżeństw z Żydówkami) lub jego żony- Aleksandry Szczerbińskiej. Wielu najbliższych współpracowników Piłsudskiego było żydowskiego pochodzenia (np. minister i wicepremier Józef Beck, były adiutant Piłsudskiego).

  Tuż przed wybuchem II wojny światowej w Polsce żyło 3,5 miliona Żydów, czyli 10% ogółu ludności, w tym w Warszawie 380 tysięcy. Żydzi stanowili 31% mieszkańców Warszawy, 32% Lwowa, 43% Białegostoku. W małych miasteczkach byłego zaboru rosyjskiego i austriackiego (sztetlach) Żydzi stanowili często ponad 50% mieszkańców. Było to największe skupisko Żydów w ówczesnej Europie i drugie co do wielkości na świecie – po USA.

  Polscy Żydzi swój majątek szacowali na 10 miliardów złotych, udział w handlu na 52%, w przemyśle i rzemiośle na 42%, do budżetu państwa wpłacali 28% wszystkich wpływów.

  Mniejszość żydowska była na ogół lepiej wykształcona, niż Polacy oraz inne mniejszości narodowe: wśród lekarzy Żydzi stanowili 33,5%, a wśród adwokatów 53%. Mieli też dobrze rozwiniętą własną kulturę i oświatę. Na 103 teatry było 15 żydowskich. Żydzi wydawali 160 tytułów gazet i czasopism o dziennym nakładzie 790 tysięcy egzemplarzy.
  W 1922 roku Żydzi zdobyli 34 mandaty do Sejmu i 22 mandaty do Senatu RP !

  Czy to wyglada na sytuacje dyskryminowanej mniejszosci ?!
  Oczywiscie jak w calej Europie nasilaly sie ekscesy antysemickie.
  To byly czasy nasilenia sie konfliktow narodowosciowych WSZEDZIE!
  W stosunku do saisadow – Niemcow hitlerowskich i sowietow Polska byla rajem tolerancji.

  Warto przypomniec,ze w tych czasach wiele hoteli w Nowym Jorku mialo zakaz wynajmowania pokoi Zydom a numerous clausus w stosunku do Zydow niektorwe Uniwersytety w USA zniosly DLUGO po wojnie.

  Zeby zachowac proporcje i kontekst czasow – W duzo gorszej sytuacji niz Zydzi bylo chlopstwo polskie – 70 % Polakow.

 44. Hestoryk

  Wyobraz sobie te 3 tysiace miliardow jakie wedlug niektorych analitykow kosztowala (kosztowac bedzie w sumie) tylko jedna interewencja USA w Iraku -ile mozna by bylo zrobic dobrego dla Bliskiego Wschodu.

  Cala ta deta „wojna z terroryzmem” to narzedzie kontroli spoleczenstw w ramach neokonserwatywnej manipulacji.

  To osuszanie bagien przez ich bombardowanie – chodz Twoje porownanie walenia gowna mlotkiem jest bardziej obrazowe.

 45. @Falicz
  Jak wyjasnisz fakty. Polski projekt deportacji zydow z calej Europy (tak jest miedzywojenna Polska troszczyla sie o cala Europe) na Magadaskar byl na liscie projektow polskich rzadow i mial budzet od roku 1924 az do roku 1935 !
  Polska prowadzila intensywne negocjacje na ten temat z Francja (kolonialista Madagaskaru) i Niemcami. Polska delegacja odwiedzila Madagaskar by oszacaowac przydatnosc tej wyspy do przyjecie europejskich zydow. Werdykt byl ze Madagaskar sie nadaje. Szczegoly w Internecie.
  Jozek Pisludski byl jednym z najwiekszysch nienawistnikow zydow czym zaimponowal nawet Hitlerowi. Poczatkowo Hitler wspieral deportacje europejskich zydow na Madagaskar. Dodam ze Pilsudaki by niemieckim szpiegiem. Zwerbowany w Magdenburgu w 1918 !
  http://rarehistoricalphotos.com/adolf-hitler-attending-memorial-service-polish-first-marshall-jozef-pilsudski-berlin-1935/

 46. Andrzej Falicz – kolejny Tony Halik, wpadł na 5 minut i stwierdził, że za Saddama Husajna wszyscy w Iraku byli bogaci i szczęśliwi. Trzeba było tam pomieszkać kilka lat, najlepiej jako chrześcijanin albo żyd z irackim obywatelstwem. Lepper wpadł Białoruś na 5 minut i też wydawało mu się, że Białoruś to druga Japonia.

 47. Axiom,

  Pierdoly.
  Madagaskar jako nowa ojczyzne dla Zydow jeszcze w XIX wieku rospatrywal tworca syjonizmu (wlasne panstwo dla europejskich Zydow) Teodor Herzl.

  Projekt Madagaskar rozpatrywal polski minister zydowskiego pochodzenia Beck jako szanse na wlasna afrykanska kolonie.
  Francja zaoferowala Polsce przekazanie Madagaskaru jezeli Polska umozliwi tam osiedlenie polskich Zydow.
  Madagaskar badal wtedy pod tym kontem Arkady Fiedler.
  To byl projekt wspolny wraz z organizacjami zydowskimi.

  „Powołano nawet polsko-żydowską komisję, na czele której stanął mjr Mieczysław Lepecki. W skład komisji wchodzili: mjr Mieczysław Lepecki – przewodniczący, inż. Salomon Dyk (inżynier agronomii z Tel-Awiwu) i Leon Alter – dyrektor Żydowskiego Towarzystwa Emigracyjnego „Jeas” w Warszawie.

  Komisja ta w 1937 roku, po rozmowach z francuskim ministrem kolonii M. Moutea, przez 10 tygodni prowadziła prace na Madagaskarze.

  Celem tych badań była ocena warunków na Madagaskarze pod kątem osadnictwa.

  Komisja polsko-żydowska (!) wydała pozytywną opinię na temat osadnictwa żydowskiego na tym terenie…”

  Trudno w to uwierzyc ale obok Palestyny calkiem powaznie Zydzi rozpatrywali Ugande a nawet Gujane i Nowa Kaledonie…

  Polski rzad oficjalnie popieral aspiracje Zydow stworzenia panstwa zydowskiego w palestynie Władze polskie popierały osiedlanie Żydów z terenów Polski w Palestynie – rząd Rzeczypospolitej Polskiej dotował linię okrętową Konstanca – Hajfa, doprowadził także do otwarcia linii lotniczej do Tel Awiwu[.

  Jednak ograniczenia w osiedlaniu dla ludności żydowskiej w Palestynie wprowadzila Wielka Brytania bo zaczely sie nasilac protesty Palestynczykow niezadowolonych z masowej imigracji zydowskiej.
  Brytyjczycy znowu zaczeli naciskac by ofiarowac Zydom Madagaskar.

 48. Herstoryk – zajmij sie może kolonializmem arabskim i ludobójstwem muzułmanów w Indiach , na Bliskim Wschodzie i Afryce Północnej. Koloniści Arabscy do dzisiaj okupują Afrykę Płn. i Bliski Wschód i Pakistan (część Indii). Daruj sobie łzawe kawałki o zbrodniach Europejczyków, dzięki tym Europejczykom mogą wydobywać ropę i mają teraz z czego żyć, bo bez naszej technologii mogli by sobie co najwyżej kijem w piasku pogrzebać.

 49. I do wiadomości Herstoryka – nie ma czegoś takiego jak naród palestyński, Żydzi nie okupują Palestyny, bo Palestyna po wyrzuceniu stamtąd Imperium Osmańskiego była ziemią niczyją pod zarządem Brytyjczyków. Nie było tam nigdy państwa „Palestyna”. Palestyna to nazwa geograficzna wymyślona przez Hadriana po zdławieniu powstania Bar-Kochby. Wielka Brytania nie tylko wprowadziła ograniczenia w osiedlaniu się Żydów w Palestynie ale wprowadzała utrudnienia (tzw. Białe Księgi), pomagała zaś w osadnictwie arabskim. Arabskim, nie mylić z palestyńskim. W tych czasach Palestyńczykami nazywano Żydów i gdyby taki Herstoryk nazwał Araba palestyńskiego Palestyńczykiem to nie wyszedł by stamtąd żywy.

 50. axiom1
  11 sierpnia o godz. 10:00

  Jeżeli Piłsudski był czyimś agentem to raczej austriackim w końcu przecież za coś musiał utrzymywać związek walki czynnej. Ewentualnie możesz go uznać również za agenta japońskiego w końcu w okresie wojny japońsko rosyjskiej organizacja bojowa PPS organizowała sabotaż w królestwie zbierała informacje na temat armii rosyjskiej otrzymywała w zamian broń materiały wybuchowe pieniądze. Piszesz, że Piłsudski był antysemitą to jak w takim razie wyjaśnisz fakt, że endecy oskarżali go, że był Żydem. Według ciebie dowodem antysemityzmu było to, że chciano wysłać Żydów na Madagaskar no cóż w takim razie warto przypomnieć, że to był szerszy element chęci uzyskania kolonii zresztą interesowano się również terytorium Brazylii. Zresztą między innymi taki Adolf Hitler oczym rozmaite Radziwołow Jedwabne nie wspomni również utrzymywał bliskie kontakty z syjonistami oraz obie organizacje rasistowskie współpracowały w ekspediowaniu Żydów z Niemiec do Palestyny nawet sam Eichmann gościł w ramach tej współpracy w Tel Avivie.

 51. Oto co mówił Arafat w 1993 roku o walce „Palestyńczyków”:
  „kwestia granic nas nie interesuje… Z arabskiego punktu widzenia nie wolno nam mówić o granicach. Palestyna jest tylko kroplą w olbrzymim oceanie. Nasz naród jest narodem arabskim, który rozciąga się od oceanu Atlantyckiego do Morza Czerwonego i poza nie… OWP walczy z Izraelem w imię panarabizmu. To, co nazywacie ‘Jordanią’, jest niczym innym jak Palestyną”. – Arafat, Egipcjanin urodzony w Kairze. To tyle na temat „narodowości palestyńskiej”.

 52. Marcin Gałkowski
  11 sierpnia o godz. 11:24

  A może podasz konkrety kiedy to Brytyjczycy wspomagali osadnictwo arabskie. Poza tym skoro tak wspomagali to czemu w takim razie Arabowie powstawali przeciwko nim w Iraku, Palestynie ot tylko dwa dla przykładu. Według ciebie nie ma czegoś takiego jak naród palestyński jest gdyż w końcu mieszka na określonym terytorium z swoją historią. Poza tym sami Izraelczycy przyczynili się do jego powstania. Ale oczywiście taki drobny fakcik nie ma znaczenia.

