Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Orient Express - blog Agnieszki Zagner o Bliskim Wschodzie Orient Express - blog Agnieszki Zagner o Bliskim Wschodzie Orient Express - blog Agnieszki Zagner o Bliskim Wschodzie

8.08.2014
piątek

Obama zgadza się na naloty w Iraku. A co z Syrią?

8 sierpnia 2014, piątek,

Prezydent USA odpowiada na wezwanie Bagdadu – chce pomóc zagrożonym irackim mniejszościom religijnym i amerykańskiemu personelowi w Iraku.

Można powiedzieć: nareszcie. Państwo Islamskie, czyli to, co dotychczas znaliśmy jako Islamskie Państwo Iraku i Lewantu, coraz bardziej rozgaszcza się w dużej części Iraku i na sporym kawałku Syrii.

Państwo Islamskie nie przyszło tam z wizytą. Bojownicy samozwańczego kalifa Baghdadiego po prostu zajęli te tereny i ustanowili własne „państwo” i własne porządki, o czym pisałam przed kilkoma tygodniami. Nie tylko władze w Bagdadzie, ale de facto cały świat przygląda się temu w osłupieniu sparaliżowany.

W końcu Barack Obama zabrał głos. Można powiedzieć: nareszcie. Prezydent wydał zgodę na zrzuty humanitarne dla uwięzionych w górach Irakijczyków – chrześcijan i jazydów. Według szacunków ONZ w ostatnich dniach z własnych domów uciekło 200 tys. ludzi. Są to ci, którzy obawiają się o własne życie, ci, którym postawiono ultimatum: „islam albo śmierć”.

„Możemy działać ostrożnie i odpowiedzialnie, aby zapobiec potencjalnym aktom ludobójstwa” – mówi Obama. Pozwolił na precyzyjne naloty lotnicze na cele bojowników islamskich, „jeśli będzie to konieczne”. Czyli teraz jeszcze nie jest konieczne? Ani nie było konieczne kilka tygodni temu, kiedy Państwo Islamskie stało się faktem?

Obama – co mocno podkreślił – nie zamierza wysłać do Iraku sił lądowych, nie zamierza wplątać USA w kolejną wojnę. Takiej deklaracji na pewno potrzebują Amerykanie. Ale co z Irakiem? Co z Syrią? Albo zapytam inaczej – co z Irakijczykami? I co z Syryjczykami?

Jeśli Obama uzna, że naloty jednak są już „konieczne”, oznacza to jedno: Państwo Islamskie przeniesie się po prostu do Syrii. Na teren, który już teraz zajmuje, albo dalej. Syria tym różni się od Iraku, że nie jest uważana przez USA za sojusznika. Teraz Obama odpowiada na wezwanie do bratniej pomocy płynące z Bagdadu. Dziś praktycznie nie do pomyślenia jest podobne wezwanie z Damaszku.

Państwo Islamskie wjeżdża do Raqqa w północnej Syrii. Fot. Reuters/Forum

Państwo Islamskie wjeżdża do Rakka w północnej Syrii. Fot. Reuters/Forum

W Syrii nie ma Amerykanów, ale są chrześcijanie i mniejszość szyicka, ale też sunnicy Kurdowie. Wszyscy to śmiertelni wrogowie Państwa Islamskiego. Oni już dziś doświadczają jego skutków. W Rakkaa, w Deir ez Zor nie można grać piłkę, palić, modlić się publicznie, kobiety nie mogą wyjść bez zasłony. Ale pal licho grę w piłkę, tu nie o sport chodzi. Jeśli amerykański scenariusz zakłada wypchnięcie Państwa Islamskiego z Iraku, to jednocześnie oznacza zagarnięcie przez nie Syrii. A może więcej? Widziałam mapę, na której czarna flaga powiewa nie tylko w Syrii czy Iraku, ale także w Izraelu, w połowie Afryki, w Hiszpanii, Grecji, Pakistanie, Gruzji, Chinach i w części Rosji. Jest się czego bać, tym bardziej jest czemu przeciwdziałać już teraz. Nie tylko w Iraku.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 99

Dodaj komentarz »
 1. Ważne, że się biznes zbrojeniowy kręci;
  Czy Polacy, jako wielcy miłośnicy Arabów, nie będą protestować i nie zrównają USA z Izraelem?

 2. Akty ludobójstwa? akt ludobójstwa miał miejsce w Gazie gdzie również mieszka niewielka mniejszość chrześcijańska ale przecież wtedy pani Zagner nie protestowała w końcu przecież to byli niesłuszni chrześcijanie Palestyńczycy. Niech się pani nie boi mogę się założyć, że będzie tak samo jak w Libii że na Syrię spadną bomby ale nie na pozycje islamistów ale armii syryjskiej. W końcu tam skutecznie się zmaga z tzw. bojownikami wolności rdzennymi Syryjczykami od Tunezji po Czeczenię. A z drugiej strony warto zadać pytanie komu zawdzięczamy to wszystko na czyje życzenie to miało miejsce. Odpowiedzialność ponosi George W. Busha wraz z Podhoretzem Wolfowitzem i innymi neokonserwatystami pozostającymi na żołdzie Izraela na życzenie tego państwa.

 3. „Można powiedzieć: nareszcie. Państwo Islamskie, czyli to co dotychczas znaliśmy jako Islamskie Państwo Iraku i Lewantu coraz bardziej rozgaszcza się w dużej części Iraku i na sporym kawałku Syrii.”

  Islamisci weszli do Iraku z Syrii gdzie zostali uzbrojeni przez amarykanskiego bandyte.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Rece precz od obszaru arabsko- muzulmanskiego. Te kraje musza SAME SOBIE wywalczyc SWOJA wolosc i demokracje. Tak jak to robili nasi Prapradziadkowie w Europie i o wiele lzej w USA. Im dluzej Europa + USA bda sie awansowac w ten konflikt, tym dluzej bedzie trwal proces transmisji tamtejszego FEUDALIZMU w jaka to kolwiek pseudodemokracje.

 6. Pani Agnieszka sie cieszy i kaze sie cieszyc nam…ze USA „nareszcie ” interweniuje.

  Ostatnie kilkadziesiat lat to cala seria takich interwencji- kazde z kolei pogarszaly sytuacje i byly zarzewiem jeszcze wiekszych klopotow destabilizujac caly rejon.
  Kolejne interwencje probowaly gasic pozary, ktore wywolaly wczesniejsze itd.

  Od przewrotu w Iranie gdy CIA I Brytyjczycy obalili demokratycznie wybranego Mossadeka ZAWSZE konsekwencje interwencji byly gorsze niz ich usprawiedliwienie.

  ISIS narodzil sie w Iraku, ktory byl wolny od terroryzmu na skutek inwazji amerykanskiej i planowej, calkowitej I zbrodniczej destrukcji struktur panstwowych.
  ISIS jest dzieckiem chaosu za jaki odpowiedzialny jest USA , ktore jak kazdy okupant odpowiedzialny jest za kraj, ktory okupuje.

  Ta ingerencja spowodowala przejecie wladzy przez szyitow i reakcje sunickich panstw zatokowych (Arabia Saudyjska, Emiraty ,Katar, Kuwejt), ktore otwarcie lub skrycie zaczely finansowac terrorystyczne grupu sunickie takie jak ISIS.
  To sie wlasnie dzieje w Syrii, ktora pamietam jako najnowoczesniejszy kraj (oczywiscie niedemokratyczny…) arabski- gdzie na kierunkach inzynieryjnych studiowalo wiecej dziewczyn niz facetow… a religijne mniejszosci zyly w swietym spokoju (bylem widzialem) teraz USA chce im zafundowac swoich talibow.

  Oczywiscie USA, ktore jest patronem i gwarantem istnienia Arabii Saudyjskiej I innych fundatorow terroryzmu sunickiego doskonale sobie z tego zdawaje z tego sprawe – ale chodzi o oslabienie wplywow iranskich, ktore…(jak zwykle wszystko na Bliskim Wschodzie kreci sie wokol Izraela) – zagrazajac dominacji Izraela w tym rejonie swiata.

  I tak jak USA wyhodowalo rewolucje iranska, talibow, utuczylo Saddama tak I teraz ma doczynienia z wlasnym tworem w postaci ISIS.

  Co stworzy USA na skutek aktualnej interwencji…?
  az starch sie bac.

  A Pani Agnieszka sie cieszy…

 7. Agnieszka Zagnerowa pyta: „A co z Syrią?”

  W przypadku Syrii sytuacja jest o tyle skomplikowana, że na „precyzyjne bombardowania” zasługuje nie tylko ISIS, ale także Al-Kaida i mnóstwo innych organizacji dżihadystycznych zaangażowanych w konflikt. Co więcej, aby wykonać krok w kierunku „normalności” wypadałoby też „precyzyjnie zbombardować” doktora Asada i wspierający go Hezbollah. Ale w tym przypadku potrzebna jest jednomyślność w Radzie Bezpieczeństwa ONZ – o której możemy zapomnieć.

  Sądząc po czarnej plamie na mapce, plany ISIS są bardzo „ambitne”. Ale na tę chwilę po Iraku i Syrii najbardziej zagrożony jest Liban. W ostatnich dniach dżentelmeni z ISIS toczyli zacięte walki z libańską armią o przygraniczne miasto Arsal. Na szczęście udało się ich stamtąd wyprzeć. Ale naiwnością byłoby sądzić, że nie wrócą z powrotem.

  Reakcja Obamy na wybryki ISIS w Iraku jest spóźniona i mało zdecydowana, ale co w takim razie można powiedzieć na temat reakcji Europy, która ogranicza się jedynie do wyrażania „głębokiego zaniepokojenia”? Równie karygodna jest też w mojej ocenie postawa opinii publicznej, która skupiła całą swoją uwagę na krytyce Izraela, kompletnie ignorując zbrodnie ludobójstwa dokonywane w Iraku i Syrii na niespotykaną skalę.

 8. Andrzej Falicz napisał:

  „ISIS jest dzieckiem chaosu za jaki odpowiedzialny jest USA , ktore jak kazdy okupant odpowiedzialny jest za kraj, ktory okupuje.”

  Oprócz amerykańskich żołnierzy w inwazji na Irak uczestniczyły wojska brytyjskie, australijskie i… polskie.

