Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Orient Express - blog Agnieszki Zagner o Bliskim Wschodzie Orient Express - blog Agnieszki Zagner o Bliskim Wschodzie Orient Express - blog Agnieszki Zagner o Bliskim Wschodzie

31.07.2015
piątek

Cena terroru

31 lipca 2015, piątek,

W nocy z czwartku na piątek ok. godziny drugiej „nieznani sprawcy” wrzucili koktajle Mołotowa lub coś, co je przypominało, do dwóch domów należących do rodziny Dawabsha w wiosce Duma w Dolinie Jordanu. W jednym z domów spała 4-osobowa rodzina. Półtoraroczny chłopczyk nie żyje, jego 4-letni braciszek z poparzeniami trafił do szpitala, podobnie jak jego rodzice – cała trójka walczy o życie, domy doszczętnie spłonęły.

„Nieznani sprawcy” prócz śmierci i zgliszczy zostawili po sobie nagryzmoloną Gwiazdę Dawida i napisy na ścianach po hebrajsku „nekama” (zemsta), „tag mechir” (cena z metką) i „niech żyje król Mesjasz”. Świadkowie mówią, że widzieli czterech mężczyzn, którzy uciekli w kierunku pobliskiego osiedla Ma’ale Efraim. Wioskę Duma od osiedla dzielą zaledwie 3 km, to naprawdę blisko.

Izraelscy politycy od prawa do lewa zareagowali tak, jak należy, nazywając to, co się stało, po imieniu – czyli słowem „terroryzm”. Winni mają zostać znalezieni i ukarani. Konsekwencje tego bestialskiego mordu mogą być znacznie poważniejsze.

Podpalacze zostawili po sobie m.in. napis po hebrajsku nekama ("zemsta").

Podpalacze zostawili po sobie m.in. napis po hebrajsku nekama („zemsta”). Fot. Twitter

Hamas już szykuje się do odwetu i nie wiadomo, czy w końcu nie uda im się przekonać Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu, by wyszli na ulice i urządzili swój „dzień gniewu”. Oby ta machina odwetu za odwet nie ruszyła, bo wszyscy pamiętamy, jak skończyła się choćby zeszłoroczna… Wystarczy iskra. Dziś jest piątek, wszyscy spodziewają się, że na Wzgórzu Świątynnym znów może polać się krew. Niepokoje mogą roznieść się też na Zachodnim Brzegu. Hamas zaciera ręce. Abbas jest w trudnym położeniu. Jeśli nie stanie po stronie gniewu, ulica okrzyknie go zdrajcą i kolaborantem.

Ci, którzy zostawiają „ceny z metką”, od lat stosują swe ulubione metody. Podpalają samochody, domy, arabskie restauracje, drzewka oliwne, pola z uprawami, obrzucają kamieniami, dewastują meczety, kościoły, cmentarze, smarują na murach napisy „śmierć Arabom”, „śmierć chrześcijanom”, „Holokaust dla Arabów”, „Jezus to sku…”, atakują sprzęt izraelskiej armii. Wszystko ma być odwetem za przykręcanie śruby osadnikom, usuwanie out-postów. Nie wiadomo, ilu ich jest. Może setki, może więcej. To najbardziej skrajni wyznawcy osadnictwa na Zachodnim Brzegu, gorliwi wierni Judei i Samarii, tego że ta ziemia im się po prostu należy. Wszyscy, którzy stoją im na drodze, stają się potencjalnym lub konkretnym celem. Izraelska lewica nie zostawia na nich suchej nitki. Amoz Oz, nie przebierając w słowach, nazwał ich kiedyś „hebrajskimi neonazistami”.

Izraelskie władze są właściwie bezradne. Co rusz słychać głosy, że nie dość mocno walczą z „metkującymi”. Owszem, służby aresztują podejrzanych, ale często są oni wypuszczani z powodu „braku dowodów”. Przypadków postawienia przed sądem i skazania jest niewiele. Bezkarność podsyca gniew i motywuje do dalszego „metkowania”. Idealna spirala nienawiści.

Dwa lata temu szef Szin Betu proponował, by „metkujących” wciągnąć na listę organizacji terrorystycznych. Rząd Netanjahu na to się nie zgodził.

A dziś ta sama prawica „jest w szoku” po morderstwie w Duma, uważa ją za „przerażającą i haniebną zbrodnię”. Jednocześnie bez mrugnięcia zatwierdza kolejne plany rozbudowy osiedli na terenach palestyńskich.

Zaledwie kilka dni temu rząd zdecydował o budowie 300 mieszkań w osiedlu Beit El i poinformował o planach budowy kolejnych 500 we Wschodniej Jerozolimie. Jednocześnie Sąd Najwyższy podtrzymał zgodę na wyburzenie dwóch nielegalnie postawionych budynków w Beit El w pobliżu Ramallah. Wywołało to gniew ze strony osadników. Doszło do starć z izraelskimi siłami porządkowymi.