 53. Oj Gładkowski Gładkowski kłamiecie kłamiecie Arafat Egipcjaninem tylko dlatego, że urodził się w Kairze przeczytaj sobie cokolwiek o Arafacie to wiesz się między innymi, że jego ojciec był Palestyńczykiem z Gazy a Arafatowi zdarzyło się urodzić tylko dlatego w Egipcie, że jego ojciec przebywał tam gdyż sądził się w tamtejszym sądzie o majątek w Egipcie.

  Ale co tam taki drobny fakcik trzeba pominąć jeżeli nie pasuje do założonej tezy nieprawdaż.

 54. Panie Galkowski,

  Pomylily sie panu czasy.

  Panska argumentacja byla dobra 100 lat temu gdy biali panowie swiata cywilizowali dzikusow.
  Problemem nie jest „ziemia niczyja”… do ofiarowania europejskim Zydom przez mocarstwa
  ale milionowa rzesza wygnancow palestynskich zyjacych w obozach dla uchodzcow lub w de facto obozie koncentracyjnym jakim jest Gaza.
  Problemem jest rowniez okupacja Palestyny, ktorej jakoby nigdy nie bylo i rasistowska polityka Izraela, ktory jako panstwo de facto europejskie (stad nasze zainteresowanie rowniez) startuje w konkursach eurowizji…

  Konflikt izraelsko-palestynski jest kluczowym problemem globalnym gdyz rzutuje na caloksztal relacji miedzy tzw, swiatem zachodu a poltora miliardowym swiatem muzulmanskim.

  Przyjdzie czas bedziemy dyskutowac o kolonializmie arabskim.
  Narazie Izrael zabil TERAZ prawie 2000-e Palestynczykow w Gazie w tym ponad 500-et dzieci.
  Dlatego jest to tematem.
  Pan moze wniesc do tego watku eksterminacje aborygenow na Tasmanii tez straszne.
  Ale tylko w matematyce dwa minusy daja plus.

 55. To nawet nie jest problem typu „kto ma racje”.
  Po prostu Izrael jako panstwo rasistowskie otoczone wrogimi mu sasiadami czy chce czy nie MUSI sie dogadac na zasadach partnerstwa z Palestynczykami, Arabami i muzulmanami.

  Terror, „wojna cywilizacji”… i nawet najwieksza sila militarna tego fundamentalnego problemu Izraelowi nie rozwiaza.

 56. „Piszesz, że Piłsudski był antysemitą to jak w takim razie wyjaśnisz fakt, że endecy oskarżali go, że był Żydem.”
  Na podstawie indywidualnych obserwacji nie wyciagaj wnioskow. Jest rowniez wiadome ze Hitler ochranial zydow. Np chronil swego dowodce z IWS ktory byl zydem.
  Znam skrajnych antysemitoiw w Polsce. Jeden z nich zostal oskarzony na ulicy ze jest zydem i nawet dostal po mordzie. Zostal rozpoznany po nosie. A ty bys pomyslal ze nie moglby byc antysemita dlatego ze dostal po mordzie.

  Pisudski zsotal zwerbowany przez niemcow gdy siedzial w wiezienu w Magdenburgu w 1918. Ktos tu na forach nawet podawal nazwe muzeum w Brlinie gdzie mozna zobaczyc podpis Pilsudskiego na kwitku za pobor wynagrodzenia.
  To wyjasnia dlaczego Polska nie udzielila pomocy powstancom slaskim i wielkopolskim.

 57. @Falicz
  Najwiekszym zagrozeniem dla pokoju na Bliskim Wschodzie jest palestynska kobieta !

  Wszyscy ten fakt ignoruja. Pzecietna plestynska kobieta ma dziewiec dzieci. W kraju pozbawionym jakichkolwiek warunkow dla samoistnienia jest to oczywistym zagrozeniem dla Izraela. Jest to stan sztucznie utrzymywany przez roznych palestynskich darcow To jedena z glownych przyczyn nie konczacych sie wojen palestynsko-izraelskich.

  Plan pokojowy musi wiec zawierac zakaz jakiejkolwiek pomocy z zewnatrz dla Palestyny. Wtedy palestynczycy stana na wlasnych nogach beda miec tyle dzieci na ile sami moga sobie pozwolic i w realistyczny sposob dogadaja sie z Izraelem.

 58. ISIS to niejest zadna islamska miedzynarodowka tylko najemni wojownicy(jak u Wallenstein) uzbrojeni, wyposarzeni i finnsowani przez USA i Izrael. Celem ich bylo oslabienie Assad, Syrii, zwalczanie Hisbollah i tym samym Iranu. Jezeli szukamy sprawcow ludobojstwa, exceswo na ludnosci cywilnej i wojen na bliskim wschodzie to szukajmy ich w Washington i Tel Aviv.

 59. Borgenicht
  11 sierpnia o godz. 14:34
  ISIS to niejest zadna islamska miedzynarodowka tylko najemni wojownicy(jak u Wallenstein) uzbrojeni, wyposarzeni i finnsowani przez USA i Izrael. Celem ich bylo oslabienie Assad, Syrii, zwalczanie Hisbollah i tym samym Iranu. Jezeli szukamy sprawcow ludobojstwa, exceswo na ludnosci cywilnej i wojen na bliskim wschodzie to szukajmy ich w Washington i Tel Aviv.
  ***
  Skad ta informacja? Gdzie wasc jeszcze to przeczytal poz swoja wyobraznia?

 60. „. Pzecietna plestynska kobieta ma dziewiec dzieci. W kraju pozbawionym jakichkolwiek warunkow dla samoistnienia jest to oczywistym zagrozeniem dla Izraela. ”

  Ee tam.

  Wystarczy plastelinczykow potraktowac DOKLADNIE TAK SAMO jak Polacy potraktowali rdzenna ludnosc dajmy na to Breslau (chwilowo Wroclaw) czy Stettin (jak na razie Szczecin).

  Ta ludnosc przeciez nie przeszkadza, nie zagraza i nie koliduje z Rdzennie Polskim charakterem wzmiankowanych miast. Ta ludnosc byla – i sie zmyla. I mamy Odwiecznie Polskie Ziemie Odzyskane.

  Trzeba sie uczyc od Polakow i nasladowac polskie wzory.Jak powinni izraelscy lotnicy postepowac z mieszkancami Gazy? DOKLADNIE TAK SAMO jak polscy lotnicy z dywizjonow bombowych postepowali z mieszkancami Drezna. Co zrobic z „plastelinska” ludnoscia Judei i Samarii? DOKLADNIE TO SAMO co Polacy zrobili z rdzenna lundoscia dajmy na to Ostpommern (na teraz Pomorze Zachodnie).

 61. „szukajmy ich w Washington i Tel Aviv.”

  Szukajcie, katoliku, szukajcie.

  Tylko kto wam da wizy wjazdowe?

 62. „Po prostu Izrael jako panstwo rasistowskie”

  Panstwo rasistowskie, katoliku, to jest takie panstwo, ktore programowo i w majestacie „prawa” gnoi i niszczy czesc swoich obywateli z powodu czystej nienawisci rasowej – od kampanii „nie kupuj u Zyda” poprzez zasade numerus clausus az po masowe pozbawianie obywatelstwa w charakterze kary „za pochodzenie” (specustawa Drymmera z 38-go roku). Panstwo rasistowskie to panstwo ktore nawet patriotow, ochotnikow z Legionow zapedza za kolczaste druty do obozu koncentracyjnego w Jablonnie – bo to „zydki”.

  Od masowego mordowania „zydkow” w pogromach musialo jednak to panstwo odstapic, bo skala mordowania byla taka ze wtracily sie wielkie mocarstwa (raport Stuarta Samuela). I przyszlo na jakis czas podpisac traktat mniejszosciowy.

 63. „Problemem jest rowniez okupacja Palestyny,”

  No to rzeczywiscie macie problem, katoliku.

  Bo Zydzi w Izraelu zupelnie nie zamierzaja powedrowac do jakiegos duzego komina, zeby zrobic miejsce na „Palestyne”. A glowic jadrowych maja wiecej niz w tym twoim kraju jest pomnikow Papieza-Polaka. A fabryka wciaz nowe dosyla.

  Mysle ze po tobie twoje oburzenie na okupacje plasteliny przejmie twoj syn. A po nuim twoj wnuk…

 64. Tylko idiota może twierdzić, że Arabowie to umiarkowani i łagodni wyznawcy Allacha.
  Arabowie to fanatycy religijni. Wszyscy.
  http://natemat.pl/113073,obcieta-glowa-w-rekach-chlopca-islamski-terrorysta-pochwalil-sie-swoim-synem

 65. @Marcin Galkowski

  „nie ma czegoś takiego jak naród palestyński,”

  A jak to jest z narodem jordanskim? Bo do 48-go roku to byla Transjordania. Czy narod transjordanski przestal istniec w 49-ym roku i cudownym sposobem zaistnial narod jordanski?

  Ciekawe zagadnienie tak w ogole. Czym rozni sie narod jordanski od palestynskiego? Jezykiem? Wiara? Obyczajem? Ten narodpalestynski to chyba istnial w utajeniu az do roku 1967-go, wczesniej to byli tacy sami poddani krola Jordanii jak wszyscy pozostali.

 66. Doprawdy nie rozumiem dlaczego ten jak juz wiemy wielki swir z bialego domu uzbraja islamski motloch aby obalic dosc przyzwoitego dyktatora w Syrii. Jaki jest tego cell ? Co on chce osiaganc ? Somalizacje Syrii po somolizacji Libii i Ukrainy?

 67. A co z narodem syryjskim? Kto jeszcze pamięta ZRA ze stolicą w Kairze?

 68. Pytanie do bardziej zorientowanych: Egipt przez wiele lat usiłował wprowadzić w życie Idee Socjalizmu. Partia Baas w Iraku i Syrii też miała program lewicowy. W swoim czasie socjaliści mieli władzę w Afganistanie.
  Zwolennicy świeckiego Iranu gniją w ziemi lub więdną na emigracji – a gdzie się podziali ci wszyscy arabscy socjaliści?