  Warto zapytać: Co tam robili Polacy? W Tel Awiwie mówi się, że pomagali w destabilizowaniu Iraku za zniesienie wiz. Których i tak nie zniesiono…

 9. Odezwa do tych co polemizuja z mroffami, Herstorykami, Soruami Faliczami, Axiom1 Sugaddady i tym podobnymi:
  Pzwolcie im syskutowac z samymi soba.Oni zawsze z soba sie zgodza. Nie beda mieli roznicy zdam. Oni dobrze wiedza ze maja racje wiec fakty jakiekolwiek sa dla nich bez znaczenia Najbardziej wlasciwym posunieciem z ich strony byloby ogloszenie dogmatu o ich nieomylnosci.

 10. Mietek
  8 sierpnia o godz. 14:22

  Uj Dulski się odezwał No tak najlepiej odwracać uwagę od Izraela. A teraz załóżmy się, że rząd SLD Millera odmawia udziału w inwazji na Irak co by się działo. Już widzę te tytuły Czy Miller wziął pieniądze od Saddama albo wypowiedź polityków PIS i PO Trybunał dla Millera. Nie zapominajmy również o korzyściach jakie odniósł Izrael w postaci rozbicia państwa wspierającego Autonomię Palestyńską oraz chaosu, który przeniósł się do Syrii oraz jak widać do Libanu. Jak również że Irak jest w takim stanie, że odbudowa zajmie wiele czasu. A jeżeli można mówić o zbrodni ludobójstwa to byliśmy tego świadkami w Gazie ale tam przecież świat będzie milczał w końcu może zostać oskarżony o chęć dokonania holocaustu i o antysemityzm.

 11. Z bombardowan nic nie wyniknie. To taka polityczno-militarna kosmetyka. Jest jednak inny ciekawy aspekt tej sprawy. Mianowicie, kto finansuje i szkoli owych bojownikow. O tym za bardzo sie nie pisze, raczej probuje sie wciskac nam kit: przykladowo red. Szostkiewicz uwazal, ze za tym stoi Iran (!!!!!). Fakt zbrojenia i szkolenia „umiarkowanych” rebeliantow w Syrii to tylko czesc ukladanki. Jak wykazalo zycie „umiarkowanych” rebeliantow to mozna ze swieca szukac. Dziwnie malo pisze sie o Arabii Saudyjskiej czy Katarze. Czesc rodziny rzadzacej Katarem to islamisci o bardzo silnych wplywach. Jaki jest w tym wszystkim udzial tych krajow. Znajacy temat twierdza, ze zasadniczy. Jesli tak, to cale „hopla” z bombardowaniem jest zwyklym mydleniem oczu, gdyz tak dlugo jak ISIS bedzie mial dojscie do funduszy, broni i „moralnego” wsparcia reakcyjnych rezimow, nikomu nic sie nie stanie -poza mieszkancami zaatakowanych panstw.
  Chyba, ze do akcji aktywnie i na wieksza skale wlaczy sie Iran. Ale wtedy jest szansa na jeszcze wiekszy konflikt.
  Pomijam tutaj oczywisty fakt zwiazku obecnych wydarzen z beznadzieja „wojny z terrorem”, ktorej czescia byl atak na i okupacja Iraku. Ale politycy zachodni w tym miejscu umywaja rece i glosza calkowita niewinnosc.

  Pozdrawiam

 12. odezwa do tych co chcą polemizować z Michrichami alias Mietkami Radziwoł Jedwabne i innymi.

  Możecie z nimi polemizować tak jakbyście posyłali na Berdyczów. Te tchórze i krętacze nie uznają żadnych argumentów. Jak nie są w stanie odeprzeć argumentu wtedy przeinaczają wypowiedż rozmówcy. Jak nie odwołują się do holocaustu rzucając teksty bez podania tytułu i tym podobnych. Jak nie to próbują obrażać rozmówców. Nie chcą wziąć odpowiedzialności za swoje słowa i próbują udawać, że mają rzekomo jakieś traumy wypowiadając niestworzone historyjki.

  Pomimo wszystko należy polemizować choćby po to, żeby ci którzy nie są stałymi uczestnikami bloga ale zajrzeli mieli możliwość zapoznania się z inną wersją wydarzeń i sami wyrobili sobie zdanie.

 13. michrich,
  Coś Ci się chyba pomieszało – mam nadzieję, że nie we łbie?

 14. My wszyscy widzieliśmy te zdjęcia: żołnierzy ISISu stoją nad krajanami szyickimi leżącymi w rowie – i rozstrzelają ich.
  A powyższy pan A. Falicz twierdzi, że winna tych mordów jest… Ameryka.
  Przynależy ten pan, jak się zdaje, do istniejącej od długich lat grupy ludzi, którzy, gdy patrzą na kraje i społeczeństwa muzułmańskiego świata, widzą wyłącznie pionki w (nieudolnych) rękach Amerykanów.
  Można przyznać, że odbieranie tym społeczeństwom wszelkiej podmiotowości i przypisanie całego zła Ameryce ma swój urok. Bo upraszcza i oferuje wytrych.
  Winszuję Panu (-:

 15. A czy ktoś wie, jak w tym wszystkim „odnajdują się” uchodźcy palestyńscy? W Syrii jeszcze niedawno było ich z pół miliona. Czy aktywnie popierają którąś ze stron konfliktu, czy tylko biernie przyglądają się rozwojowi sytuacji, czekając na pomoc?

 16. Jak znam życie to te zrzuty będą trafiały głównie do – jak pisze prasa francuska – szpicla Mossadu, przywódcy ISIL, z tradycyjnym upodobaniem mordującego w Iraku chrześcijan, Elliota Shimona, znanego lepiej publiczności pod ksywką Abu Bakr al-Baghdadi: http://croah.fr/corbeau-dechaine/simon-elliot-alias-al-baghdadi-de-pere-et-mere-juifs-et-agent-du-mossad/

  To stary patent z Powstania Warszawskiego, kiedy alianci Stalina oraz wspólnicy w mordzie Powstania Warszawskiego robili zrzuty Niemcom, zamiast Powstańcom, a potem tłumaczyli się, że mają zeza. Teraz amerykański pilot ściska w rocznicę przed kamerą za rękę uczestniczkę Powstania, oczekując polskich łez wdzięczności – wzruszające, tylko że owa starsza Pani mówi mu przed kamerą, że owszem zrzucaliście, ale nie trafialiście.

  Zakłamany do szpiku kości zbrodniarz wojenny Dronbama, kumpel i najwidoczniej podwładny zbrodniarza wojennego Satanjahu, pewnie niższy stopniem w piekle, ma w głębokim poważaniu wszystkich chrześcijan oraz innych gojów mordowanych w Iraku przez komanda psychopatów Elliota Shimona. Wydał rozkaz bombardowania, owszem, ale tylko dla celów orwellowskiej propagandy – WONA TO POKÓJ – która ma przekonać świat, że bombardowanie ludzi jest akcją humanitarną (w końcu pokojowy noblista) oraz dlatego, że się pewnie opity chrześcijańską krwią szpicel Shimon trochę zbisurmanił i może zagrażać amerykańskiemu personelowi w okolicy: „he has authorized the use of airstrikes in Iraq if they are necessary to protect American personnel”.

  Pytanie p. Redaktor o te bombamowe bombardowanie: „Czyli teraz jeszcze nie jest konieczne? Ani nie było konieczne kilka tygodni temu, kiedy Państwo Islamskie stało się faktem?” dobrze świadczy o jej wrażliwości, bo to cecha unikalna, choć niezmiernie dziś pożądana, oby takich osób było więcej. Niestety także o sporej naiwności, gdyż oczekiwanie od zwykłego, pospolitego łotra i zbrodniarza działań pro publico bono jest irracjonalne – ten człowiek nie jest od tego, nie taka jego rola.

 17. Nie podejrzewam o makiavellizm i dalekowzroczność polityków europejskich, a tym bardziej amerykańskich. Ale, podżegając, zbrojąc, obalając, zdestabilizowali cały ten region na dziesięciolecia.
  Wojna trzydziestoletnia zniszczyła Europę i feudalizm.
  Arabom zafundowano podobny etap rozwoju.
  I nikt nie wie, co się z tego tworu wyłoni.
  Nowe kraje, czy jeden- na przykład?
  W każdym razie na pokolenie co najmniej mamy spokój………

  Mogę sobie jak mantre powtarzać, że bez sprzedaży broni, nowoczesnych egzemplarzy sprzętu bojowego i AMUNICJI!!!, konflikt tliłby się jedynie.
  Arabowie produkują śladowe ilości nowoczesnej broni, czy materiałów wybuchowych.
  Embargo załatwiłoby problem, a jest w interesie wszystkich mocarstw zrobić z tym porządek.

  Arabia Saudyjska interweniowała w Bahrajnie.
  Za pomocą swych 5-8 brygad pancernych, lotnictwa, mogłaby w Iraku zainterweniować również. Tyle że ceni życie swych obywateli…….

 18. Tak swoją drogą, Szanowna Autorko…..
  Posiano wiatr w tym rejonie dawno.
  Teraz jest burza.
  Ale obawiam się że z tego będzie huragan.
  A jego powiewy zahaczą o Europę na pewno.
  MOtywacji fanatykom religijnym nigdy nie brakowało.
  A tradycje ASSasynów zostały juz dawno odkurzone..

  Arabowie to bardzo ROZRYWKOWA populacja od dziesięcioleci…..
  A mordowanie przywódców przeciwników to starożytna tradycja…..

  Po przejęciu w Mosulu ponad 40 miliardów w gotówce, pól naftowych, stac ich będzie na wiele. Na wypłacanie rent wdowom, na pewno….
  Gigantyczne sumy na terroryzm, tylko tego było trzeba…..

 19. szkoda tylko, ze USA, razem z Izraelem i Arabia Saudyjska (wiem, przedziwny Sojusz, ale takie bywa zycie) doprowadzily do tego, ze ISIS uroslo w sile.

  Podobnie jak kiedys same (USA) wyhodowaly pana Ben Ladena i jego kompanow (bo przeciez nie pomagali tylko oczytanemu Massudowi, pupilkowi zachodnich mediow, prawda ? )…nawet wspaniale ich przedstawili w filmie Beast Of War z 1988 roku. Polecam film, wspaniala obserwacja socjologiczna i historyczna. Dzielni i honorowi mudzahedini, wspierajacy tradycje rodzinne i kultywujacy swoja tradycje walcza z Imperium Zla pt. ZSRR.
  No, ale teraz to wiadomo – to terrorysci z Talibanu, a te ich tradycje rodzinne i etos to wiadomo – tez samo zlo.