Naftali Bennett, szef prawicowej partii Żydowski Dom, ogłosił przy okazji, że decyzja o rozbudowie osiedla to „syjonistyczna odpowiedź”. „To sposób, w jaki zbudujemy nasz kraj” – dodał.

„Metkujący” chyba to właśnie chcieli usłyszeć.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 113

Dodaj komentarz »
 1. Kto mieczem wojuje musi liczyc sie z tym ze i on sam od miecza zginac moze

 2. Ostatnio czytałem w francuskim piśmie” … Dyplomatik” dzieje arabów palestyńskich,teraz powyższy artykuł,trudno uwierzyć,że w swej zaciętości obie strony zadają sobie tyle bólu.Może gdyby to były społeczeństwa laickie sprawa wyglądałaby zupełnie inaczej?Trudno mi pogodzić się z niedolą tych ludzi,żyjących w ciągłem zagrożeniu!!

 3. Za zbrodnie Europejczyków, w ogromnej większości Niemców, płacą Arabowie. A mieniące się ostoją wolności i demokracji USA finansuje i broni rasistowskiego do kwadratu, bo narodowo jak i religijnie Izraela.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. te „zza kałuży”, jakiej rasy jest religia, co? I na czym polega owo arabskie placenie za zbrodnie Niemców? Proszę zrzuć katolicką tresurę. Ten cały Izrael jest malenki jak województwo mazowieckie. Arabowie posiadają miliony kilometrow kwadratowych wszędzie wokół. Zdaję sobie sprawę, że i muzułmanie i katolicy uważają, że nie ma miejsca dla Żydów na tej Ziemi, ale takie szczucie, jakie uprawia pani Agnieszka a ty jej wtórujesz, jest naprawdę bardzo hamasowskie w smaku. Po co wam to?

 6. cccamel – artykuł jest o tym, że spłonęło palestyńskie dziecko podpalone przez żydowskich kretynów. Oficjalnie potępiają ich wszyscy w Izraelu. Z pewnością nie chcesz bronić tej głupoty, więc o co masz pretensje do artykułu? O to, że wskazuje na hipokryzję prawicy izraelskiej prawicy? Wjeżdżanie z buldożerami i budowanie „osiedli” jest brutalną siłą. I tyle.

 7. No bo to ma byc tak;
  Zydzi siedza cichutenko, biedniutenko w jakims tam malym ciasnym ghettcie i jesli ktos ma od czasu do czasu ochote to wpada tam sobie i „zabawia” sie tam w sposob nazwijmy to NIEHUMANITARNY ale ogolnie rzecz biorac wszystko jest O.K warunek – Zydki siedza cicho nie maja broni i daja sie wyznawcow.
  Ale kiedy Zyd w ten czy inny sposob poprostu odawzy sie i nie tylko ze sie zacznie bronic ale nawet po zwölf sobie na ATAK (w taki sam sposob i takimi samymi srodkami jakimi jest atakowany) to naturalnie dla wszystkich jest to WIELKIE BEEEEEEEEE no bo jak tak mozna. Bo przeciez to nieludzkie —– NO WLASNIE

 8. A mam na mysli to ze kiedys zawsze znajdzie sie KTOS kto powie
  „Teraz kur.a ja” I smutne jest to bo takie pelne ludzkiego zalu, bulu i bezsilnosc.

 9. @ Zydzi ortodoksyjni uzasadniaja osadnictwo w Palestynie powolujac sie na Boga.
  Islamscy terrorysci tez walcza w imie Boga. Nic nie powoduje takiej zacieklosci jak fanatyzm religijny. Dla fanatykow nie istnieje kompromis, dlatego nie widac konca konfliktom na Bliskim Wschodzie.
  U nas tez sa proby uzycia Boga i swietych w polityce. Jezeli tych prob nie odeprze przytomna wiekszosc, czeka nas ponury spektakl.

 10. @cccamel 31 lipca o godz. 18:07
  „te “zza kałuży”,”
  Jesteś zwykłym mydłkiem, ale mimo tego ci odpowiem.

  „jakiej rasy jest religia, co?”
  Paszportowej rasy. Doskonale wiesz o czym mówię tylko rżniesz głupa. Ile razy wasze sądy, w tym najwyższy, cudowały z religią jako kryterium przyznawania lub odmawiania Prawa do Powrotu?

  Wybranej. Najlepszej i jedynej. A do tego stanowiąca kryterium w/g którego reguluje się życie wszystkich obywateli w Izraelu. Sto razy bardziej niż w tolerancyjnej w porównaniu z Iraelem Polsce. Tam nawet nie próbują udawać, że jest jakiś rozdział religii od państwa.