 69. @ michrich: twoj wpis skometuje aforyzmem Marie von Ebner-Eschenbach: „Wer nichts weiß, muss alles glauben.“

 70. Pani Agnieszko, Pani każdy wpis powinien zaczynać się od zdań zawartych w poprzednim – „Widziałam mapę, na której czarna flaga powiewa nie tylko w Syrii czy Iraku, ale także w Izraelu, w połowie Afryki, w Hiszpanii, Grecji, Pakistanie, Gruzji, Chinach i w części Rosji. Jest się czego bać, tym bardziej jest czemu przeciwdziałać już teraz. Nie tylko w Iraku”. To zwłaszcza,” jest się czego bać „, wydaje się nie trafiać do rozgorączkowanych tu komentatorów szukających winnych, gdy tymczasem zagrożenie widać gołym okiem. Można przypuszczać, że obecnie wojujący Islam nie ma nawet potrzeby zbrojnego najazdu na Europę (Hiszpania), gdyż jego forpoczty są już tu obecne np. w Anglii, Francji itd. i organizowane zamachy tylko czekać a zawitają i do nas. Niedowiarkom polecam AUTOBIOGRAFIĘ Salmana Rushdiego skazanego na śmierć przez Chomejniego(fatwa) i jakie siły GB były zaangażowane do utrzymania go przy życiu. Wypada tylko się dziwić, że to zagrożenie dla świata i cywilizacji Europejskiej nie budzi niepokoju u czołowych przywódców Europy. Czy zabijanie chrześcijan i nie tylko, nie wymaga zdecydowanego potępienia? Jeszcze się czkawką nam odbiją stosowane prawa człowieka, demokracja i tolerancja, b e z ż ą d a n i a stosowania tych samych praw w świecie arabskim. A Izrael? – może jest tym pierwszym( z wadami), który stawia zbrojny odpór wojującemu islamowi i dlatego mamy względny spokój? Czego domagają się muzułmanie w Europie muszą gwarantować u siebie – nie ma innej alternatywy. AMEN.

 71. @Borgenich
  Wer nich sehest muss nicht glauben

 72. Arabscy socjalisci …
  To bylo najwieksze zagrozenie dla „Imperium Dobra”.
  Patrz Mossadek w Iranie, ktory chcial znacjonalizowac iranska rope by dochody z niej sluzyly calemu narodowi.

  W Afganistanie „wolny swiat” najpierw stworzyl a potem poszczul na nich Talibow.

  Socjalisci chcieli wprowadzic rownouprawnienie, powszechne nauczanie, elektryfikacje itp.
  Zachod wolal zeby 8-letnie dziewczynki sprzedawano na targu.

  Bo wszystko jest lepsze…od socjalizmu.

  Amerykanski lotniskowiec pod nazwa Izrael ma pelnic wlasnie taka role – niedopuscic do realnej demokracji i samostanowienia swiata arabskiego.
  Monarchie despotyczne sa OK… tak dziala „Wolny Swiat”.

 73. Za wiki:
  „Michel Aflak (Aflaq) – polityk i publicysta arabski, syryjski prawosławny chrześcijanin, jeden z założycieli Baas, twórca ideologii baasistowskiej. Od roku 1957 przewodniczący i teoretyk prawicowego odłamu tej partii. W roku 1963 uczestniczył w przewrotach rządowych w Iraku i Syrii. W 1966 r. został usunięty z partii, przebywał na emigracji.”

  Zastanawiam się, ilu teoretyków lewicowych ruchów w krajach islamskich było chrześcijanami? Czy nie pełnili oni tam roli naszej ukochanej żydokomuny, z dokładnie tych samych pobudek – chęci budowy społeczeństwa, w którym ich pochodzenie nie będzie ich automatycznie stygmatyzowało, wyznaczało nieprzekraczalny szklany sufit? Czyż historia nie jest tu uniwersalna – najpierw budowali najlepszy możliwy ustrój, a potem zostali wyrzuceni z kraju?

 74. Tylko idiota może twierdzić, że Arabowie to umiarkowani i łagodni wyznawcy Allacha.
  Arabowie to fanatycy religijni. Wszyscy.

  Ciekaw jestem ilu to Arabów poznał hasbarnik/islamofob/bigot/prowokator, ile krajów islamskich odwiedził i jak głęboko przestudiował historię chrześcijaństwa, islamu i ich wzajemnych stosunków.

  A tak apropos, tylko idiota może twierdzić, że Amerykanie to cywilizowani i łagodni szerzyciele demokracji.
  Amerykanie to sadyści i zbrodniarze wojenni. Wszyscy.
  http://www.youtube.com/watch?v=NVolRm1iqBY

 75. @Herstoryk
  A tak apropos, tylko idiota może twierdzić, że Amerykanie to cywilizowani i łagodni szerzyciele demokracji.
  Amerykanie to sadyści i zbrodniarze wojenni. Wszyscy.
  Czy to rowniez dotyczy miliionow Polakow ktorzy z7ja w USA?

 76. Ludzie, bądźcie rozsądni i przestańcie karmić tego hasbarskiego trolla – radzilowJedwabne

 77. @radzilowJedwabne, mietek camel itp
  chodzilismy na lekcje histori w szkole i wytlumaczono nam ze Polska jest tam gdzie bronia wolnosc.
  Wiec nie obrazajcie dume narodoea i dobre imie takich jak Hestoryk, Janusz Falicz i spolka przez przypominanie o pogromach i o tym ze Niemcy zwozili wlsnie do Polski Zydow na zagazow3anie

 78. michrich
  12 sierpnia o godz. 4:22

  @radzilowJedwabne, mietek camel itp
  chodzilismy na lekcje histori w szkole i wytlumaczono nam ze Polska jest tam gdzie bronia wolnosc.
  Wiec nie obrazajcie dume narodoea i dobre imie takich jak Hestoryk, Janusz Falicz i spolka przez przypominanie o pogromach i o tym ze Niemcy zwozili wlsnie do Polski Zydow na zagazow3anie
  …”

  @radzilowJedwabne – Ale ty glupi jestes – antysemicki trolu.

 79. ISIS to dzielo blaznow z Bialego Domu.
  https://www.youtube.com/watch?v=ey9tExYbjm8

 80. To nie całkiem na temat, ale polecam dobrą popularnonaukową książkę n.t. stosunków chrześcijan z muzułmanami w średniowieczu – Stephen O’Shea „Sea of Faith”, przetłumaczoną jako „Morze wiary” i wydana przez Rebis w 2009 r. Może pomóc w rozwianiu islamofobicznej propagandy i mitów.
  Znaczną odpowiedzialność za szerzenie islamofobii i bigoterii ponoszą niestety Syjoniści, którzy dla umocnienia zachodniego poparcia dla syjonistycznej kolonii usilnie próbują z konfliktu palestyńskiego zrobić wojnę cywilizacji, jak n.p. http://wolnemedia.net/edukacja/metody-i-motywy-szczucia/

 81. Dobrzy Amerykanie wzruszyli sie losem Jazydow.
  Moze wzrusza sie losem mieszkancow Gazy albo torturowanych w w Egipcie przez wojskowa dyktature… oczywiscie zartuje.
  W walce o demokracje na Bliskim Wschodzie stoja z USA ramie w ramie inne wibitnie demokratyczne sojusznicze panstwa – feudalne monarchie Polwyspu Arabskiego…

  Jak wyglada skutecznosc dzialania imperium dobra na Bliskim Wschodzie i co wyjdzie z nowej ich interwencji (wymiany premiera Iraku i uzbrajania Kurdow…) mozemy przewidziec biorac jako wzor ich dotychczasowe „sukcesy”.

  Amerykanie juz dawno zakonczyli swoja misje w Iraku pelnym sukcesem – kto pamieta impreze Busha na lotniskowcu Abraham Lincoln w 2003 roku – Mission Accomplished !?

  Teraz 11 lat pozniej i dziesiatki tysiecy zabitych Irakijczykow panstwo w rozsypce.
  Setki miliardow wydanych.

  Mosul – drugie miasto w iraku – Na przeciwko siebie stanely …dwie armie:
  1300 bojownikow ISIS… i 350 tysiecy zolnierzy armii szkolonej i wyposazonej przez USA, na ktora przez ostatnie 3 lata wydano 43miliardy dolarow….

  Oficerowie tej iracko-amerykanskiej armii potykali sie w biegu o zciagane w pospiechu piekne bo zaprojektowane w USA wojskowe spodnie – by zamienic odprasowane mundurki na cywilne ciuchy.
  Zolnierze rzucali bron na ziemie, zostawiajac samochody, dziala itp.

  Taka jest sila Pax Americana zaszczepiona w Iraku.
  Na to poszly gory dolarow.

  Amerykanom wychodzi doskonale jedynie niszczenie.
  Przypominaja malpe z brzytwa probujaca zreperowac zegarek prz pomocy mlotka.

  Kolejna interwencja zaowocuje kolejnym konfliktem tym razem z pomoca Kurdow.
  A ISIS… rozbiegnie sie po calym swiecie i bedziemy mieli na okraglo Red Alert I zwieranie szykow w wojnie z terrorem.

  A Pani Agnieszce wciaz malo…
  pyta a co z Syria?

  Potrzeba im koniecznie interwencji USA – na pewno pomoga…

 82. axiom1
  12 sierpnia o godz. 7:12

  ISIS to dzielo blaznow z Bialego Domu.
  https://www.youtube.com/watch?v=ey9tExYbjm8
  …”

  Axiom,
  link jest swietny – moze Pani Agnieszka moglaby go sobie obejrzec…

  przydaloby sie ekspertce…od Bliskiego Wschodu cos o nim wiedziec.

 83. @ Andrzej Falicz: dzieki za wpis o Mossadek, wybranym demokratycznie premierze Iranu. W wyniku US imparializmu i angielskiej Kanonen-Polityk terror Schah wrocil do wladzy co w wyniku radykalizacji spoeczenstwa utorowalo droge dla Khomeini. A teraz wyobrazmy sobie jak by wygladal bliski wschod z Iranem doswiaczonym 40 letnia parlamentarna demokracja.

 84. ISIS made in the USA !
  http://www.globalresearch.ca/isis-made-in-usa-iraq-geopolitical-arsonists-seek-to-burn-region/5387475

  Andrzej Falicz
  12 sierpnia o godz. 8:27
  Oczywiscie, pani Agnieszka dziecko mlode i poprawnie otumanione. Ale praca w Polityce zobowiazuje. Nie do powtarzania bredni gloszonych przez innych. Praca w Polityce zobowiazuje do szukania zrodel, analiz i publikacji oraz dowodow zamim sie cos napisze. A pani Agnieszka idzie na latwizne i mysli z to jest dzeinnikarska praca, co uraga czytelnikom Polityki.

 85. Tez mi sie wydaje, ze pani Agnieszka znajomosci o bliskim wchodzie czerpie z wikipedia, National Geographic i reklam samochodow terenowych, a ze pisze glownie na temty zydowsko-izraelskie to ma duze community niezaleznie od poziomu i jakosci bloga.