 20. Neokonserwatyzm elit banksterskich wiecznie żywy , przetrzymał nawet komunizm .
  Nie było nigdy śmieszniej i bardziej głupio. Nikt normalny nie rozumie co się dzieje. Tylko usłużni wasale neokonserwatyzmu to rozumieją.
  Trzeba zacząć pisać „Przygody dzielnego wojaka …..” wykropkowane miejsce na nazwiska dzielnych przywódców „wolnego świata”.
  Cesarz Franciszek Józef to był gołąbek pokoju przy tych jastrzębiach.
  Można zrozumieć o co chodzi z tą walką z „klauzulą sumienia”.
  Trzeba być pozbawionym zupełnie sumienia , aby rzucać bomby na ludzi innej kultury , innego wyznania, oddalonych o tysiące mil od własnej ojczyzny.

 21. Sauron palestyńskich chrześcijan z Autonomii i Strefy Gazy wypleniają ich muzułmańscy ziomkowie a nie Izrael.

 22. Odpowiedzialność ponosi George W. Busha wraz z Podhoretzem Wolfowitzem i innymi neokonserwatystami pozostającymi na żołdzie Izraela na życzenie tego państwa.
  ————————————————————————————
  Mozna jeszcze dodac przynajmniej dwoch
  (mocno zwiaznaych z Izraelem)
  „neo-cons” z najblizszego otoczenia
  George W. Bush’a, tzn. R. Perle i P. Wolfowitza.

 23. Przepraszam, jednego! Wolfowitz byl juz wymieniony.
  Chodzilo mi o Richarda Perle…

 24. Najbardziej wlasciwym posunieciem z ich strony byloby ogloszenie dogmatu o ich nieomylnosci.
  „„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„
  A czy Hasbarczyk „michrich” nie posluguje sie ciagle „dogmatami”,
  propagandowymi sloganami, oczywistymi klamstwami
  i – do tego – mowa nienawisci?

 25. Taktyka terrorystow z Hamasu
  ________________

  http://www.gatestoneinstitute.org/4588/ayman-taha

 26. vandermerwe napisał:

  „O tym za bardzo sie nie pisze, raczej probuje sie wciskac nam kit: przykladowo red. Szostkiewicz uwazal, ze za tym stoi Iran (!!!!!)”

  Zaangażowanie Iranu w konflikt syryjski jest powszechnie znane. Hezbollah, walczący w obronie dra Asada, to nic innego jak przybudówka Iranu. Cała ta wojna ma zresztą aspekt religijny: z jednej strony sunnici sponsorowani przez kraje arabskie (Arabię Saudyjską, Katar), z drugiej strony szyici wspierani przez Iran (Hezbollah).

  zz zapytał:

  „A czy ktoś wie, jak w tym wszystkim “odnajdują się” uchodźcy palestyńscy? W Syrii jeszcze niedawno było ich z pół miliona. Czy aktywnie popierają którąś ze stron konfliktu, czy tylko biernie przyglądają się rozwojowi sytuacji, czekając na pomoc?”

  Palestyńscy uchodźcy są ofiarami tego krwawego konfliktu. Największy obóz Jarmuk w Damaszku był wielokrotnie ostrzeliwany zarówno przez rebeliantów, jak i doktora Asada. Tysiące Palestyńczyków z obawy przed śmiercią zdecydowało się na ucieczkę do Libanu.

  W początkowej fazie konfliktu działający na miejscu członkowie Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny poparli rebelię przeciwko Asadowi. Dziś z obawy przed bombami beczkowymi są dużo bardziej „powściągliwi” w działaniach przeciwko doktorkowi. To z kolei wywołuje gniew wśród rebeliantów, którzy ową „powściągliwość” interpretują jako zdradę i opowiedzenie się po stronie syryjskiego reżimy. Dlatego coraz częściej słyszy się starciach pomiędzy rebeliantami a PFLP.

 27. Kto finansuje tych islamistów? Przecież bez miliardów dolarów nie byliby zdolni do takiej ofensywy, a w dzisiejszych czasach nie wojuje się gołymi rękami. A prowadzenie walk w pełni irackiego lata, gdy temperatura sięga 50 stopni w cieniu, jest czymś trudnym do pojęcia. Również los nieszczęsnej ludności chrześcijańskiej i Jezydów, wygnanych z domów na poniewierkę w takim upale i umierających z pragnienia na poboczach dróg, woła o pomstę do nieba. I to wszystko islamiści robią w imię Allaha.

 28. @ wszyscy
  Janusz
  8 sierpnia o godz. 17:32
  Jak znam życie to te zrzuty będą trafiały głównie do – jak pisze prasa francuska – szpicla Mossadu, przywódcy ISIL, z tradycyjnym upodobaniem mordującego w Iraku chrześcijan,
  ***
  Niedlugo dowiemy sie od takich jak Janusz ze Hitler byl szpiclem Mosadu, ze Hamas to agentura Mosadu itp.
  A moze Chrystus tez byl spiclem Mosadu? i postanowil zdobyc swiat przez szerzenie swojej religii.
  Oto przyklad tego kiedy nienawisc odbiera roznym typom granicy rozsadku i przyzwoitosci. Byle pluc i wymysclac

 29. Andrzej zapytał:

  „Kto finansuje tych islamistów? Przecież bez miliardów dolarów nie byliby zdolni do takiej ofensywy…”

  Islamiści przejęli kontrole nad ropociągami i polami naftowymi w Syrii oraz Iraku. Szacuje się, że ich posiadłości naftowe mogą produkować aż kilkadziesiąt tysięcy baryłek ropy dziennie. Dzięki pieniądzom ze sprzedaży „czarnego złota” są w stanie opłacać najemników oraz kupować broń.

  Sprzęt, którym obecnie dysponują islamiści z IS, pochodzi w dużej mierze od irackich żołnierzy, którzy ze względu na słabe wyszkolenie, niskie morale, a także nielojalność względem szyickich władz rezygnowali z walki i masowo porzucali mundury, nowoczesną broń i sprzęt wojskowy.

 30. sla’im
  8 sierpnia o godz. 19:44

  Oj odezwał się kolejny tyle że w tym przypadku obie strony się zjednoczyły. Jakbyś znał cokolwiek z historii palestyńskeigo ruchu oporu to wiedziałbyś, że chrześcijanie wchodzili w skład kierownictwa organizacji palestyńskich. Poza tym pierwsze zamachy samobójcze dokonane przeciwko izraelskim SS-manom w czasie okupacji w Libanie były dokonane przez tych libańskich chrześcijan, którzy włączyli się do walki przeciwko okupantom.

 31. Mietek,
  Czy rozlanie się setek tysięcy uchodźców po sąsiednich, słabych krajach, jak Liban, a pewnie też Jordania, może doprowadzić do destabilizacji tych krajów, krótko mówiąc, do rozszerzenia się wojny poza granice Syrii i Iraku?

 32. @ Saurom
  8 sierpnia o godz. 16:39
  odezwa do tych co chcą polemizować z Michrichami alias Mietkami Radziwoł Jedwabne i innymi.
  Możecie z nimi polemizować tak jakbyście posyłali na Berdyczów. Te tchórze i krętacze nie uznają żadnych argumentów.
  ***
  Falszywe oszczerstwa motywowane antysemicka nienawiscia to zadne argumenty.

 33. Pani Agnieszka jest wyraznie za mloda by probowac czytelnikom wyjasniac o co chodzi na Bliskim Wschodzie… dodatkowo perspektywa dziennikarki „Glosu Zydowskiego” jest wyraznie skrzywiona – co akurat nie powinno dziwic.

  USA znowu robi porzadek…po sobie.
  Ameryka przypomina strazaka piromana, ktory sam podpala stodoly by je pozniej bohatersko…gasic.
  Lepszym porownaniem sa „chlopcy z miasta”, ktorzy oferuja opieke knajpa na Starym Rynku – bo jak nie to ktos moze powybijac szyby…

  Obecny Irak wyglada tak jak wyglada na skutek dzialan I zaniechan USA, ktore przeciez okupowalo Irak (dalej de facto to robi przez ponad 10 lat!).

  Jak wyglada historia „interwencji zachodu USA ostatnio a wczesniej UK I USA.

  Wojna brytyjsko-iracka (1941)
  Wojna iracko-irańska (1980–1988)
  I wojna w Zatoce Perskiej (1990–1991)
  II wojna w Zatoce Perskiej (2003)
  Stabilizacja Iraku (2003–2010)

  W Wojnie z Iranem Stany Zjednoczone – pomagały Irakowi poprzez pomoc w uzyskiwaniu broni oraz wsparcie specjalistów wojskowych…

  Znowu byly to owoce przewrotu w Iranie, ktory wczesniej zorganizowalo USA I UK – ciekawe, ze siepaczy SAVAK – tajnej policji szacha zinastalowanego przez USA szkolili w metodach tortur specjalisci z…Izraela.
  np. wkladanie wezy w pochwy dzialaczek ruchu oporu przeciw szachowi.

  10 lat sankcji I I ponad 10 lat okupacji najwiekszego swiatowego mocarstwa I Irak jest w rozsypce, rozbite, zdruzgotanepanstwo, setki tysiace ofiar, wojny, zamachy itd.

  To jest Pax Americana bo za ten BURDEL odpowiada USA.
  Dla tych co nie maja sklerozy przypominam Irak, bez USA – Irak w ktorym Polacy budowali cukrownie i autostrady…

  A teraz znowu… USA robi porzadek przy pomocy bombardowania i Kurdow.

  Oczywiscie niczego to nie rozwiaze a bedzie zalazkiem kolejnej tragedii.

  Poniewaz trudno naprawde uwierzyc w taki brak kompetencji i nieudolnosc „imperium dobra” wyjasnienie moze byc tylko jedno.

  Ciagla destabilizacja i rujnowanie Bliskiego Wschodu jest SWIADOMA polityka USAm ktore dazy do somalizacji tego region by byc tam obecnym jako „swiatowy polocjant” rozdajacy karty i aby Izrael byl niekwestionowanym lokalnym mocarstwem na morzu zdestabilizowanego i wyzynajacego sie na wzajem swiata muslulmanskiego.