  Wbrew temu, co lewica bardzo często robi, a więc porównuje wszystkie takie przypadki do Iranu – to jest zresztą robione w ramach odczłowieczającej propagandy mającej ułatwić kolejną wojnę m.in. w interesie Izraela – także ten ostatni ma wiele cech państwa teokratycznego. Ty i tobie podobni chcą utrzymać je w tajemnicy aby móc trąbić o „jedynej demokracji na Bliskim Wschodzie”.

  Rozwiedź się w Izraelu bez pozwolenia rabina i bez wyjeżdżania na Cypr. Będąc kobietą siądź nie tam w autobusie. Nie tam gdzie ci rabini pozwalają pomódl się w najświętszym miejscu twojego kraju. Spróbuj się leczyć w nie tym szpitalu, iść nie tą stroną chodnika. Nie tam gdzie ci rabini pozwalają zaśpiewaj piosenkę. Np. w wojsku, razem z chłopakami. Itd., itp. Ty się tych wszystkich dyktowanych przez rabinów debilizmów wstydzisz i jak stalinowiec – nb. częste pokrewieństwo ideowe, prawda? – usiłujesz ocenzurować.

  Żadnej z podobnych durnot nie ma na szczęście ani w Polsce ani w utrzymujących was USA. M.in. za moje podatki.

  „I na czym polega owo arabskie placenie za zbrodnie Niemców?”
  Na przesiedleniu milionów Żydów tam, gdzie ich w takiej liczbie od wielu wieków już nie było. Na ziemie, które nie były niezamieszkałe. I na wydaniu miejscowej ludności na pastwę syjonizmu.

  „Proszę zrzuć katolicką tresurę. Ten cały Izrael jest malenki jak województwo mazowieckie.”
  Talmudyczne fałsze. Małe kłamstewko nie staje się prawdą.
  Kradzież 10 groszy nie jest darowizną.

  „Arabowie posiadają miliony kilometrow kwadratowych wszędzie wokół.”
  Talmudyczna i komunistyczna kazuistyka.
  Skoro bogaty to mu zabrać. Dlaczego? No bo bogaty!

  „Zdaję sobie sprawę, że i muzułmanie i katolicy uważają, że nie ma miejsca dla Żydów na tej Ziemi, ale takie szczucie, jakie uprawia pani Agnieszka a ty jej wtórujesz, jest naprawdę bardzo hamasowskie w smaku. Po co wam to?”

  No więc masz tu moje rozwiązanie i się z niego śmiej.

  Izrael powinno się przenieść do Arizony. Albo Nevady. Klimat podobny, przyroda podobna. W każdym razie wykroić dla Żydów nawet i 5 razy większy kawałek Stanów Zjednoczonych. To jest w wielu miejscach pusty kraj. Miejsca się znajdzie, nie ma co się martwić.

  Zapłaciłbym z podatków za takie przenosiny.
  Od razu wyeliminowano by problem fizycznego braku bezpieczeństwa dla obywateli Izraela. Wydatki na zbrojenia, osobne siły nuklearne, to wszystko można by wyeliminować, na tym zaoszczędzić. Amerykanie w lwiej większości Żydów lubią i szanują za ich talenty więc nie będzie tu
  kłopotów. Żydzi łebscy ludzie to jeszcze przyczyniliby się do rozwoju USA.

  Co zrobić z haredim? Z całym tym ortodoksyjnym zacofaniem? Ano niech się finansują lokalnie. Nie z podatków federalnych, nie ze stanowych, chociaż gdyby wykroić im kawałek i zrobić z niego żydowski stan to nie miałbym nic przeciwko lokalnemu utrzymywaniu ortodoksów. Co mnie obchodzi jak oni sami się zrzucą na swoich żydowskich talibów?

  Jedynym kosztem byłoby dla nich porzucenie TEJ ZIEMI.
  Tak, ja też potrafię kpić. I nie rozumiem jak można wyżej stawiać chęć do mieszkania przy danej kupie skał i cegieł od życia milionów ludzi (wojny w interesie Wielkiego Izraela już tyle kosztowały)

  @Tuwim 31 lipca o godz. 19:56
  Zapraszam Żydów do USA. Wszystkie 6 czy 7 milionów. Tu jest miejsca dość i tu nikt ich nie będzie terroryzował katiuszami.

 11. Kneset przyjął właśnie ustawę o legalizacji przymusowego odzywiania palestynskich więźniów ( czesto trzymanych miesiacami bez sadu na podstawie decyzji administracyjnej).
  Dokonuje się tego rurką przez nos po przypieciu pasami do specjalnego łóżka.