 86. Obecna ekipa bialego domu to wyjatkowa zgraja zwyrodnialcow z laureatem pokojowej nagrody Nobla na czele. Dwie wojny ktore odziedziczyli w Iraku i Afganistanie bylo im za malo. Musieli rozpetac wiecej konfliktow aby miec satysfakcje z zycia. W Tunezji, Sudanie, Libii, Egipcie, Syrii i na Ukrainine. I jeszcze dronami zabijaja co najmniej raz w tygodniu w Pakistanie, Jemenie i Somali. Cywilizacji juz nie ma. A swiat milczaco aprobuje bandyckie zbrodnie.

  Gdyby kryteria z procesu Norymberskiego obowiazywaly kazdy prezydent USA po IIWS powinien zostac powieszony. Onecny kilkakrotnie.

 87. Nas nie wygnali ale zabrali 123 lata wolności.I też dmuchamy na zimne.Żydow rozproszyli ,wymordowali ,wic nie chcą powtórzenia tego samego.Dyskusja więc jałowa.A pogadajmy o nawrocie do fanatyzmu religijnego.Tam mordują za wiarę a u nas jakie formy przebiera walka o powrót do średniowiecza.?

 88. @axiom1

  „Obecna ekipa bialego domu to wyjatkowa zgraja zwyrodnialcow z laureatem pokojowej nagrody Nobla na czele. Dwie wojny ktore odziedziczyli w Iraku i Afganistanie”

  /ciach/

  Wyglada na to ze Amerykanie zafundowali sobie niezla piata komumne wpuszczajac do NATO ludzi, ktorzy ich (Amerykanow) serdecznie i z calego serca nienawidza. Szkoda wielka ze Amerykanie nie wiedza o tym, ze sa w Polsce postrzegani jako „wyjatkowa zgraja zwyrodnialcow”. Szkoda – ale te szkode zawsze mozna naprawic. Mogliby sie Amerykanie wowczas zastanowic, po kiego grzyba maja w ramach Sojuszu Polnocnoatlantyckiego bronic wolnosci i niepodleglosci ludzi, ktorzy publicznie obnosza z wariacka nienawiscia do tej wlasnie Ameryki, od ktorej, jakby co, zadaja obrony i pomocy.

  Jesli Ameryka taka zla i niedobra – to wypad z NATO. Najlepiej podpisac uklad o przyjazni, wspolpracy i pomocy wzajemnej z dobrym i szlachetnym Iranem a takze z Hamasem.

 89. @Herstoryk

  „http://wolnemedia.net/edukacja/metody-i-motywy-szczucia/”

  „Dlaczego jednak żydzi, zwłaszcza Syjoniści, tak zaciekle zwalczają kulturalne i polityczne aspiracje muzułmanów i Arabów, używając otwarcie metod wziętych wprost z „polowania na czarownice” McCarthyego, czy nawet nazistowskiej i komunistycznej propagandy? Chodzi im o obronę zdobytych pozycji. Opanowali przestrzeń publiczną, media i oficjalną narrację w USA”

  Za to wasi kumple muzulmanie i Arabowie zdobyli przestrzen powietrzna nad Nowym Jorkiem. Znaczy za pomoca porwanych jumbojetow. I wyladowali na wyzszych pietrach World Trade Center. W tym twoim kraju kursowaly nawet ucieszne wierszyki na ten temat, twoi ziomale smiali sie do rozpuku z faktu ze trzy tysiace Amerykanow ponioslo smierc. Cos jak humor kominowy ale tym razem nie o „zydkach” tylko o Amerykanach.

  To rzeczywiscie dziwne ze mieszkancy NYC nie kochaja „muzulmanow i Arabow” miloscia wielka i przeogromna. Przeciez chyba powinni w ramach wdziecznosci za WTC.

 90. @Andrzej Falicz

  Kiedys to mieliscie dobra zabawe:

  „C. Pińsk, 5 kwietnia 1919

  Późnym popołudniem 5 kwietnia 1919 r. – miesiąc lub więcej od rozpoczęcia okupacji Pińska przez Polaków – ok. 75 Żydów obojga płci, za oficjalnym pozwoleniem komendanta miasta, zgromadziło się w sali zebrań Domu Ludowego przy ul. Kupieckiej, by omówić dystrybucję pomocy przysłanej przez amerykański Joint 8. Gdy spotkanie miało się ku końcowi, na salę wtargnęła grupa żołnierzy, którzy aresztowali i przeszukali wszystkich zebranych, następnie zaś, po obrabowaniu więźniów, zaprowadzono ich do siedziby żandarmerii. Stamtąd zostali przeprowadzeni na rynek miejski i ustawieni pod ścianą katedry. W świetle reflektorów wojskowego samochodu z grupy odłączono 6 kobiet i 25 mężczyzn, a pozostałych, w liczbie 35, po krótkiej naradzie i bez jakiegokolwiek sądu, rozstrzelano 9. Wczesnym rankiem, gdy odkryto, że trzy ranne ofiary wciąż żyją, dobito je z zimną krwią.

  Kobiety i reszta aresztantów, którym wyrok odroczono, przetrzymywani byli w areszcie miejskim do następnego czwartku. Kobiety były rozbierane i bite tak okrutnie przez straż więzienną, że po zwolnieniu kilka z nich tygodniami nie mogło wstać z łóżek. Mężczyzn traktowano podobnie.

  Polskie władze oficjalnie stwierdziły, że istniały powody, by podejrzewać zebranych o probolszewicką agitację. Nasza Misja nie ma wątpliwości, że w trakcie mityngu nie odbywała się żadna agitacja. Ponieważ okazuje się, że pewne informacje o aktywności bolszewickiej w Pińsku otrzymano od żydowskich żołnierzy, niżej podpisany nie ma wątpliwości, że komendant miejski, major Łuczyński 10, wykazał karygodną łatwowierność, dając wiarę tak niepotwierdzonym opiniom; na tak niepewnej podstawie podjął niewybaczalną, drastyczną akcję przeciw szanowanym obywatelom miasta, których lojalność mogła być natychmiastowo potwierdzona przez znaczniejszych, nieżydowskich mieszkańców.”

  A potem trzeba bylo na jakis czas zaprzestac masowego mordowania „zydkow” w pogromach – bo wtracily sie wielkie mocarstwa. I przyszlo podpisac traktat mniejszosciowy. I ograniczyc sie „tylko” do gnojenia Zydow za pomoca bojkotu gospodarczego („Nie kupuj u Zyda”), zasady numerus clausus i paru podobnych sposobow.

 91. @Andrzej Falicz

  Dobieraja sie twoim kolesiom do tylka:

  „Terror Suit Against Jordanian Bank Tests U.S. Diplomacy and Secrecy Laws”

  „In Trial Starting Next Week, Terrorism Victims Seek Damages From Arab Bank”

  http://www.forbes.com/sites/danielfisher/2014/08/08/arab-bank-trial-brings-tests-limits-of-u-s-law-in-palestinian-conflict/

  Nawet ten Barack Husejn Osama czy Obama czy jak mu tam nie byl w stanie nic zrobic. Przyjdzie beknac i to zdrowo.

  A tymczasem wyglada na to ze Zydzi zarobia ciezka kase:

  http://www.airforce-technology.com/news/newssouth-korea-likely-to-acquire-iron-dome-system-from-israel-4339996

 92. @Herstoryk

  „Amerykanie to sadyści i zbrodniarze wojenni. Wszyscy.”

  Nice to know that Americans aquired a fifth column admitting to NATO membership a country where they (the Americans) are repceived as „sadists” and „war criminals”.

  Piszcie jak najwiecej w tym stylu.

 93. “C. Pińsk, 5 kwietnia 1919
  Późnym popołudniem 5 kwietnia 1919 r. – miesiąc lub więcej od rozpoczęcia okupacji Pińska przez Polaków – ok. 75 Żydów obojga płci, za oficjalnym pozwoleniem komendanta miasta, zgromadziło się w sali zebrań Domu Ludowego przy ul. Kupieckiej, by omówić dystrybucję pomocy przysłanej przez amerykański Joint 8. Gdy spotkanie miało się ku końcowi, na salę wtargnęła grupa żołnierzy, którzy aresztowali i przeszukali wszystkich zebranych, następnie zaś, po obrabowaniu więźniów, zaprowadzono ich do siedziby żandarmerii. Stamtąd zostali przeprowadzeni na rynek miejski i ustawieni pod ścianą katedry. W świetle reflektorów wojskowego samochodu z grupy odłączono 6 kobiet i 25 mężczyzn, a pozostałych, w liczbie 35, po krótkiej naradzie i bez jakiegokolwiek sądu, rozstrzelano 9. Wczesnym rankiem, gdy odkryto, że trzy ranne ofiary wciąż żyją, dobito je z zimną krwią.
  ***
  Przecierz to niemozliwe. Przecierz Polska jest tam gdzie bronoa wolnosc

 94. michrich
  12 sierpnia o godz. 15:22

  “C. Pińsk, 5 kwietnia 1919
  …”
  Gaza przelom lipca i sierpnia 2014.

  Izrael dokonal rzezi zabijajac we snie male dzieci.
  W sumie zamordowal ich okolo 500-set.

  alibi maja byc wydarzenia w Pinsku…100 lat temu

 95. @Mietek
  Tak tak, amerykanski bandytyzm, uzbrajanie terrorystow w Syrii spowodowalo niedole jazydow i nie tylko.

  Nie moge pojac ze Obama dalej chce zastapic dosc przyzwoita dyktature Assada w Syrii takim motlochem.

  @radzilowJedwabne
  Badytyzm Bialego Domu i Kongresu nie reprezentuje calej Ameryki. Obecnie Obame popiera zaledwie 22% obywateli and Konkress zaledwie 14%. Nie wyciagaj wrednych wnioskow. Obowiazekiem Polski nie jest popieranie amerykanskiego bandytyzmu.

  To cie zainteresuje.
  To USA i Wall Street, gdzie jak wiemy zydzi sa powaznymi graczami, doporwadzili Hitlera i NSDAP do wladzy i przygotowali do wojny. Co wskazuje ze zydzi przyczynili sie do zaglady zydow. http://www.amazon.com/gp/product/0945001533/ref=ox_sc_act_image_2?ie=UTF8&psc=1&smid=ATVPDKIKX0DER

 96. @Andrzej Falicz

  „Izrael dokonal rzezi zabijajac we snie male dzieci.”

  Klamiesz. Lzesz.

  „W sumie zamordowal ich okolo 500-set.”

  Klamiesz, katoliku. Smierdzace, kurewskie klamstwa takie, jak zacytowane powyzej, kiedys skutkowaly masowym mordowaniem Zydow w pogromach. Mechanizm byl dokladnie taki sam: Jakis smierdziel-rasista upowszechnial parszywe klamstwa typu „Zydzi morduja dzieci” i twoi ziomale, podszczuci takimi wlasnie klamstwami, brali sie do mordowania.

