O AUTORCE

W POLITYCE pracuję od 1999 r., najpierw w dziale politycznym, a od 2008 r. w serwisie POLITYKA.PL, gdzie odpowiadam m.in. za sekcję międzynarodową. W przeszłości współpracowałam także ze „Słowem Żydowskim” (Dos Jidisze Wort), zdarza mi się komentować w TOK FM złożoność bliskowschodnich problemów.

Choć urodziłam się w Polsce, serce zostawiłam na Bliskim Wschodzie. Dziś to miejsce wielkich przemian, ale też wielkich obaw o przyszłość. Na Izrael, Syrię, Egipt, Liban, Arabię Saudyjską czy Zjednoczone Emiraty Arabskie patrzę czasem z trwogą, czasem z nadzieją, ale najczęściej z wielką nostalgią.

Zapraszam
Agnieszka Zagner

Komentarze

14
Dodaj komentarz
 • Kogo interesują sprawy Izraela ? Proszę zobaczyć ile jest komentarzy pod pani blogiem. Trochę samokrytyki by się przydało. To przecież polski tygodnik. No w każdym razie polskojezyczny.

 • @Jacek
  czasami warto wygladnac poza wlasna zagrode…
  Tam naprawde dzieja sie rzeczy, ktore maja reperkusje nie tylko lokalne.

 • od kiedy to w polskim tygodniku nie powinno pisać się o bliskim wschodzie? co to w ogóle ma do rzeczy czy polski. temat ciekawy bardzo i super że ktoś go nam przybliża.

 • Rzeczywiscie minimalne zainteresowanie p. refleksjami. I pomyslec , ze ludzie w Polsce nie maja pracy. Niezle sobie p. radzi.

 • Kto to czyta? Proszę spojrzeć na liczbę komentarzy!!!!!!!!!!!!

 • Zgadzam sie z Rad. To, co dzieje sie na Bliskim Wschodzie, czy gdziekowliek indziej na swiecie, ma wplyw na zycie kazdego. I nie tylko dlatego, ze z kazdym dniem zmniejsza sie ilosc miejsc gdzie mozna pojechac na ciekawe wakacje ;). Zarty na bok, brak naszego zainteresowania i zaangazowania oznacza chocby to, ze jesli stanie sie cos takiego u nas, to reszty swiata tez nie bedzie to inteersowac i bedziemy zdani sami na siebie. Przyklad blizszy naszej zagrody? Ludobojstwo w bylej Jugoslawii, w latach 90tych, w Europie. Mysle, ze nalezy zajac sie czyms wiecej niz tym, czy katastrofa smolenska byla wynikeim spisku ukladu. Moze to miec wiekszy wplyw na nasze zycie…
  A co do komentarzy- jako bloger zauwazylam, ze blog musi sobie na komentarze zasluzyc, a ten jest obecny w sieci ile, nawet nie pol roku? Czytelnicy i zaangazowanie, to przyjdzie z czasem.

 • Popełniłem błąd usiłując zamieścić mój jak sądziłem umiarkowany komentarz na pani blogu. Ponieważ nie było w nim nic uwłaczającego komukolwiek nie zrozumiałem dlaczego nie został opublikowany. Teraz kiedy przeczytałem informację „O Autorce” wszystko rozumiem. Czy to też pani wykreśli?

 • Nie bardzo rozumiem treść niektórych komentarzy … Czy komuś przeszkadza ten blog i tematyka Bliskiego Wschodu ? Jak się ma tematyka Bliskiego Wschodu i fakt „braku pracy w Polsce” ? Czy może komentatorom (na szczęście nie wszystkim) przeszkadza po prostu to, że Pani pracowała w Słowie Żydowskim … ? Chyba tu tkwi „problem” – przynajmniej dla niektórych Państwa komentatorów.

  Ja uwielbiam Bliski Wschód (Izrael też!) i blog tez mi się podoba !

 • Jacek
  24 lutego o godz. 22:49
  Kogo interesują sprawy Izraela ? Proszę zobaczyć ile jest komentarzy pod pani blogiem. Trochę samokrytyki by się przydało. To przecież polski tygodnik. No w każdym razie polskojezyczny.
  ***
  Nikogo w 1938 roku nie interesowala sprawa Czechoslowacji. Interesowalo Zaolzie. Znamy konsekwencje obojetnosci na los Czechoslowacjiidksgr

 • ja sie interesuje i czytam regularnie, choc nie komentuje..wiec wnioski pana Jacka sa bledne

 • Dawno już świat nie przeżywał takiej fali ikonoklazmu czyli religią uzasadnionego niszczenia wizerunków jak teraz na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Bo klęska spadła nie tylko na Irak, Iran, Syrię lecz także na Mali, Nigerię. Nawiedzeni bandyci rozbijają nie tylko posągi, lecz również świątynie, mauzolea – a więc występuje coś więcej niż doktrynalny ikonoklazm, to masowa furia skierowana przeciw tradycjom wielu narodów różnej wiary.
  Autorka najwyraźniej wie o czym mówi. Wie, co konkretnie przepada, i to, że dzieją się rzeczy straszne. Widzę, jak to ją boli. Ma moje uznanie i szacunek.

 • Pani Agnieszko podoba mi sie to o czym pani napisala.Mieszkam w Libanie I ciekawi mnie o jaka ksiazke o tym kraju pani promowala I kto jest autorem?

 • Brawo dla autorki ciekawego blogu o najbardziej ciekawym regionie swiata.
  Gratuluje i podziwiam !!!
  Zycze Pani i Jej Najblizszym, wszystkiego co sie DOBREM zowie.

 • Dzień dobry, od dłuższego czasu czytam Pani bloga, uważam go za jednego z ciekawszych na stronie Polityki. Interesuje mnie historia Bliskiego Wschodu: Izraela i jego konfliktu z Palestyną, wojny domowej w Syrii, choć nie będę ukrywać, że jestem laikiem i wiedzę mam małą. Stąd moje pytanie do Pani Redaktor, jakie książki nt. wymienionych konfliktów by Pani poleciła? Pozdrawiam

Ważne newsy, kompetentne analizy.
Subskrypcją Premium podzielisz się z Bliskimi.

Wypróbuj za 11.90 zł