  Polecam rowniez analize obecnej sytuacji…w Libii.

 34. michrich

  michrich, spróbuj zapanować nad chaosem w swej głowie, bo i tak nie jesteś w stanie porodzić gwiazdy ognistej. Chrystus jest Synem Boga, a nie Mossadu – to spora różnica, chociaż wy, syjonistyczni żydzi, zupełnie jej nie dostrzegacie; dla was wyrok Mossadu to wyrok boski i jako głęboko wierzący w swego bożka terroru nie śmiecie kwestionować nawet najgorszej jego zbrodni.

  Co do Hitlera aka Frankenberg, różne są teorie, natomiast Hamas jest ewidentnie tworem Izraela, przypomina o tym nawet kandydat na prezydenta USA, dr Ron Paul: http://www.youtube.com/watch?v=Yb3vF6Vcjr0

 35. CHRYSTUS nie ma nic wspolnoty z
  obecnym Izraelem.
  Gdyby zyl dzisiaj bylby Palestynczykiem
  Z
  Gazy

 36. @Mietek

  „Zaangażowanie Iranu w konflikt syryjski jest powszechnie znane. Hezbollah, walczący w obronie dra Asada, to nic innego jak przybudówka Iranu. Cała ta wojna”

  /ciach/

  Szanowny Panie Mietku,

  wdawanie sie w jakiekolwiek „dyskusje”, rozmowy czy pogwarki z folksdojczeria spod znaku stodoly benzyna oblanej to calkowity bezsens i zupelna strata czasu. Nie nalezy smierdzieli-szmalcownikow drugiej generacji zaszczycac _jakakolwiek_ merytoryczna dyskusja – dla wzmiankowanych smierdzieli oponent to i tak nie czlowiek tylko „zydek” tj wsad do pieca. Albo do stodoly.

  Pozwole sobie zauswazyc, iz kurewski, ludobujczy polski antysemityzm nie jest oryginalny – stanowi kalkowa odbitke tez i opinii niejakiego Juliusa Streichera. Przypominam iz zwycieskie mocarstwa nie probowaly wdawac sie ze Streicherem w dlugie dyskusje. Po prostu zlapano smierdziela za ..sko i powieszono. W charakterze argumentu posluzono sie konopnym sznurem. Argument byl chyba przekonywujacy – do dzis w rajchu jakos nie ma chetnych do wyadwania nowej edycji pisma „Der Sturmer”.

 37. Wspolnego – oczywiscie

 38. zz napisał:

  „Czy rozlanie się setek tysięcy uchodźców po sąsiednich, słabych krajach, jak Liban, a pewnie też Jordania, może doprowadzić do destabilizacji tych krajów, krótko mówiąc, do rozszerzenia się wojny poza granice Syrii i Iraku?”

  Do Libanu, liczącego niewiele ponad 4 mln obywateli, napłynęło już ponad 1 milion uchodźców i szacuje się, że do końca 2014 roku może przybyć ich jeszcze pół miliona. Nie powinno zatem dziwić, że tak ogromna liczba uchodźców jest niewyobrażalnie wielkim obciążeniem dla finansów publicznych tego niewielkiego kraju. Liban cały czas balansuje na krawędzi zapaści gospodarczej, humanitarnej i politycznej. I jeśli w porę nie otrzyma potężnego zastrzyku gotówki (do tej pory dostał zaledwie 242 miliony dolarów wsparcia), to ulegnie trwałej destabilizacji. A w tej części regionu każdy słaby i pogrążony w kryzysie kraj to idealna ofiara dla dżentelmenów z ISIS.

  Nędza i brak perspektyw na lepszą przyszłość sprzyja radykalizacji nastrojów wśród „mieszkańców” syryjskich obozów. Wykorzystują to islamiści, którzy przedostają się tam i werbują tamtejszych nieszczęśników do swoich szeregów. Według przedstawicieli ministerstwa spraw wewnętrznych na górskich terenach Libanu islamiści organizują dla nich obozy szkoleniowe.

  Ostatnia rzecz, o której nie sposób pominąć, to fakt, że to właśnie w Libanie znajduje się gniazdo szyickiego Hezbollahu: irańskiej przybudówki walczącej po stronie doktora Asada. Dlatego na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy mogliśmy usłyszeć o licznych zamachach terrorystycznych przeprowadzanych przez dżihadystów na terenie Libanu lub o przygranicznych starciach wojska libańskiego z dżihadystami.

  O tym, że niebezpieczeństwo rozlania się konfliktu syryjskiego na Liban jest bardzo wysokie, świadczy wczorajsza decyzja Arabii Saudyjskiej o przekazaniu 1 miliarda dolarów na dozbrojenie libańskiej armii.

  Najbardziej zagrożony jest Liban, ponieważ

 39. andrzej falicz
  9 sierpnia o godz. 0:52
  CHRYSTUS nie ma nic wspolnoty z
  obecnym Izraelem.
  ***
  On nie byl Arabem, on byl Zydem. On nie mowil po arabsku Arabow tam wtedy nie bylo. Oni podbili Palestyne po smierci Mahometa
  \Gdzie wasc odebrak swoja edukacje?

 40. Janusz
  9 sierpnia o godz. 0:28
  michrich
  michrich, spróbuj zapanować nad chaosem w swej głowie, bo i tak nie jesteś w stanie porodzić gwiazdy ognistej. Chrystus jest Synem Boga, a nie Mossadu .
  ***
  Czy byles swiadkiem zaplodnienia jego mamy?

 41. @radzilowJedwabne

  Ma Pan w zupełności rację, Panie Radziłow. Dziwi mnie tylko to, że „Polityka”, szczycąca się numerem jeden wśród tygodników opiniotwórczych w Polsce, toleruje na swoim portalu tę „folksdojczerię spod znaku stodoły benzyną oblanej”.

 42. Andrzej Falicz
  9 sierpnia o godz. 0:17
  Znakomita analiza. Pani Agnieszka dostala darmowe korepetycje. Mam nadzieje ze zrozumie.

 43. Mietek
  9 sierpnia o godz. 3:31
  @radzilowJedwabne
  Ma Pan w zupełności rację, Panie Radziłow. Dziwi mnie tylko to, że “Polityka”, szczycąca się numerem jeden wśród tygodników opiniotwórczych w Polsce, toleruje na swoim portalu tę “folksdojczerię spod znaku stodoły benzyną oblanej”.
  ***
  Wolnosc slowa kolego. W USA na przyklad wolno mowic prawie wszystko. Tacy durnie jak byly prezydent Jimmy Carter twierdzi ze Izrael powinien uznac Hamas jako rownera partnera do negocjacji wiedzac ze Hamas w swojej karcie wyraza zyczenie likwidacji Izraela. Ten duren byl cytowany przez naszych antysemickich blogowiczow Polityki. Dzieki temu widzimy musimy liczyc sie z glupota =, tepacwem i mowiac prawde ze zla perfidna wola.

 44. michrich
  9 sierpnia o godz. 3:24

  andrzej falicz
  9 sierpnia o godz. 0:52
  CHRYSTUS nie ma nic wspolnoty z
  obecnym Izraelem.
  ***
  On nie byl Arabem, on byl Zydem. On nie mowil po arabsku Arabow tam wtedy nie bylo. Oni podbili Palestyne po smierci Mahometa
  \Gdzie wasc odebrak swoja edukacje?
  …”

  Takich Zydow juz dzis nie ma.
  Wedlug badan (z reszta izraelskich uczonych) Palestynczycy maja prawdopodobnie wiecej zwiazku ze starozytnymi Hebrajczykomi niz wspolczesni Zydzi.
  Prawdopodobnie dzisiejsi Zydzi maja wiecej wspolnego z Kurdami niz starozytnymi Hebrajczykami.
  I tyle by bylo w sprawie wyjatkwosci „Narodyu wybranego”…

  Co do religii – zarowno muzulmanie jak i wyznawcy mojzesza obiegowozwani zydami (nie Zydami) – nie sa oczywiscie chrzescijanami a trudno powiedziec, ze Chrystus chrzescijaninem nie byl…

  Wszystkie religie abrahamowe (chrzescijanstwo, islam i judaizm) maja wspolne korzenie zarowno w starozytnym Egipcie jak I w starszych religiac hSumeru, Akkadu, Babilończyków, Chaldejczyków, nurtow Zaratustriańskich (anioly raj).
  Judaizm jak wszystko jest efektem synkretycznego mieszania sie tradycji, wpywow, kultur itd.
  Mity mezopotamskie itp.

  Chrystus nie mowil po hebrajsku – mowil po aramejsku.

  Najwazniejsze jest jednak to, ze chrzescijanstwo jest religia uniwersalna – nie ma tu pojecia narodu wybranego.

  Chrystus gdyby zyl na pewno plakal by nad tym co czyni Izrael.
  Tak jak placza prawdziwi religijni Zydzi.

  Nie mieszaj michrich – Jezus na pewno bylby wsrod swoich semickich braci przesladowanych Palestynczykow a nie wstrod izraelskich oprawcow.

  I

  W tym najistotniejszym sensie Chrystus NIE MA nic wspolnego z nacjonalistyczna, rasistowska polityka dominacji jak reprezentuje dzisiejszy Izrael.
  Nauka Chrystusa jest antyteza polityki Izraela.

 45. @ Mietek,

  Wyrwal Pan z mego tekstu jedno zdanie. Artykul mowi o dzialaniach ISIS (ISIL) i o tym pisalem wspominajac red. Szostkiewicza. Oczywiscie caly konflikt mozna sprowadzic do aspektow religijnych, gdyz to doskonale maskuje rzeczywiste zrodlo problemu, oraz intencje glownych „animatorow”.
  Parafrazujac znane powiedznei mozna stwierdzic, ze jesli n ie wiadomo o co chodzi, to chodzi o wplywy i kontrole nad regionem.
  Obecna „ofensywa” USA jest doskonalym tego przykladem – pozorne dzialania, ktore nic nie zmienia. W regionie sa uzbrojeni po zeby sojusznicy USA, ktorzy moge zrobic dokladnie to samo i moze z lepszym skutkiem. Nikt ich nie probuje angazowac – dlaczego?. Jednym z powodow moze byc fakt, iz Stany Zjednoczone straciwszy w Bagdadzie wplywy na rzecz Iranu, probuja wykorzystac obecny kryzys jako instrument zmiany rzady w Iraku – oczywiscie na bardziej przyjazny USA i mniej uzalezniony od Iranu. Takich watkow jest w sumie multum i wszystkie dosyc ciekawe.