  A jak tylko sie nadarzyla okazja – to rasizm wpisali w sama strukture swojego panstwa – od mordowania „zydkow” przez wojsko polskie, z sposob zorganizowany i na rozkaz, poprzez bojkot gospodarczy („Nie kupuj u Zyda”), zasade numerus clausus i specustawe Drymmera pozbawiajaca polskiego obywatelstwa dziesiatki tysiecy Zydow.

  A teraz masz przej… przechlapane, katoliku – a ci twoi ziomale podobnie. Mozesz dzrec ryjka na nutke „Zydzi morduja dzieci we snie” – ale wiele to nie da, zadnego „zydka” do zadnej oblanej benzyna stodoly nie zagonisz. W twoim kraju juz zrobiliscie judenrein – brak, ze tak powiem wsadu, paliwa do stodoly. A w Izraelu czy na Brooklynie pogromy raczej kiepsko sie udaja.

 97. Oto ci z którymi walczą izraelscy SS-mani trzeba wielkiej odwagi, żeby zabijać i ranić dzieci

  http://electronicintifada.net/blogs/charlotte-silver/448-children-killed-israeli-attacks-gaza-un-says

 98. Oto czego nie powiedzą Michrichi RadziłowJedwabne Mietki alias Michrich i inne

  wykorzystanie ludzkich tarcz przez izraelskich SS-manów

  Euro-Mid Documents Israel’s Use of Human Shields in Gaza

  Press Release
  Euro-Mid Observer for Human Rights
  Geneva 10th Aug, 2014

  Kuza’a (400 x 300)

  The Israeli military uses Palestinian civilians as human shields, a new report from the Euro-Mid Observer for Human Rights soon will reveal. An investigative team from the non-governmental organization, based in both Geneva and the Gaza Strip, has obtained first-person testimony from several families in various locations describing their capture and use as “shields” for Israeli soldiers for hours at a time.

  “The Israeli government has tried to defend its indiscriminate killing of civilians – including more than 400 children – by claiming that resistance fighters hide among the people, when actually there is no place in Gaza that is safe from the bombs and shelling,” says Ramy Abdu, chair of the Euro-Mid Observer. “Instead, what we have documented is that Israeli forces have literally used Palestinian civilians as shields as they killed their neighbors.”

  One of these victims, Ramadan Muhammad Qadeeh, who lives in the town of Khuza’a in the southern Gaza Strip, recounted his family’s harrowing ordeal in a video interview recorded by Media Town and released by Euro-Mid Aug. 9. An Israeli assault leveled much of Khuza’a, leaving whole streets flattened and once-grand mosque domes reduced to ground level. One man recalled counting 360 shell attacks in a single hour. Most of the town’s 14,000 inhabitants fled.

  On July 25, says Qadeeh, he was sitting in his home with his extended family of 27, including 19 women and children. At 1 p.m., Israeli forces stormed into the house. His 65-year-old father, Muhammad Qadeeh, who holds a Spanish travel document, tried to tell the soldiers that that they are civilians, repeating it once in Hebrew and then in Arabic. When he took a step toward the soldiers, one of them fired two bullets directly into his heart from a distance of just one meter. He died immediately, in front of his family.

  “Then they ordered us to take off our clothes and tied our hands up. They took us to one of the rooms and used us as shields, making us stand at the windows as if we were looking outside,” Qadeeh says. “I was at one window and three children from my family at another. The soldiers then began firing around us.”

  The family members were moved to different rooms and windows, with bullets flying around them, for more than eight hours without food or drink. “It was terrifying, I don’t know how we survived,” he says.

  In another incident, on July 23, 17-year-old Ahmad Jamal Abu Reeda, says he was restrained by Israeli troops who threatened to kill him. After harshly interrogating and beating him, the troops ordered Abu Reeda to walk ahead of them at gun point, accompanied by police dogs, as they searched houses and other buildings. Several times, they demanded that he dig in places they suspected tunnels to exist. Abu Reeda was forced to remain with the Israeli forces for five days.

  Euro-Mid Monitor notes that the Israeli practice of using Palestinians as human shields is not new. It previously documented an incident in which Israeli military forces stormed a home in the village of Silwad, near Ramallah in the West Bank, and used it as a watchtower for snipers. The home’s residents – two elderly Palestinians with American citizenship – were herded into and kept in one of the rooms after their phones were confiscated.

  “International humanitarian law prohibits the use of civilians as human shields,” says Abdu. “Fighting forces must make every effort to protect civilians who are not involved in killing and make sure they are kept away from danger. Israel must be held to account by the organizations charged with upholding international law.”

  https://www.youtube.com/watch?v=lyFf-ELO5g0#t=30

 99. @axiom1

  „Obowiazekiem Polski nie jest popieranie amerykanskiego bandytyzmu.”

  Nice to know that Americans aquired a fifth column admitting to NATO membership a country where they (the Americans) are perceived „bandits”.

  Piszcie jak najwiecej w tym stylu. Amerykanie powinni wiedziec ze w Polsce postrzegani sa jako „bandyci”, ze Polacy ktorzy domagaja sie ruchu bezwizowego, spodziewaja sie pomocy ze strony NATO (i z tego powodu na sile szukaja konfrontacji z Rosja) – jednoczesnie miedzy soba gadaja o „amerykanskim bandytyzmie” i twierdza, ze „kazdy prezydent USA po IIWS powinien zostac powieszony. Onecny kilkakrotnie.”

  Keep up the good work, Mr Polish Catholic. Write some more. Americans need to know what you and your illustrious contrymen REALLY think. It is great that you dream about hanging the president of the United States.

 100. Na wojnie zwykle osoba niosąca białą flagę jest bezpieczna ale nie w Gazie i nie przed SS-manami izraelskimi szczególnie jeżeli to jest Arab oto czego nie powiedzą Mietek alias Michrich

  Community leader, beloved grandfather shot dead by Israelis as he carried white flag
  Rami Almeghari The Electronic Intifada Gaza Strip 7 August 2014
  140807-qdeih-home.jpg

  Invading Israeli forces broke down the garage door of the Qdeih family home leading to the basement. (Shadi Alqarra)
  Muhammad Qdeih, 65, was shot dead while carrying a white flag to signal to Israeli soldiers that he was an unarmed civilian.

  He was killed on 25 July right at the staircase of his house, where his daughter Mufida, a homemaker in her forties, stood speaking to The Electronic Intifada in the village of Khuzaa, east of Khan Younis in the southern Gaza Strip.

  “They killed the man who taught me the meaning of devotion to the community and to the Palestinian cause,” Mufida said, gesturing towards the staircase. “He inspired me to take part in protests and solidarity events for prisoners.”

  Down the stairs is the basement where the family and some neighbors had been hiding, seeking shelter from the Israeli onslaught.

  Khuzaa was utterly devastated during Israel’s assault on Gaza which began on 7 July, and which paused for a 72-hour “humanitarian ceasefire” that was set to expire on Friday morning unless Israeli and Palestinian negotiators in Cairo were able to agree on an extension.

  Inside the house, Israeli soldiers left evidence of their presence in the form of some of their gear, including a few bullets that had not been fired.

  “About twenty years ago, my father used to collect vegetables and fruits and distribute them to the families of Palestinian prisoners from the area who are in Israeli jails,” Mufida said. “Though he loved Palestine, he refused to join any political faction, as he believed that Palestine is greater than any faction.”

  “I was very close to my father, even though I am one of three daughters and six sons. Four of my brothers live in France and my father used to visit them there often,” Mufida said. “God have mercy on him. I cannot believe he has been taken by their criminal hands,” she said of the Israeli soldiers who killed him.

  A doting grandfather to more than a dozen children, Muhammad Qdeih was a respected member of the community in the Abu Irjela neighborhood where he lived and died, about two kilometers from the fence separating Gaza from present-day Israel.

  Even during the Israeli onslaught he thought about others.

  “The day before he was brutally shot dead, my father asked me to help him donate two thousand euros he had received from his son Mahmoud in France,” Mufida told The Electronic Intifada. “He told me, ‘I would love to donate this money to help people around here, as the war situation is so desperate.’”

  Killed carrying a white flag

  Muhammad’s son Ramadan, 34, who witnessed his father’s killing, was inspecting damage Israeli tank shells had caused to the house of his uncle, also called Ramadan.

  “Everybody in this neighborhood respected my father,” Ramadan said. “Many people asked him to be the chief of our tribe, but he refused, saying that he preferred to remain loved by everyone. But still, he was able to help sort out many family disputes.”

  Ramadan told The Electronic Intifada what happened when Israeli forces invaded the area.

  “Early on Thursday, 24 July, the Israeli air strikes and tank shelling continued unabated and about 45 people, including myself and my father, went out of the basement, as the house of my uncle Ramadan was hit by tank shells,” Ramadan recounted. “We headed for the entrance of Khuzaa town, yet the Israeli tanks were already around, so we had to go back to the basement.”

  140807-khuzaa-army.jpg

  Occupying Israeli soldiers left behind equipment in the Qdeih family home. (Shadi Alqarra)
  “When night fell, we could hear the strikes getting more intense and at dawn on Friday, we heard the Israeli soldiers breaking the doors of the garage, which leads towards the basement,” Ramadan said.

  “They shouted at us to come out and suddenly, a soldier stopped my father who went up first, holding a white flag. I was behind my father as the soldier ordered him to stay where he was and abruptly, the same soldier shot him in the chest, killing him instantly.”

  Muhammad’s 22-year-old nephew Alaa was also there that day.

  “I heard the soldier telling Ramadan that his father, my uncle, was taken by the soldiers for medical aid and that he was not dead,” Alaa said. “But a few hours later, we found my uncle laying dead in an a partially-built bathroom in the garage,” Alaa told The Electronic Intifada, while showing a photo of his uncle’s body on his mobile phone.

  Killings of civilians in Khuzaa

  The killing of Muhammad Qdeih was not the only such crime in Khuzaa. Human Rights Watch collected testimonies of other crimes in the village between 23 and 25 July in which Israeli soldiers “killed civilians in apparent violation of the laws of war.”

  On the morning of of 23 July, Israeli forces ordered a group of approximately one hundred Palestinians in Khuzaa to leave a home in which they had gathered to take shelter. “The first member to leave the house, Shahid al-Najjar, had his hands up but an Israeli soldier shot him in the jaw, seriously injuring him,” according to the testimonies collected by Human Rights Watch.

  In another incident on 25 July, Israeli forces shelled a basement where 120 civilians were sheltering, killing three.

  The survivors fled and walked to Khan Younis, “carrying white flags and raising their hands when they came across Israeli soldiers. An Israeli missile strike hit one group of them, killing a man and wounding his cousin,” Human Rights Watch reported.

  140807-khuzaa.jpg

  Israeli strikes destroyed swaths of Khuzaa village east of Khan Younis, photographed on 5 August. (Yasser Qudih)
  Israel’s assault has so far left almost 1,900 Palestinians dead — one in every thousand residents of the occupied Gaza Strip. Each one had a life and a story that ended brutally.

  Three months ago, Muhammad Qdeih left Gaza to pay a visit to his son Mahmoud in France. He had traveled abroad frequently, and, according to the family, lived for a spell in Spain, where he succeeded in obtaining citizenship.

  “I feel very sorry and sad for the loss of my grandfather. He was so kind and tender to us all,” Iman Abu Rjaila, Mufida’s 18-year-old daughter, said.

  “A month before the war on Gaza started, my grandfather used to call me every day from France to check on me as my high school exams were underway,” Iman said.

  “Why did they kill him, why did they steal him from us?” she asked.

  It is a question many bereaved and heartbroken families in the devastated Gaza Strip are posing as they wait to see what the days ahead will bring.

  Rami Almeghari is a journalist and university lecturer based in the Gaza Strip.

 101. @Andrzej Falicz
  12 sierpnia o godz. 15:30
  michrich
  12 sierpnia o godz. 15:22
  “C. Pińsk, 5 kwietnia 1919
  …”
  Gaza przelom lipca i sierpnia 2014.
  Izrael dokonal rzezi zabijajac we snie male dzieci.
  W sumie zamordowal ich okolo 500-set.
  alibi maja byc wydarzenia w Pinsku…100 lat temu
  ***
  z sasiedztwa gdze rzekomo spaly male dzieci odpalano rakiety przez Hamas po to zeby zabijac dzieci Izraelskie. Wina ponosza ci co umiesczaja wyrzutnie ralietowe w szlolnych podworkach. na stryczach domow mieszkalnych, e sasiedztwie placowek UNWRA i ONZ liczac na to ze ofiary ludzkie beda dobrym srodkiem
  anty izraelskiej prpagandy. Wkoncu Izrael ostrzega ze te czy inne obiekty beda bombardowane po to zeby cywile mogli opuscic teren. Hamas nie ostrzega ze bedzie odpalal rakiety w Tel Aviv. Haife czy Ber Shewe.

 102. @Andrzej Falicz

  Hej, katoliku,

  chyba bedzie kasa. I to duza:

  „How Israel’s arms manufacturers won the Gaza war

  Iron Dome may have been the star performer during Operation Protective Edge, but the big international sellers may be the Tamuz missile and the Windbreaker system.”

  http://www.haaretz.com/business/.premium-1.610032

 103. @michrich

  „z sasiedztwa gdze rzekomo spaly male dzieci odpalano rakiety przez Hamas po to zeby zabijac dzieci Izraelskie. ”

  Przez „male dzieci” rozumiemy mieszkancow Gazy, ktorzy nie ukonczyli 24-go roku zycia.

  Bardzo brodate te dzieci. Po niektorych „malych dzieciach” zostaly tylko kalachy i kamasze rozmiar 44. Nawet zabawki „malym dzieciom” zniszczono, na przyklad wyrzutnie rakiet 122mm „Grad”.

 104. @radzilowJedwabne
  Polska ma szanse stac sie normalnym krajem tylko po wyrzuceniu z Nato. Po wejsciu do Nato polski partyjny motloch na smyczy trzymanej orzez USA, podzegany przez media nieustannie szuka konfrontacji z Rosja co moze sie tragicznie skonczyc dla Polski i Europy.

  Czlonkostwo w Nato daje polskiemu warcholowi falszywe poczucie bezpiecznestwa. Polskiemu warcholowi wydaje sie ze dzieci innych ludzi z krajow Nato stana w jego obronie beda narazac swe zycie dla polskiego warchola. Jakie to naiwne. Amerykanski bandyta natomiast jest oczywistym inspiratorem wrcholskich wybrykow polskiego partyjnego motlochu. Ukraina jest przykladem. Polski warchol na smyczy trzymanej przez US po wejsciu do Nato stal sie zagrozeniem dla pokoju w Europie. Dla USA jest to jeszcze jeden sposob na sianie zametu poza swymi granicami.
  Tak wiec nie pisz bzdur ze jakas wdziecznosc sie nalezy do US za przyjecie Polski do Nato. Ani oklaski za bandytyzm sie USA nie naleza. Wrecz przeciwnie nalezy im sie za to sad. ICC.

 105. „Ani oklaski za bandytyzm sie USA nie naleza. Wrecz przeciwnie nalezy im sie za to sad. ICC.”

  Jasne, katoliku. Na pewno ty i twoi kolesie zawleczecie prezydenta USA przed ICC.

  Tylko skad wezmiecie wizy wjazdowe zeby sie dostac do Waszyngtonu celem powieszenia prezydenta USA (” “kazdy prezydent USA po IIWS powinien zostac powieszony. Onecny kilkakrotnie.”)?

 106. @radzilowJedwabne
  Po przyjeciu Polski do Nato i Uni w Polsce nastala zapasc cywilizacyjna. A ty oszolomie jeszcze chcesz szantazowac polakow wizami. Spodziewasz sie wsparcia dla bandytyzmu, morderstw, tortur, przewrotow, prowokacji i pospolitego chuliganstwa. Wylej sobie na glowe wiadro pomyj. Otrzezwiej. Rowniez nie masz podstaw wyzywac mnie od katolikow. Nie, nie naleze do tej grupy matolow. Jest mi to obce.

  Niestety rzeczywistosc jest oczywista. Saddma powiezono za znacznie mniej.

 107. @radzilowJedwabne
  http://www.topcriminaljusticedegrees.org/war/

  I ty bys chcial zeby polacy i ludzie to popierali,… oszolomie opanuj sie. 90% obywateli amerykanskich sie tego wstydzi.

 108. radzilowJedwabne
  @12 sierpnia o godz. 16:40
  @michrich
  “z sasiedztwa gdze rzekomo spaly male dzieci odpalano rakiety przez Hamas po to zeby zabijac dzieci Izraelskie. ”
  Przez “male dzieci” rozumiemy mieszkancow Gazy, ktorzy nie ukonczyli 24-go roku zycia.
  ***
  To nie sa moje slowa tylko Falicza, ja tylko jemu odpowiadam
  @ Axiom
  Sadam spowodowal smierc 180 000 Kurdow i 250 000 Shitow. Czy to za malo?

 109. @michrich
  Przesada, Saddam nie zamordowal az tylu. Odlicz ofiary 10 letniej wojny iracko-iranskiej. (USA uzbrajaly obie strony tej wojny). Jak by nie patrzyc Saddam byl lepszym sukinsynem niz demokracja przyniesiona przez nawiedzoinych yankesow

  A tu w linku to nie przesada
  http://www.topcriminaljusticedegrees.org/war/

 110. @michrich

  „To nie sa moje slowa tylko Falicza, ja tylko jemu odpowiadam”

  Odpowiadajac warto pamietac o tym, ze zrodlem informacji o „mordowaniu dzieci” czy costam jest Hamas. Liczby rzekomych „kobiet i dzieci” ktore jakoby stracily zycie na skutek izraelskich „zbrodni” pochodza _wylacznie_ od Hamasu. Nawet BBC skomentowalo juz te, pardon le mot, _informacje_ jako lipe na kolkach.

  Tak w ogole – zdarzaja sie kraje, w ktorych dorosli chetnie wysylaja dzieci na wojne. Nie tylko na Bliskim Wschodzie.

 111. @axiom1

  „Po przyjeciu Polski do Nato i Uni w Polsce nastala zapasc cywilizacyjna.”

  No to wypad z NATO i z Unii jesli NATO i Unia takie zle i niedobre. Nikt tam nikogo na lancuchu nie trzyma.

  „Gdyby kryteria z procesu Norymberskiego obowiazywaly kazdy prezydent USA po IIWS powinien zostac powieszony. Onecny kilkakrotnie.”

  Nice to know that you dream about killing the president of the United States. Americans need to know what people in your country REALLY think.

 112. @ Axiom
  Sadam spowodowal smierc 180 000 Kurdow i 250 000 Shitow. Czy to za malo?
  axiom1
  12 sierpnia o godz. 19:39
  @michrich
  Przesada, Saddam nie zamordowal az tylu

  Tak podawala prasa ktora ja czytalem

  . Odlicz ofiary 10 letniej wojny iracko-iranskiej. (USA uzbrajaly obie strony tej wojny).
  USA mialo jako glowny cel zwolnienie pracownikow ambasady amerykanskiej ktora w bandycki sposob zajeli podopieczni Ayattola Khumemi ktorego jeden z najgluppszych prezydentow Carter nazwal swietym mezem.
  Atak SAdama Iranu zostal powitany jak zbawienie.Iran ktory powital z miloscia bandyte hipokryta Ayatole zaplacil duza cene podobnie jak Niemcy zaplacily za wybranie zwyrodnialca Hitlera.

  Jak by nie patrzyc Saddam byl lepszym sukinsynem niz demokracja przyniesiona przez nawiedzoinych

  Amerykania nie rozmieli ze wprowadzac demokracje w Iraku to jak proba uczenie krowy tanjca.czego oni nie wzieLI adwokata do obrony. Amerykanie to duze dzieci ale
  Gy przyjechalem do USA w swej glipocie pytali bylych wiezniow Oswiecimia dla

 113. michrich
  12 sierpnia o godz. 22:14

  Oj kłamiesz Irak miał spór terytorialny z Iranem i po prostu Saddam Husajn wykorzystał okazję jaką stworzyła rewolucja w Iranie żeby wyjść na swoje. A USA liczyło, że uda się przywrócić poprzedniej stosunki, poza tym personel z ambasady został uwolniony jeszcze przed wybuchem wojny Ale ja rozumiem twoje oburzenie w końcu przecież za szacha Iran był oddanym sprzymierzeńcem rasistowskiego państwa Izrael a po tym jak ten Chomeini ośmielił się przejąć władzę Irańczycy poparli Palestyńczyków.

 114. radzilowJedwabne
  12 sierpnia o godz. 21:54

  kłamiesz oto link do artykułu z BBC gdzie podano, że trudno określić dokładną liczbę strat. Ale co tam w końcu przecież pracownik hasbary nie przyzna się do tego, No ale dam ci szansę podaj konkretny link gdzie są zawarte przez ciebie informacje. No i daruj sobie te opowiastki z cyklu przemysłu holocaust

  http://www.bbc.com/news/world-middle-east-28439404

  http://www.bbc.com/news/world-middle-east-28688179

 115. Poprawka:
  Amerykanie to duze dziecii nie rozmieli ze wprowadzac demokracje w Iraku to jak proba uczenia krowy tanjca.
  Gy przyjechalem do USA w swej glipocie pytali bylych wiezniow Oswiecimia dla czego oni nie wzieLI adwokata do obrony.