  Pozdrawiam

 46. A w Australii…… Zasłuzony i popularny dziennikarz, Mike Carlton, zatrudniony przez koncern medialny Fairfax, został zmuszony do rezygnacji. W odpowiedzi na artykuły i blogi, krytykujące syjonistyczną kolonię („Izrael”) za masakrę Gazy został zasypany na Twitter’ze i FaceBook lawiną obelg, gróźb i wyzwisk, ze wszystkich stron świata. Znany jest z niewyparzonego języka, w końcu puściły mu nerwy i jednego z hasbarnych trolli nazwał „żydowskim bigotem”, a kilku innym zalecił by się odp…lili. Bezpośredni przełożony udzielił mu łagodnej nagany, za niegrzeczne traktowanie korespondentów, co jednak nie zadowoliło korporacyjnej wierchuszki, która nie mogła pozwolić by taki otwarty i drastyczny antysemicki wybryk mógł ujść na sucho, zatem zawiesiła go w obowiązkach na ½ roku, pod presją syjonistycznych grup nacisku, b. wpływowych „down under”. W odpowiedzi złożył rezygnację. Wedle pogłosek pracę zaoferował już Carltonowi brytyjski „Guardian”.
  Dziennikarze i blogerzy „Polityki” mogą jednak spać spokojnie, utrata pracy im nie grozi.

 47. Dla odmiany w Polsce zatrudnia sie do „bezstronnego”przedstawiania sytuacji na Bliskim Wschodzie „dziennikarzy „.

 48. @A. Falicz
  Wojna brytyjsko-iracka (1941)
  To chyba pomyłka, chodzi może o wojnę z 1921 roku, kiedy to ten wielki demokrata Winston Churchill rozważał ponoć użycie gazów bojowych przeciw buntującym się przeciw kolonialnej obecności Anglików Arabom.

  Kamieniami węgielnymi zachodnich interwencji na Bliskim Wschodzie są „Układ Sykes-Picot” z 1916 r., dzielący region pomiędzy ówczesne imperia kolonialne – Anglię i Francję i „Deklaracja Balfoura” z 1917 r. pozwalający żydom na osadnictwo w Palestynie (coś jak Zagłoba dający Szwedom Niderlandy). Ani jeden ani drugi z tych papierków nie liczył się z historią oraz podziałem religijnym i etnicznym regionu, czego wynikiem było powstanie sztucznych państw mieszanych religijnie i plemiennie, w wytyczonych od linijki granicach, wszystko w celu zapewnienia mocarstwom równowagę wpływów. Tak przy okazji, Deklaracja Balfoura, otwartego antysemity, który chciał zarówno dogodzić żydowskiej finansjerze, jak i pozbyć się żydów z Europy, stanowiła, że syjonistyczne osadnictwo „Nie może odbywać się ze szkodą dla interesów ludności miejscowej”. Jak Syjoniści, wymachujący Deklaracją by dowieść legalności swej kolonii tego przestrzegali, widać bardzo dobrze.

  Sztuczne państwa Syria, Irak i Liban mogły przetrwać tylko albo dzięki bezwględnej dyktaturze, trzymającej pokrywkę nad podziałami ich społeczeństw, albo, jak w przypadku Libanu, dzięki chwiejnej równowadze w podziale władzy, który szybko (i tragicznie) się załamał. Równie sztuczna syjonistyczna kolonia, utworzona przy pomocy czystek etnicznych i okrutnych zbrodni, na ziemiach zrabowanych autochtonom, istnieje tylko dzięki bezwarunkowemu, odruchowemu poparciu supermocarstwa, apartheidowi, wpływom grup nacisku, kontroli nad zachodnimi mediami, straszakowi atomowemu, ciągłym wojnom, atakom, najazdom i nagminnemu zbrodniczemu łamaniu prawa międzynarodowego, praw człowieka, Konwencji Genewskich i Rezolucji ONZ.

  Na Bliskim Wschodzie Zachód zbiera burzę z wiatru sianego od 1916. Kipią konflikty wyzwolone spod dyktatorskich pokrywek, znikają w oczach kolonialne granice i sztuczne twory wymyślone przez Sykes’a, Picot’a i Balfour’a. Nie ugaszą ich ani „demokratyczne” bombardowania, ani próby popierania przez Hegemona takiej czy innej grupy przeciw innym, ani syjonistyczne masakry gazańskiego getta.

  Szykujmy się na coraz jaskrawsze fajerwerki!!!

 49. Herstoryk,
  To straszne ze wywalili rasiste z pracy !
  Odpychajace i niezrozumiale !
  Rasisci wszystkich krajow laczcie sie i do dziela !
  Zalatwcie mu prace w Polsce !

 50. Falicz,
  Jak zwykle zastraszajaca ignorancja.
  Jezus byl b religijnym Zydem, mial i brit mila i barmycwe, jesli rozrozniasz miedzy tymi rytualami.
  Starczy siegnac do materialow zrodlowych.
  Nie byl natomiast w zadnym stopniu chrzescianinem, zreszta wyraznie podkreslal, ze jego nauki sa skierowane wylacznie do Zydow.
  Wszyscy jego zwolenicy byli Zydami.
  Z poczatku, jego wyznawcy nie Zydzi, przechodzili pelna konwersje na judaizm.
  Poniewaz jednak byl to pracochlonny i skomplikowany proces, z czasem zaniechano go, by szybciej zdobyc wieksza ilosc wyznawcow- to bylo juz po smierci Jezusa.
  Dziwi mnie twoja niewiedza o wlasnej religii.
  A wlasciwie nie dziwi, w koncu czego innego mozna sie spodziewac po Faliczu ?

 51. Falicz,
  Polecam lekture ” Nowego Testamentu „, jesli wiesz co to takiego.

 52. A tu artykuł zdrajcy, self-hejtera, wyrodka, rasisty wszystkich krajów, folksdojcza ze stodoły i antysemity, Danny Schechtera, przyklad tego kiedy nienawisc odbiera roznym typom granicy rozsadku i przyzwoitosci i którego Falszywe oszczerstwa motywowane antysemicka nienawiscia to zadne argumenty:
  http://www.globalresearch.ca/israel-gives-jews-a-bad-name/5395273

 53. takich Zydow juz dzis nie ma.
  Wedlug badan (z reszta izraelskich uczonych) Palestynczycy maja prawdopodobnie wiecej zwiazku ze starozytnymi Hebrajczykomi niz wspolczesni Zydzi.
  Prawdopodobnie dzisiejsi Zydzi maja wiecej wspolnego z Kurdami niz
  ***
  Kto i jak wyliczyl to prawdopodobienstwo

  Rasisci wszystkich krajow laczcie sie i do dziela !
  Zalatwcie mu prace w Polsce !
  ***
  pod kierownictwem Herstorytka

 54. ben adam
  9 sierpnia o godz. 9:48

  Falicz,
  Jak zwykle zastraszajaca ignorancja.
  Jezus byl b religijnym Zydem, mial i brit mila i barmycwe, jesli rozrozniasz miedzy tymi rytualami.
  ….”

  No nareszcie!
  Byl Zydem czy zydem – I co to ma za znaczenie?
  Moglby byc Eskimosem.
  Dla chrzescijanina byl synem bozym wiec nie mogl byc zydem czy Zydem z powodow zasadniczych – byl bogiem.
  Jako postac historyczna zostaloskarzony przez starszyzne zydowska I Sanhedryd o bluznierstwo – zydem wiec byl kiepskim …
  W takim razie genetycznie byl…bogiem a ideologicznie wykluczonym ze spolecznosci judaistycznej.
  Bawiac sie w talmudyczne kocopoly.

  I teraz powiedz mi czy wazne jest, ze byl Zydem czy to co glosil… I jak to co glosil ma sie do dzialania Izraela.
  Najwazniejsze co glosil to
  przykazanie miłości:
  miłować swojego Boga całym sercem i umysłem, a bliźniego swego jak siebie samego, przy czym bliźnim jest każdy człowiek!

  Czyli nie mogl by byc modelowym Izraelczykiem, ktory za swojego wroga uwaza Palestynczyka.
  W mysli mowie i uczynku.
  Ktory (ten palestynczyk) zeby bylo zabawniej jest jego najblizszym semickim bratem.
  Izrael ze swoja polityka jest antyteza tego co glosil Chrystus.
  Inaczej mowiac – Izrael nie ma z Chrystusem nic wspolnego.

  Co do rasizmu… I sprawdzania genow to jest najzabawniejsze i tragiczne, ze wlasnie naukowcy izraelscy poszukiwali tzw. genu zydowskiego….ktory ma czynic Zydow narodem wyjatkowym.

  ” W listopadzie 2000 r. izraelski dziennik „Haaretz” opublikował wiele wyjaśniający raport z badań profesor Arieli Oppenheim i zespołu badaczy z Uniwersytetu Hebrajskiego z Jerozolimy. Same wyniki zostały opublikowane tego samego miesiąca w numerze naukowego miesięcznika niemieckiego wydawnictwa Springer „Human Genetics”. Powód wyjątkowego zainteresowania medialnego wynikał z faktu, że zespół badawczy odkrył pokrewieństwo między mutacjami męskiego chromosomu Y u izraelskich Żydów, „aszkenazyjskich”, „sefardyjskich” oraz „izraelskich Arabów” i Palestyńczyków. Konkluzja była taka, że dwie trzecie Palestyńczyków i podobna proporcja Żydów posiada tych samych trzech przodków, którzy żyli 8 tys. lat temu. ….

  Przebieg „biologicznej przygody” tego zespołu badaczy ilustruje jak poważnie i rozważnie prowadzone są badania nad „żydowskim” DNA w Izraelu.

  natychmiast pojawiła się praca doktorska w ramach Technionu z Hajfy, która dowodziła, że pomimo skandalicznego braku poszanowania dawnych kobiet dla jedności ludu żydowskiego, blisko 40% wszystkich „Aszkenazyjczyków” żyjących na świecie, było potomkami „Czterech Matek” (jak w Biblii). „Haaretz” jak zwykle, przekazała tę informację wiernie i w szczegółach.
  ….
  Jednak w kraju, gdzie „Żydówka” lub „Żyd” nie mogą w świetle prawa poślubić „nie-Żyda” lub „nie-Żydówki”, nie można traktować na razie jako dojrzałej nauki poszukiwań specyficznych dla członków „narodu wybranego” cech genetycznych.