 116. Informacje przytoczone przez radziłówJedwabne pochodzą z biuletynu IPN, http://ipn.gov.pl/__data/assets/pdf_file/0006/64635/1-29173.pdf.

 117. Oto o czym nie napiszą Michrich i spółka. Gdyby coś takeigo głosił arabski mułła albo ksiądz to od razu podniosłyby się głosy potępienia ale ponieważ głoszą to srulki to oczywiście cisza.

  edyną drogą prowadzenia wojny w sposób moralny jest droga żydowska: niszczyć miejsca święte. Zabijać mężczyzn, kobiety i dzieci
  Filed under: Uncategorized — Wolna Palestyna @ 22:20
  Główny Rabin tak zwanych “Izraelskich Sił Obronnych”, generał brygady rabin Avichai Rontzki, w przemównieniu do kandydatów do wojska podczas zajęć o religii żydowskiej i uroczytości wprowadzenia nowych zwojów Tory do szkoły powiedział, że żołnierz, który “ukazuje miłosierdzie” wrogowi podczas wojny, będzie “potępiony”.

  Rabin Rontzki powiedział w dniu 11 listopada 2009 r., iż “W czasie wojny, ktokolwiek kto nie walczy z całym oddaniem serca, będzie potępiony. Będzie potępiony jeśli nie używa miecza do przelewu krwi, jeśli pokazuje miłosierdzie, współczucie swojemu wrogowi, gdy współczucie nie powinno być ukazywane.”

  Wypowiedź głównego rabina armii izraelskiej IDF, jest kolejnym przykładem coraz powszechniej ukazywanej nienawiści Żydów do nie-Żydów, nienawiści mającej swe korzenie w talmudycznym postrzeganiu świata i szowinizmie syjonistycznym.

  W niedawno wydanej książce rabina Yitzak Shapiro, pt “Królewska Tora”, rabin nawołuje do zabijania gojów, jeśli naruszyli oni któreś z przykazań Tory – przykazań interpretowanych przez szowinistycznych rabinów. Rabin Shapiro nie upatruje w morderstwie gojów niczego złego i posługuje się w celu poparcia tego wezwania cytatami z Tory i Talmudu. Odpowiednio interpretowana Tora oraz Talmud – najbardziej rasistowska księga spisana ludzką ręką – pełna jest cytatów ukazujących nienawiść Żydów do nie-żydowskiego świata, z nawoływaniem do zabijania nie-Żydów.

  W czerwcu br. inny prominentny rabin, przedstawiciel sekty Chabad-Lubawicz – rabin Manis Friedman zasłynął szczerością w wywiadzie dla poczytnego żydowskiego miesięcznika Moment mówiąc, iż:

  “Jedyną drogą prowadzenia wojny w sposób moralny jest droga żydowska: niszczyć miejsca święte. Zabijać mężczyzn, kobiety i dzieci.”

  Wypowiedź rabina Friedmana była odpowiedzią na pytanie: “Jak Żydzi powinni traktować swoich arabskich sąsiadów?”, które pismo Moment zadało kilku prominentnym rabinom, przedstawicielom głównych odłamów judaizmu.

  Szczerość wypowiedzi – choć nie jej przesłanie – wywołała szok ze strony środowiska żydowskiego i wyzwoliła falę krytyki, na którą rabin natychmiast zmuszony został wydać stosowne oświadczenie. Stwierdza w nim, że “odpowiedź była myląca” i dodaje, że była to “jego prywatna wypowiedź” oraz oczywiście, że “nie reprezentuje ona oficjalnego stanowiska ruchu lub organizacji”. Po seansie szczerości rabin Friedman próbuje teraz udowodnić, że wypowiadając się we wpływowym miesięczniku jako przedstawiciel swojego odłamu ruchu żydowskiego i podpisując swoją wypowiedź imieniem, nazwiskiem i nazwą instytucji, którą reprezentuje, mówił jedynie sam za siebie i że jego opinia nie ma żadnego związku z ruchem Chasydów.

  A jest przed czym się bronić. Rabin Friedman napisał bowiem – oto pełny cytat:

  Nie wierzę w zachodnią moralność, to jest to, że nie wolno zabijać cywilów i dzieci, że nie wolno niszczyć miejsc świętych, że nie wolno prowadzić walk podczas okresów świątecznych, że nie wolno bombardować cmentarzy, że nie wolno strzelać, dopóki samemu nie jest się najpierw ostrzelanym – nie wierzę, że to wszystko jest niemoralne.

  Jedyną drogą prowadzenia wojny w sposób moralny jest droga żydowska: niszczyć miejsca święte. Zabijać mężczyzn, kobiety i dzieci (oraz bydło).

  Pierwszy premier Izraela, który zadecyduje, że będzie postępował tak, jak mówi Stary Testament [czytaj: Tora, a czytaj bardziej dokładnie: chodzi o Talmud – Red.], wreszcie przyniesie pokój Bliskiemu Wschodowi. Doprowadzi to, po pierwsze, do tego, że Arabowie przestaną używać dzieci jako tarcze, po drugie, zaprzestaną uprowadzania wiedząc, że nie ulękniemy się, po trzecie, ze zniszczonymi miejscami świętymi przestaną wierzyć, iż Bóg jest po ich stronie. W rezultacie: nie będzie ofiar wśród cywilów, nie będzie dzieci w polu ognia, nie będzie fałszywego sensu sprawiedliwości – w sumie, nie będzie wojny.

  Zero tolerancji dla rzucających kamienie, dla wystrzeliwanych rakiet, dla uprowadzania dzieci będzie oznaczało, że państwo osiągnęło swoją suwerenność. Jeśli będziemy żyli wartościami Tory, staniemy się światłem – latarniami dla innych narodów, które cierpią z powodu katastrofalnej moralności jako wynalazku ludzkości.

  Rabin Manis Friedman
  Bais Chana Institute of Jewish Studies
  St. Paul, MN

  (Miesięcznik The Moment – maj/czerwiec 2009)

  Rabin Friedman należy do mesjanistycznego ruchu Żydów chasydzkich. Przedstawiciele tego ruchu znani są m.in. jako ci, którzy jeżdżąc po świecie spiskują i judaizują społeczeństwa. Znani są również z akcji zapalania Menor w miejscach publicznych, co jest planem kampanii judaizacji, głównie chrześcijańskich społeczeństw. W Polsce menory zapalane są już od kilku lat w oknie Pałacu Prezydenckiego RP. Zwyczaj wprowadził prezydent RP Lech Kaczyński kiedy to zapalił Menorę wraz z arcybiskupem Kazimierzem Nyczem, wpisującym się w ten sposób w nurt judaizujący polski Kościół.

  Żydowski fanatyzm religijny zespolony z obłąkaną rasistowską ideologią wypływa od czasu do czasu na medialną powierzchnię ukazując prawdziwe oblicze judaizmu. W najbardziej poczytnym piśmie żydowskim wydawanym w Stanach Zjednoczonych – Jewish Week (wydanie z 26 kwietnia 1996), rabin Yitzhak Ginsburg z sekty Chabad-Lubavitch powiedział szczerze, czym kieruje się ten rasistowski ruch:

  “Dusze nie-Żydów (gentiles) są kompletnie innego i niższego rzędu. Są one całkowicie diabelskie i nie mają jakichkolwiek wartości i możliwości odkupieńczych. [..] Jeśli pojedyncza komórka pochodząca z ciała Żyda posiada w sobie boskość, jest częścią Boga, to każdy łańcuch DNA [z komórki ciała Żyda] jest częścią Boga. Wobec tego, w żydowskim DNA jest coś specjalnego.[…]

  Jeśli Żyd potrzebuje wątroby, czy można wziąć ją od przechodzącego obok nie-Żyda, aby ocalić Żyda? Tora prawdopodobnie by na to pozwoliła [bowiem] życie Żyda ma nieskończoną wartość. Jest coś nieskończenie bardziej świętego i unikalnego w życiu Żyda niż w życiu nie-Żyda”.

  Obok mnóstwa przykładów z Talmudu – rasistowskiej księgi ukazującej pychę grupy Übermensch – założyciele ruchu Chabad-Lubavitch, określanego dziś jako “największa na świecie żydowska organizacja edukacyjna”, rozwijają te myśli. Oto rabin Shenur Zalman nazywa nie tylko chrześcijan, ale i nie-chrześcijan, czyli wszystkich oprócz Żydów: “śmieciami, odpadkami Boga” (”supernal refuse“) – oczywiście w najgorszym znaczeniu tego określenia. Cytowany powyżej rabin Ginsburg nie wymyśla zatem nic nowego, a jedynie powtarza słowa rabina Zalmana. “Materiał, z którego stworzono nie-Żydów, pochodzi z odpadów boskich. W rzeczywistości oni sami pochodzą ze śmieci (odpadów), a to, że jest ich znacznie więcej niż Żydów, jest potwierdzeniem tego, gdyż przecież ilość odpadów jest zawsze większa niż liczba ziaren. […] Wszyscy Żydzi są naturalnie dobrzy, a nie-Żydzi – naturalnie niedobrzy.”

  Wypowiedź rabina Manis Friedmana nie odbiega więc od celów, wizji i programu ruchu chasydzkiego, lecz jest jedynie najszczerszą jego kwintesencją.

 118. Choć to nie na temat i nie należy karmić trollów……

  Keep up the good work, Mr Polish Catholic. Write some more. Americans need to know what you and your illustrious contrymen REALLY think. It is great that you dream about hanging the president of the United States.

  13 stycznia 2013 Andrew Adler, redaktor „The Atlanta Jewish Times”, dołączył do histerycznego chóru amerykańskich Syjonistów, nawołujących do napaści USA na Iran, w artykule oznajmiającym, że syjonistyczna kolonia („Izrael”), ma 3 opcje dla zapewniania sobie „bezpieczeństwa” – 1) napaść na Hizbollah i Hamas; 2) napaść na Iran; 3) cyt. „nakazać agentom Mossadu w USA usunięcie prezydenta uznanego za nieprzyjaciela ‚Izraela’, aby wiceprezydent mógł zająć jego miejsce i wymusić zmianę polityki USA, tak by Stany Zjednoczone pomogły ‚Państwu Żydowskiemu’ zniszczyć jego wrogów”.

 119. Marzenia sa rzecza piekna:

  „Niestety, nie ma szans, by Żydzi przestali kraść naszą ziemię, dopóki sąsiednie państwa arabskie są słabe i współpracują z Izraelem – tłumaczy Zakaria. – Gdyby w Egipcie nie obalono prezydenta Mursiego z Bractwa Muzułmańskiego, to może Egipt by się sprzymierzył z Hamasem i wystrzelił rakiety na Tel Awiw?

  Zakaria jednocześni marzy o zbombardowaniu Tel Awiwu i o pozwoleniu na pracę w Izraelu, gdzie zarabiałby trzy razy więcej niż w Autonomii.”

  http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1586169,2,palestyna–raport-znad-przepasci.read

 120. __________________
  „Miasto puchnie od uchodźców, robotników przymusowych, jeńców
  wszystkich narodowości, jest tu dobrze ponad milion ludzi. Jeden z
  amerykańskich jeńców nazywa się Kurt Vonnegut.
  /…/

  O 22.03 nad miasto nadlatują pierwsze bombowce. „Oświetlacze” zrzucają
  ogromne flary na spadochronach i na ulicach robi się jasno jak w
  dzień. „Wyszukiwacze celów” zrzucają pierwsze płonące na czerwono
  ładunki znakujące na boisko piłki nożnej w centrum miasta.
  „Zaznaczacze” dokładają w tym miejscu kolejne. Na wysokości kilometra
  w lekkim mosquito krąży już nad miastem masterbomber, „mistrz
  bombardowania” kierujący nalotem. Nawołuje: „Bombardujcie według planu
  czerwone światło naprowadzaczy”. Pierwsze bomby burzące spadają na
  miasto o 22.13. Brytyjska machina powietrzna działa z niesamowitą
  precyzją; wedle planu bomby te miały spaść dwie minuty później.

  Masterbomber nie dostrzega ani niemieckich myśliwców, ani strzałów
  artylerii przeciwlotniczej, ani reflektorów, poleca więc bombowcom z
  głównej grupy zejść aż poniżej średniej warstwy chmur. Zachęca załogi
  lancasterów: „To jest bardzo przyjemne bombardowanie!”.

  15 minut później bomby zrzucają ostatnie maszyny.

  Do schronu, w którym ukrywa się Gerhard Kuehnemund, wbiegają jacyś
  ludzie. Krzyczą: „Uciekajcie, cała Serrestrasse w ogniu!”. Młody pilot
  pyta Gerharda: „Jesteś mężczyzną?”, a gdy piętnastolatek kiwa głową,
  zabiera go na dach. Mają dwa worki z piaskiem i gaśnicę. Na dachu,
  sycząc i pryskając płynnym fosforem, płoną dwie małe bomby. Obaj
  zaczynają je gasić, wtem jedna eksploduje. Lotnikowi odłamek przebija
  brzuch, Kuehnemund jest ranny w nogę. Pilot mimo bólu ściąga chłopaka
  na dół, na ulicę. W tej chwili płonący dom zawala się. Wszystkie domy
  wzdłuż Serrestrasse stoją w ogniu, na jezdni kłębi się tłum.
  Kuehnemund przez chwilę widzi ciotkę. Po chwili tłum z ulicy znika w
  płomieniach. Zaczyna się prawdziwe piekło na ziemi – burza ogniowa.
  Grupa płonących w tym samym czasie domów wyrzuca na wieleset metrów w
  górę słup ognia, dymu i potwornie rozgrzanego powietrza. Dołem zaś z
  niesamowitą siłą zasysa z sąsiedztwa chłodne powietrze. Zaczyna ono
  krążyć wokół pożaru z ogromną prędkością, niczym tornado. Porywa
  wszystko. Ludzie wzlatują w powietrze i nikną w gigantycznym słupie
  ognia.

  Ranny lotnik i Kuehnemund przedzierają się cudem do głównego bunkra w
  centrum. Płoną całe kwartały domów w śródmieściu, płonie drukarnia z
  uspokajającą broszurą dla drezdeńskich kobiet. Płoną tysiące ludzi.
  Nieśmiertelne jest tylko kumoterstwo. O 23.00 oddział strażaków
  usiłujący powstrzymać ogień przy Adolf Hitler Platz zostaje odwołany
  nagłym rozkazem: „Koniecznie ocalić mieszkanie burmistrza!”.

  O 1.30 w nocy nadlatuje druga wyprawa bombowa – 529 ciężkich maszyn.
  Miasto schowane jest pod gigantyczną czapą dymu. Brytyjczycy zrzucają
  bomby na oślep, ale skutecznie. To już pandemonium. Lokalne burze
  ogniowe łączą się, powstaje gigantyczna nawałnica ognia. Wsysa
  tysiące, dziesiątki tysięcy ludzi. Miasto zamienia się w pochodnię
  wysoką na 4 km. Praktycznie nieuszkodzony jest tylko strategiczny
  węzeł kolejowy, formalny powód bombardowania. ”
  ____________________

  http://wyborcza.pl/duzyformat/1,127291,1322329.html

  W nalocie na Drezno braly udzial maszyny brytyjskie ale takze i polskie. Moim zdaniem nalezy zaprosic do Izraela specjalistow w Polski na dobrze platne kontrakty, zatrudnic jako konsultantow. Niech ucza jak postepowac z ludnoscia cywilna wroga. Warto przypomniec ze Anglicy nagrodzili pomnikiem Harrisa, ktory wymyslil i zrealizowal taki wlasnie sposob prowadzenia wojny.

 121. Czy w Polsce planuje sie bojkot Intela? Warto przypomniec ze Intel to firma zla, niedobra i syjonistyczna, jej produkty zalatuja czosnkiem i cebula a Waleczni Bojownicy o Wolna Palestyne juz od lat nawoluja do bojkotu Intela:

  „Initially, Kiryat Gat’s major industries were agriculture and textiles. But in the mid-1990s Intel, which had established other facilities in Israel beginning in 1974, chose Kiryat Gat — a section that was once part of ‘Iraq al-Manshiya — as the site for a huge new plant it called Fab 18. (“Fab” is chip-industry lingo for a facility where semiconductors are fabricated.) Intel put in $1 billion — at the time the largest foreign investment ever in Israel — and it persuaded the Israeli government to contribute another $600 million to build and equip the plant. Surrounded by a seven-meter-high concrete wall topped by a tall fence of green metal bars, it opened in 1999 and was soon cranking out Pentium processors worth more than $1 billion a year. In the early years of this decade, it was often described in the semiconductor-industry trade press as Intel’s most profitable plant.”

  http://electronicintifada.net/content/nakba-intel-and-kiryat-gat/7625

  Moim zdaniem prawdziwi patrioci powinni ze wstretem powyrzucac wszelkie urzadzenia z napisem „Intel inside” i uzywac wylacznie sprzetu zawierajacego procesory polskie, aryjskie i katolickie. No, ewentualnie takze procesory skonstruowane w Iranie albo w strefie Gazy.

 122. @ Sauromą stworzyła rewolucja w Iranie żeby wyjść na swoje. A USA liczyło, że uda się przywrócić poprzedniej stosunki, poza tym personel z ambasady został uwolniony jeszcze przed wybuchem wojny Ale ja rozumiem twoje oburzenie w końcu przecież za szacha Iran był oddanym sprzymierzeńcem rasistowskiego państwa Izrael a po tym jak ten Chomeini ośmielił się przejąć władzę Irańczycy poparli Palestyńczyków.
  ***
  Slyszalem wywiad Chomeniego w Paryzu do ktorego uciekl przed Husseinem.
  W tym wywiadzie Chumeni powiedzial ze Islam jest dobry i milosierny. Gdy Chomeni obial wladze kazal rosztrzelac generalow Iranskich i fotografie krwawych zwlok u mieszczono w iranskich gazetach. Widzialem to. POlglowek Jimmy Carter nazwal Chomeniego swietym mezem, Drugim Ghandi. Wspomnieny drugi Ghandi
  zazadal od USA zeby w jego rece wydac Shaha iranu. Mozna domyslec sie po co . Gdy amerykanie odmowili wowcas Ambasada amerykanska zostala okupowana. ijej pracownicy wzieci w zaklad. To byl akt bandytyzmu. Jezeli ty to popirasz to masz bandyckie instynkty.
  Nalezy prypomniec ze w czasie gdy jeszcze sowieci byli w Afganistanie Comeni proponowal Nrezniewowi pakt w walce z dekadencja zachodu. I oto muzulmanski fanatyk religijny proponuje pakt w walce z zachodem ateistycznemu panstwu. Z zachpdem gdzie panuje zupelna wolnosc religijna.
  Dla ciebie to widicznie nie ma znaczenia bo twoja nienawisc do Zydow oslepila ciebie bez reszty. Daj sie zbadac.

 123. Intel kojarzył mi się z Hajfą, gdzie mieści się jego centrum badawcze, a tu patrzcie – 2 Faby w Qiriat Gat i jeden w Jerozolimie! Tego nie wiedziałem. Najbliższy Fab Intela w Europie jest pod Dreznem.

  Te 600 mln dolarów, które dołożył Izrael, to jakieś 25% rocznych wydatków Polski na badania i rozwój. Izrael przeznacza na tego rodzaju działalność blisko 4% PKB, Polska około 0.7% PKB, choć wiele lat temu zobowiązała się do 3%. Te 600 mln dolarów już dawno się zwróciło chociażby poprzez uzyskanie know-how, który potem można rozwijać w postaci Żelaznej Kopuły czy rakiet sprzedawanych takim krajom, jak Polska.

  Do wejścia do Polski podobno przymierzał się duży gracz z branży. Zrezygnował. I to jest ciekawy problem, dlaczego ktoś z takim biznesem chce wejść do kraju A a omija kraj B. Nie chodzi przecież o koszty pracy – nikt centrów badawczych nie buduje w, powiedzmy, Angoli. Chodzi przede wszystkim o dostępność wykształconych kadr.

 124. @ Saurom.
  Czyli uważasz, że o masakrze Jazydów nie powinno się pisać, bo to odwraca uwagę od wojny w Gazie? Że te setki ofiar są nieważne? Że jazydzi nie są warci aby o nich pisać?
  Do czasu ostatniej wypowiedzi Obamy w ogóle się o nich nie mówiło. Zawsze ofiary ataków i Iraku były nazywane ogólnie „cywilami” albo czasem jeśli atakowano chrześcijan to wymieniano wtedy wyznanie. To że w Iraku ginęły setki Jazydów, za to że nie są muzułmaninami (a ich kobiety nie zakrywają twarzy), było pomijane.

  I teraz gdy wreszcie ktoś o tym napisał, ty piszesz, że to nie ważne, że powinno się pisać tylko o Gazie?

css.php