  Ta „nauka”, w kontekście izraelskim, tak jak badania zlecone przez rasistów macedońskich, libańskich falangistów, Lapończyków z północy Skandynawii, itp., nie może się uwolnić od niebezpiecznej koncepcji rasistowskiej…”
  Shlomo Sand – profesor historii na uniwersytecie w Tel Awiwie.

  I tak chora koncepcja Izraela jako panstwa dla Zydow owocuje szarlataneria rodem z Rosenberga.
  Gdzie do celow politycznych zaprzega sie teorie o rasowej wyjatkowosci rodem z najczarniejszych kart historii.

 55. Agnieszka Zagner@
  Szanowna Pani Agnieszko z zaciekawieniem czytam Pani artykuly,naturalnie przyznam ze nie ze wszystkim co Pani pisze sie w 100% zgadzam ale kto powiedzial ze to wlasnie Pani musi miec monopol na pojecie tego co nazywamy KONFLIKTEM BLISKOWSCHODNIM. Co czlowiek to inne spojrzenie i inne pojmowanie sprawy.
  Ale bardzo dziekuje za duza doze obiektywizmu ktorym Pani stara sie nasycic swoje artykuly. Mam co prawda podejrzenie w stusunku do Pani skromnej osoby o odrobine sklonnosci masochistycznych. DLACZEGO !!!! Przeciez jest Pani z gory wiadome ze w dyskusji nad napisanym artykulem beda wylewali swoje pomyje ludzie ktorym to wlasnie komuna powyciagala siano z butow i wmowila im ze sa inteligentna czescia spoleczenstwa. Wielu z nich sili sie na biblioznastwo a nawet podejmuja smieszne proby jej interpretacji – i wlasnie ten fakt swiadczy najmocniej o koniecznosci nauki religi albo etyki w kraju Jana Pawla II w POLSCE. Naturalnie zostaja do dyskusji nad Pani artykulami wciagani i ludzie majacy cos do powiedzenia, tylko z czasem ,czy tego chca czy nie, musza zanizyc poziom – zostaja praktycznie poprzez obelgi i opluwanie do tego zmuszani. Sama mysl ze mozna zawodnikom druzyny polskich antysemitow inny obraz sytuacji przedstawic jest przeciez walka z wiatrakami. Ale mimo to zachecam do tego Pania bo jesli uda mam sie jednego z milionow przekonac do obiektywizmu to juz uratowalismy co prawda nie caly swiat ale jego duzy kawalek.
  A tak na koniec to w jednej ze swoich „wypowiedzi” Pana Andrzej Falicz ( bo tak sam siebie nazywa) zarzuca Pani za mlody wiek ( widzialem Pani zdjecie – mam wiele komplementow ) nie sadze ze bedzie sie czym przejmowac ludzie wieku starczego sa zawsze smutni i zazdroszcza mlodosci. SIWE WLOSY I MADROSC NIE ZAWSZE IDA W PARZE. Pozdrawiam i czekam na nowe artykuly.

 56. Skąd pochodzą obecni mieszkańcy Izraela i jaki maja genotyp?
  Zamiast wypisywać bzdury, może wyciągnąć wnioski?
  Przeważająca część to napływowi imigranci z Europy Wschodniej.
  Czyli, geny słowiańskie, szczególnie po przyjęciu ponad miliona uchodźców z krajów byłego ZSRR.
  Ile jest tych aszkenazyjskich?
  Milion?
  A z Etiopii, i innych krajów arabskich?
  Przeważająca część jest BIAŁA!!!
  I to oni nadają ton i wpływają na politykę Izraela.

  Panie Falicz.
  Moje uznanie.
  Niestety, zimna logika i fakty, nie przemówią do pana polemistów.
  Za dużo emocjonalnego stosunku po ich stronie, by przemówiły argumenty.

 57. Pan Andrzej Falicz znowu afiszuje się paranoiczną wizją roli USA na Bliskim Wschodzie, oraz pozbawia tamtejszym społeczeństwom wszelkiej odpowiedzialności za siebie. Pisze: „Ciagla destabilizacja i rujnowanie Bliskiego Wschodu jest SWIADOMA polityka USA, ktore dazy do somalizacji tego region by byc tam obecnym jako “swiatowy policjant” rozdajacy karty”.

  Trzeba być więcej niż opornym na wiedzę, by wierzyć, że dzisiejsza sytuacja w Iraku stanowi urzeczywistnienie zamiarów USA z 2003r.

  Jeszcze raz Panu winszuję (-:

 58. W zwiazku z tym, ze Jezus nie ma nic wspolnego ze wspolczesnym Izraelem – i nie moze byc uzywany (tak jak i Holocaust) jako alibi do zbrodniczej i rasistwoskiej polityki –
  Okazuje sie, ze rowniez sami zydzi nie chca miec nic wspolnego ze Izraelem i jego polityka
  https://tajnearchiwumwatykanskie.files.wordpress.com/2014/07/protest7.jpg?w=640&h=480

 59. @Andrzej Falicz – niech Pan jeszcze raz zerknąć na treść artykułu pani A.Z. Ufam, że zauważy Pan, że dość karkołomnie Pan odbiega od tematu.
  Znowu Panu winszuję!

 60. Falicz, twoja paranoja przekracza moje mozliwosci.
  Wizyta na pogotowiu psychiatrycznym wskazana, najlepiej juz dzis.
  Widac ze nie znasz najwazniejszej ksiegi z twojej religii.
  I znowu szok, jak obracasz kota do gory ogonem, klamiesz i przekrecasz fakty, zeby ci pasowaly.
  Wiec PODDAJE SIE !
  wg powiedzenia ( bron Boze, nie zydowskiego oczywiscie) :
  Non Hercules contra plures ! ( w razie potrzeby sluze tlumaczeniem) .
  Mam swoje lata, ale z tak bezmierna glupota sie dotychczas nie spotkalem.

 61. Horseshoe
  9 sierpnia o godz. 12:10

  Pan Andrzej Falicz znowu afiszuje się paranoiczną wizją roli USA na Bliskim Wschodzie, oraz pozbawia tamtejszym społeczeństwom wszelkiej odpowiedzialności za siebie. Pisze: “Ciagla destabilizacja i rujnowanie Bliskiego Wschodu jest SWIADOMA polityka USA, ktore dazy do somalizacji tego region by byc tam obecnym jako “swiatowy policjant” rozdajacy karty”.

  Trzeba być więcej niż opornym na wiedzę, by wierzyć, że dzisiejsza sytuacja w Iraku stanowi urzeczywistnienie zamiarów USA z 2003r. ..”

  Nie wiadomo co gorsze.

  Czy nieudolnosc „imperium dobra”, ktore pomimo calej potegi militarnej i wydanych setek miliardow dolarow zostawia po sobie wiekszy syf i burdel niz zastal 12 lat temu – czy swiadoma polityka dazaca do destabilizacji panstw Bliskiego Wschodu.

  Co do odopwiedzialnosci… prawo miedzynarodowe jest tu jednoznaczne –
  Konwecje Genewskie wyraznie obarczaja odpowiedzialnoscia za stan terenow okupowanych -( bezpieczenstwo, zaopatrzenie, przestrzegania prawa, funkcjonowanie struktur panstwowych itd) OKUPANTA.
  http://libr.sejm.gov.pl/tek01/txt/inne/1949-4-t3-d3.html

  Kazda kolejna proba interwencji i demokratyzacji inicjowana lub wymuszana przez USA prowadzi do wiekszego i bardziej tragicznego dla ludnosci Bliskiego Wschodu krwawego chaosu.

  Pomimo tyegomamy okazje wlasnie obserwowac rozgrywajacy sie na naszych oczach scenariusz somalizacji Libii.

  Czy tez USA…”chcialo inaczej” ?

  Skoro przyklad za przykladem udawadniaja, ze USA nie moze takimi metodami osiagnac zamierzonych (werbalizowanych) celow to albo popelnia zbrodnie nieudolnosci albo cele sa zupelnie inne.

  Za te 3 biliony (3 tysiace miliardow…), ktore wedlug niektorych kosztowaly irackie porzadki…USA moznaby bylo wybudowac nad Eufratem druga.
  Szwajcarie.

  A mamy?
  ISIS.

  I dalej amerykanskie reperowanie zegarka – kilofem.
  Z czego Pani Agnieszka sie cieszy i chce jeszcze dolozyc – SYRIE!?

 62. ben adam
  9 sierpnia o godz. 12:24

  Falicz, twoja paranoja przekracza moje mozliwosci.
  Wizyta na pogotowiu psychiatrycznym wskazana, najlepiej juz dzis.
  Widac ze nie znasz najwazniejszej ksiegi z twojej religii.
  …”

  Nie osmieszaj sie.
  Jestem ateista!

  Jeszcze tego by brakowalo bym uwierzyl w twoje teorie, ze Palestyne podarowal Zydom starszy pan siedzacy na chmurce.

  To mozna opowiadac dzieciom w izraelskich szkolach miedzy cwiczeniami ze strzelania z Uzi i lekcjami o wyzszosci rasowej.

 63. michrich
  8 sierpnia o godz. 23:30

  Prawda w oczy zabolała więc określasz to jako antysemityzm nieprawdaż.

 64. @Andrzej Falicz – gwoli faktografii, USA nie były okupantem Iraku, gdy ISiS powstał. A w ogóle nie były okupantem Libii. Tego typu błędy jakże łatwo zdarzają się, gdy stosuje się ‚argumentum ad absurdum’ (tzn: Ameryka jest przyczyną wszelkiego zła w krajach muzułmańskich).
  Bo jest jednak bardzo wiele przyczyn chaosu na Bliskim Wschodzie. A wśród nich są decyzje rodzimych przywódców, opiniotwórców i innych graczy. Pana optyka jednak ich nie chwyci.
  Znaczy, sądzę, że ma Pan religię: manicheizm. Widzi Pan tylko demonów i aniołów.
  Winszuję Panu!

 65. Horsehoe
  Andrzej Falicz to troll i hejter. Dziwię się, że Pan z nim polemizuje.

 66. @Saurom

  8 sierpnia o godz. 23:30
  Prawda w oczy zabolała więc określasz to jako antysemityzm nieprawdaż.
  ***
  Prawda? Ktora i jaka? Oszczersta wypluwane z twoich to zadna prawda.Nicco wasc pisal nie ma nic wspolnego z prawda

 67. Horseshoe
  9 sierpnia o godz. 13:43

  Horsehoe zarzucasz komuś, że jest ignorantem a sam nim jesteś. ISIS wywodzi się z Al-Kaidy w Iraku organizacji założonej przez Zarkawiego. Kiedy pojawiła się ta organizacja gdy tylko Irak został zajęty przez Amerykanów, gdyż w przeciwieńśtwie do tego co mówili Amerykanie przed inwazją nie było Al-Kaidy w Iraku z prostego powodu, gdyż Saddam Husajn był przeciwnikiem islamistów i skutecznie ich kontrolował uniemożliwiając jakąkolwiek działalność. Ale co tam w końcu jak coś jest sprzeczne z faktami to tym gorzej dla faktów nieprawdaż.

 68. Chris Hedges, amerykański dziennikarz, pisarz i korespondent wojenny, w swoim wystąpieniu mówi o żydowskich zbrodniarzach w Palestynie:

  Motto: „To nie jest wojna – to morderstwo”.

  http://www.youtube.com/watch?v=0Yq2w8h1hdU

 69. Pani Agnieszko,
  Uprzejmie apeluję o podjęcie tematu sytuacji chrześcijan w krajach arabskich, poruszony tym oto filmem:
  https://www.youtube.com/watch?v=N3wj1zF0iKM&feature=youtu.be

  Moim zdaniem sytuacja wymaga jakiejś kampanii społecznej. Mimo że jedyna skuteczna kampania może mieć miejsce w USA a nie w POLITYCE, to jednak największe nawet dzieła zaczynają się od czynów mniejszych.

 70. „Obama zgadza się na naloty w Iraku. A co z Syrią?”

  A w Syrii CIA dozbraja i szkoli dżihadystów:

  http://www.globalresearch.ca/nato-and-cia-support-al-qaeda-terrorists-in-syria/5356391

 71. @anusz
  9 sierpnia o godz. 17:34
  Chris Hedges, amerykański dziennikarz, pisarz i korespondent wojenny, w swoim wystąpieniu mówi o żydowskich zbrodniarzach w Palestynie:
  Motto: „To nie jest wojna – to morderstwo”.
  http://www.youtube.com/watch?v=0Yq2w8h1hdU
  ***
  A wogole to Zydzi biora dzecieca krew na mace

 72. michrich
  9 sierpnia o godz. 21:47

  No tak teraz zaczynamy mówić i micie krwii nieprawdaż. Domyślam się także, że ukaranie rabina w muzeum w Oświęcimiu za zakłócanie spokoju to takze jest antysemityzm albo podjęcie postępowania karnego wobec obywateli RPA służących w izraelskim SS to także antysemityzm jak to dobrze było gdy w RPA rządzili zwolennicy Apartheidu jakież to się interesiki robiło z bronią atomową nieprawdaż. Wtedy nikt nie kłopotał się taką kwestią jak genocid Palestyńczyków nieprawdaż.

 73. DO WSZYSTKICH @
  KTO RZADZI ROPA NAFTOWA TEN PANUJE NA CALYM SWIECIE.
  Wiec czemu sie dziwic 🙂
  I jeszcze jedno dajcie sobie wreszcie na pochamowanie i zajmijcie sie WASZYMI polskimi problemami. Sadze ze macie ich pod dostatkiem. Tak ! Tak ! nie musi tutaj startowac kampania podejrzen i domyslow – JESTEM ZYDEM I JESTEM Z TEGO DUMNY

 74. Horseshoe,

  Przygotuj sie i odrob lekcje zanim cos napiszesz.
  ISIS jest dzieckiem amerykanskiej okupacji Iraku- pieniadze daja kraje bedace pod amrykanska kuratela i opieka.

  Islamskie Państwo w Iraku
  Ugrupowanie powstało podczas interwencji USA w Iraku w 2003 roku. Początkowo organizacja istniała pod nazwą Dżama’at at-Tauhid wa-al-Dżihad i była dowodzona przez Abu Musaba az-Zarkawiego. Grupa ta skupiała sunnickich terrorystów i zagranicznych ekstremistów. Była de facto odnogą Al-Ka’idy w Iraku. Ugrupowanie az-Zarkawiego podczas wojny partyzanckiej w Iraku w 2004 roku zasłynęła przede wszystkim udziałem w I i II bitwie o Al-Falludżę, przeprowadzaniem zamachów samobójczych, a także braniem do niewoli zagranicznych zakładników i przeprowadzanie na nich egzekucji poprzez ścięcie, które wstrząsały opinią publiczną.

  W październiku 2004 roku organizacja zmieniła nazwę na Tanzim Ka’idat al-Dżihad fi Bilad ar-Rafidajn (Baza Dżihadu w Kraju nad Dwoma Rzekami), powszechnie znana jako Al-Ka’ida w Iraku. Abu Musab az-Zarkawi wypowiedział wojnę nie tylko podmiotom interweniującym w Iraku, ale także szyitom, wpędzając Irak w wir wojny religijnej. Był liderem organizacji do 6 czerwca 2006 roku, kiedy zginął w nalocie amerykańskich sił powietrznych.

  Islamskie Państwo w Iraku odpowiadało za liczne ataki i zamachy terrorystyczne oraz porwania, głównie w środkowym Iraku (zwłaszcza w tzw. sunnickim trójkącie śmierci). Terroryści z tej organizacji są odpowiedzialni min. za uprowadzenia, tortury i morderstwa.

  Jego następcą został Abu Abd Allah ar-Raszid al-Baghdadi. 15 października 2006 roku organizacja zmieniła nazwę na Islamskie Państwo w Iraku…

  Kadafiego umozliwil obalic tzw….zachod, ktoreg oniekwestionowanym liderem (I decydentem w sprawach militarnych) jest USA.
  Nic bez USA w tych sprawach nie jest mozliwe.

  tzw….Siły międzynarodowe skutecznie wprowadziły nad Libią strefę zakazu lotów wojskowych niszcząc większość obrony przeciwlotniczej i część lotnisk reżimu Muammara Kadafiego – oświadczył w telewizji NBC przewodniczący Kolegium Szefów Sztabów USA Mike Mullen.

  Eksperci są jednak zdania, że rzeczywistym celem interwencji jest usunięcie libijskiego dyktatora. – Będziemy teraz mieli przez 24 godziny na dobę osłonę powietrzną (nad Libią). Ostatnio nie było już lotów samolotów libijskich, więc strefa zakazu lotów, którą mieliśmy zadanie ustanowić nad Libią, zostala wprowadzona –

  Pentagon przyznal, że ostrzał pociskami rakietowymi Tomahawk i bombardowanie przez niewykrywalne dla radaru bombowce B-2 zadały znaczne straty libijskim siłom reżimowym.
  Naloty umozliwily zabicie Kadafiego.
  Nie pisze tu w ogole o agentach na miejscu…

 75. michrich

  Skoro tak twierdzisz, że tą macę itd., to się nie będę sprzeczał, w końcu wiesz lepiej, z pierwszej ręki, no i nie jesteś sam, gdyż twój donos na diasporę (pewnie są wyjątki, wegetarianie, albo co – przewidujesz?) potwierdza p. Arnold L. Leese z Wielkiej Brytanii w swoim słynnym bestsellerze-evergreenie, przetłumaczonym chyba na wszystkie języki świata, pt. „Żydowski Mord Rytualny”, dostępnym w księgarni Amazon oraz online w PDF. Pisze tam p. Leese we wstępie tak:

  „The subject of Ritual Murder has always been one that the Jewish Money Power, which
  controls this country as well as most others, has taken all possible steps to suppress. The reason is that Ritual Murder was the dynamite which finally blew the Jews out of England in 1290, out of Spain in 1492, and out of Germany in our time. The Jews know it; and I know it too!”

  Niewątpliwie zbrodnicze żydostwo z Izraela, mordujące dzisiaj otwarcie Palestyńczyków w biały dzień, przy kompletnej bierności rządów Europy, w tym haniebnie niestety także Polski, jest żądne krwi. Skądś się to musi brać…

 76. @anusz
  10 sierpnia o godz. 1:37
  michrich
  Skoro tak twierdzisz, że tą macę itd., to się nie będę sprzeczał, w końcu wiesz lepiej,
  ***
  Ja zironizowalem zabobon twoich tepych pobratymcow a ty starasz sie moja iriniecynicznie zinterpretpowac jako document.

 77. Ten blog jest pelen prawicowych opryszkow, ktorzy w pokrzykiwaniu i obrazaniu innych widze prymitywnie swoja misje obrony Izraela.

  Krzycza o antysemityzmie, wygrazaja katolikom, wyciagaja z przeszlosci swoje fobie .

  Na szczescie wsrod Zydow jak w kazdym narodzie obok glupkow jest wielu madrych ludzi.
  Trzymajmy za nich kciuki – chociaz niestety gorsza moneta wypycha chwilowo lepsza..:

  „…12 lat, pięć operacji przeciw Hamasowi (cztery w Gazie), a my nadal posługujemy się tym hasłem. Przy każdej operacji słuchaliśmy prawicowych polityków i wojskowych: „Tym razem będziemy musieli iść na pełny gaz, do końca”.

  Pytam sam siebie: do jakiego końca? Nawet jeśli zlikwidujemy wszystkich hamasowców, czy tym samym znikną niepodległościowe aspiracje Palestyńczyków? Przed Hamasem walczyliśmy z Organizacją Wyzwolenia Palestyny, a po Hamasie, przy założeniu, że jeszcze w ogóle będziemy istnieć, pewnie zaczniemy walczyć z jakąś inną palestyńską organizacją.

  Armia Izraela może wygrywać bitwy, ale spokój obywatelom Izraela zapewni jedynie pokojowy kompromis.
  ….
  zmieniła się całkowicie definicja dopuszczalnego w Izraelu dyskursu – panuje podział na tych, którzy są „pro-IDF”, i na tych, którzy są kontra. Wrzaski „śmierć Arabom!” i „śmierć lewakom!”, wznoszone przez prawicowych opryszków na ulicach Jerozolimy, albo wezwanie szefa MSZ Avigdora Liebermana do bojkotu arabsko-izraelskich przedsiębiorstw, które protestują przeciw operacji w Gazie, uznawane są za akty patriotyzmu…”

  *Etgar Keret – ur. w 1967 r., najsłynniejszy obok Amosa Oza pisarz izraelski. Tekst ukazał się w magazynie „The New Yorker” 25 lipca

 78. Widzę niezłą naparzankę „prawdziwych Polaków”, których polskość definiuje tylko jedno: wdeptana im w głowy nienawiść do Żydów. Tresura okazuje się tak silna, że wszystko inne idzie w odstawkę a najpierwsze myślenie, rozum, przywoitość, uczciwość. I to jest właśnie źródłem wiecznych kłopotów naszego narodu. Aby zmusić takich Faliczów i Sauronów do bezwarunkowej nienawiści, najpierw musiano im wydłubać katechizmem wszystkie ludzkie uczucia. Bez tego zabiegu mogliby oni mieć jakieś ludzkie odruchy lub mógłby ich rozum zaprotestować przeciko prymitywnym kłamstwom i „faktom” jakimi wypchane są ich głowy. Ale sukces jest pełen – w głowach nie zostało wiele poza uwarunkowaniami nałożonymi przez księży. A teraz sami odpowiedzcie sobie, jaki te fakty mają wpływ na życie ich i ludzi obok? Katolicyzm, którego dziełem jest owa tresura – oto praźródło wiecznych klęsk narodu polskiego. Nic więcej nie da się powiedzieć.

 79. camel
  10 sierpnia o godz. 7:12

  Camel przeczytaj sobie jeszcze raz moje wpisy.
  Poszukaj tam katechizmu i nienawisci.
  Jak znajdziesz to gratuluje.
  Chyba, ze jestes automatem – co wydaje sie prawdopodobne.

  Ciekawy jestem czy potrafisz napisac cos merytorycznego – cos nad czym mozna podyskutowac.
  Cos oprocz epitetow i haselek.

 80. Obama i USA wspomagaja, finansuja i uzbrajaja islamskich terrorystow w Syrii i Jordani a teraz ich bombarduja w Iraku.
  To akt kompletnego blazenstwa !!!

  Polecam linki Rand Paul, US republican seantor z Kentuky;
  **https://www.youtube.com/watch?v=34CXYgstOBU
  **https://www.youtube.com/watch?v=3P0kGvvgd3k

 81. axiom1 palnął:

  „Obama i USA wspomagaja, finansuja i uzbrajaja islamskich terrorystow w Syrii i Jordani a teraz ich bombarduja w Iraku.
  To akt kompletnego blazenstwa !!!”

  Jest jeszcze jedna opcja: twoja teoria nie trzyma się zupełnie kupy i bezrefleksyjnie powielając ją, robisz z siebie kompletnego błazna.

 82. Mietek
  10 sierpnia o godz. 10:01

  Jezeli ty nie jestes blaznem to zapoznaj sie z agrumentmi przedstawionym w linkach. Gdybys tylko mial dostep do normalnych uczciwych wiadomosci i publikacji w Polsce to nawet mie musial bys zagladac do tych linkow.

  Mietek, zblizaja sie uroczyste obchody hitlerowskeij napasci na Polske. Przygotuj sie rowniez do tej dyskusji. Z linku ponizej dowiesz sie jak nasz amerykanski sojusznik przygotowywal Hitlera do wojny i go wspomagal az do grudnia 1941
  https://www.youtube.com/watch?v=Sah_Xni-gtg

 83. Na calym swiecie miliony ludzi wziely udzial w protestach przeciw zbrodniczej polityce Izraela.

  Prawicowych oszolomow antysemitow typu
  mietek/michrich
  na pewno tam nie uswiadczono.
  http://mondoweiss.net/2014/07/worldwide-protest-israeli.html

  Protesty odbyly sie od Delhi, przez Japonie do Londynu i Paryza.
  Australia i IZRAEL tez.

  W Afryce Poludniowej Desmond Tutu – laureat Pokojowej Nagrody Nobla przemawial (jak za dawnych czasow w Afryce Pld) przeciw rasistowskiemu panstwu – tym razem Izraelowi.
  W Szkocji zbojkotowano wystep artystow z Izraela!

  Mam nadzieje, ze to dopiero poczatek.

 84. Ciebie chyba też tam nie ma, bo zamiast pikietować przed izraelską ambasadą wolisz klepać w klawiaturę.

  Szkoda, że Desmond Tutu w swoim płomiennym przemówieniu nic nie wspomniał o Sudanie Południowym, gdzie na skutek czystek etnicznych śmierć poniosło dziesiątki tysięcy ludzi, a około 4 milionom grozi śmierć głodowa.

 85. W Afryce Poludniowej wlasnie wywalono ambasadora Izraela!
  I bardzo dobrze.
  Tam wiedza najlepiej co to jest apartheid.

 86. Mietek
  10 sierpnia o godz. 11:28

  Szkoda, że Desmond Tutu w swoim płomiennym przemówieniu nic nie wspomniał o Sudanie Południowym, gdzie na skutek czystek etnicznych śmierć poniosło dziesiątki tysięcy ludzi, a około 4 milionom grozi śmierć głodowa….”

  Ty mozesz protestowac.
  Jezeli uwazasz, ze to alibi dla bombardowania szkol i szpitali przez Izrael.

 87. do wszystkich,
  prosze nie „argumentujcie” z faliczem.
  jest zaszczepionym automatem.
  Szkoda czasu.

 88. zaszczepionym na wszelkie argu
  menty.
  amen ( takie hebrajskie slowko)

 89. Wasze antyizraelskie koprolalia są wynikiem obsesji na punkcie państwa żydowskiego i w ogóle Żydów. W imię źle pojętej wolności słowa możecie czuć się tutaj swobodnie jak muchy na gównie. Ale jak to się mówi – nie mój cyrk, nie moje małpy.

 90. Mietek
  10 sierpnia o godz. 13:36
  Wine za te masakre ponosi osobiscie Obama i jego blazenska administracja. W ciagu dwoch ostanich lat Obama i jego blazenska administracja przeznaczyli dla islamskich terrorystow w Syrii kolejno; $122 mln, $160 mln i zaedwie dwa-trzy miesiace temu nastepne $500 mln. Choc byc moze te $500 mln jeszcze nie dotarlo do terrorystow. ISIS szkolony w Turcji i Jordanii po prostu przeszli z Syrii do polnocnego Iraku.

  Tak wiem polskie media ukrywaja takie informacje a ksiundze nie mowia o tym w parafiach. Dlatego takie Mietki sa nie poinformowane ale sie madrza i nawet z zacietrzewieniem.

  Ale ISIS to nie jest odizolowany przypadek. US stworzyly al-keide po to zeby z nia pozniej walczyc. A wczesniej to USA zainwestowaly w Hitlera i niemiecki przemysl zbrojeniowy po by pozniej przeciw nim walczyc. A jeszcze wczesniej USA zainwestowaly w Bolshewicka Rewolucje i Mlody Kraj Rad. Po to aby miec straszaka na swych obywateli przez nastpne 70 lat.

 91. Pozajączkowało ci się ISIS z FSA (Free Syrian Army). Reszta nie jest nawet warta komentarza.

 92. @Andrzej Falicz – Pan systematycznie identyfikuje tylko jedną jedyną przyczynę wszelkiego zła: Amerykę.
  Jednak nie chodzi w Pana wydaniu o zwykłe prostactwo – lecz o paranoję, w znaczeniu: „choroba psychiczna charakteryzująca się logicznie usystematyzowanymi urojeniami”.
  pozdrawiam!

 93. DO MOICH ULUBIENCOW ANTYSEMITOW POLSKICH @

  Informuje WAS uprzejmie ze czas sredniowiecza i z tym zwiazana propadanda antysemicka sa juz nieaktualne mamy juz za NAMI okres odrodzenia i kiedys KTOS zalozyl ze mamy w wieku 21 spoleczenstwo o ktorym smie sie mowic OSWIECONE. Wyjatki potwierdzaja regule. Arabowo zostalo w sredniowieczu a Turcja po okrescie niezdecydowania wybrala sredniowiecze ( „Bezwstydna kobieto znajdz swoje miejsce” nawolywanie przyszlego prezydenta Turcji nazywanego juz SULTANEM SWIATA ) Tak wiec jesli to WAS tak bardzo cieszy i tego wlasnie i dla Polski pragniecie to wypada tylko dodac ze – wyjatki od reguly potwierdzaja regule.

 94. @Andrzej Falicz

  „analfabeto”

  Sprobuj zajarzyc, zafajdany durny smrodzie ze jak nie masz Hansa albo paru granatowych do pomocy to prymitywne, smierdzace chamstwo marnie dziala. Plugawy bluzg wraca do nadawcy, z nawiazka.

 95. ‚Jest się czego bać, tym bardziej jest czemu przeciwdziałać już teraz.’

  a zaplaci pani za te amerykanska interwencje z wlasnych pieniedzy, albo z tych jakie dostajecie z uni? najlepiej nie doradzac, jesli nie bierze sie za to odpowiedzialnosci finansowej. ja nie bede placic za demokracje dla moslemow.

 96. @Andrzej Falicz
  10 sierpnia o godz. 11:46
  Mietek
  10 sierpnia o godz. 11:28
  Szkoda, że Desmond Tutu w swoim płomiennym przemówieniu nic nie wspomniał o Sudanie Południowym, gdzie na skutek czystek etnicznych śmierć poniosło dziesiątki tysięcy ludzi, a około 4 milionom grozi śmierć głodowa….”
  Ty mozesz protestowac.
  Jezeli uwazasz, ze to alibi dla bombardowania szkol i szpitali przez Izrael.
  ***
  Falicz, Spytaj Desmonda Tutu czy to jest wlasciwe umieszczac wyrzutnie rakietowe przeznaczone dla odpalania rakiet skierowanych w miasta w ktoryc mieszka ludnosc cywilna Izraela?
  Tobie jako nienawidstnikowi Zydow to napewno nie przeszkadza. Jezeli Tutu podziela twoje zdanie to jest tak jak ty hipokryta uwzajacy ze zabijanie Zydow to nie az takie zlo.

css.php