  Jest to nie tylko nielegalne z punktu widzenia miedzynarodowych norm obrony praw człowieka ale uznawane jest za formę tortur.

  Zachowanie bojowek izraelskich nielegalnych osadników nie jest jakimś ekstremalnym ewenementem. To część represyjnego, rasistowskiego i szowinistycznego systemu Izraela.
  Powszechna jest nienawiść nawet do czarnoskorych Żydów.

  Karmione nacjonalistyczna wrogoscia do innych i ideologią oblezonej twierdzy to panstwo jest chore.

 12. fallicz – Ty na serio?

 13. Byłam w Izraelu kilkakrotnie i potwierdzam- to państwo jest chore. To miejsce jest straszne, ale nie z żadnej propagandy wyższości nad Arabami to wynika z poczucia strachu, wpajanego Żydom od kołyski. Strachu przed każdym Palestyńczykiem, bo każdy może być zamachowcem. By pojąć dlaczego udaje się ten strach krzewić wystarczy wpisać w googla „zamachy terrorystyczne w Izraelu”. One ustały od kiedy wybudowano mur uniemożliwiając Palestyńczykom swobodne poruszanie się po terytorium żydowskim. Ale cały czas trwa przypominanie o zamachach w dyskotekach, restauracjach, na przystankach, cały czas żydowskie dzieci w szkołach i w domach są uczone zwracania uwagi na zachowanie- rozbiegane oczy, na ubranie- luźny płaszcz lub kurtka- ludzi w miejscach publicznych. Patrole wojskowe chodzą po ulicach, chodzą liczne cywilne- błyskawicznie chwytające osobę „podejrzanie wyglądającą” by ją zrewidować. To i tak lepiej niż w koszmarnym roku 2001 kiedy praktycznie codziennie albo zamach samobójczy był albo go udaremniono, przy czym często po prostu strzelając w głowę człowiekowi, który „podejrzanie wyglądał”. Na ulicy, w biały dzień. Jak często taką kulę dostał człowiek niewinny- nie wiadomo, natomiast wielu ludzi w płaszczach, choć żar się z nieba lał, faktycznie było opasanych ładunkami wybuchowymi co tv pokazywała CODZIENNIE. Wielu z nich to byli 13, 14 latkowie z mózgami spranymi ideologią męczennika, wierzącymi, że zapewnią raj całej swojej rodzinie. Inna sprawa, że Hamas otaczał ich rodziny opieką faktycznie- finansową.
  Wielu Żydów wykształconych z Izraela po prostu ucieka do Europy Zachodniej, do USA. Natomiast ludzie mniej światli- boją się tam mieszkać, boją się wyjechać utrzymywani na miejscu niekończącymi się relacjami z ataków na Żydów w Europie, pokazywanymi wielokrotnie, co tworzy przekonanie, że zamachy, pobicia, bezczeszczenie synagog i kirkutów jest masowe. Żydowska ciemnota ortodoksyjna ma już w głowach mniej więcej takie same przekonanie o konieczności „świętej wojny” jak mieli palestyńscy zamachowcy- samobójcy.
  Wielokrotnie widziałam jak na lotniskach roześmiani turyści izraelscy nagle stają się grupą ludzi przygnębionych, przestraszonych, nerwowych- bo musieli wracać do kraju.
  A ja byłam szczęśliwa kiedy lądowałam w Polsce.

 14. Piszę w dzień po informacji o zbrodni na Zachodnim Brzegu. Podpalono dwa palestyńskie domy. Zginęło półtoraroczne dziecko, jego rodzice i brat są w ciężkim stanie. Sprawców jeszcze nie złapano, ale podejrzenia kierują się na osadników (dowodem są napisane po hebrajsku słowa na murze) i premier Izraela wydał polecenie skorzystania z wszelkich środków, aby jak najszybciej ująć sprawców. W społeczeństwie izraelskim nikt nie rozdaje cukierków, nikt nie kryje oburzenia na (prawdopodobnie) żydowskich bandytów. Czy dostrzega Pani różnicę w reakcjach świata (i własnych) na bandytyzm palestyński i bandytyzm (nadal tylko bardzo prawdopodobnie) żydowski? Więcej: http://www.listyznaszegosadu.pl/listy-do-pani-z/narod-religia-swiatopoglad

 15. No coz, Zydzi maja tradycje terrorystyczne. Arabowie mieli od kogo sie uczyc.

 16. @Koraszewski, jako bez żadnych wątpliwości izraelski agent wpływu i hasbarowiec, może być pewny, iż bardzo docenimy jego wysiłek tłumacza na polski zleconych mu talking points.
  Chwyty retoryczne tylko trochę już waniajut…

 17. Po zamorodowaniu Rabina przez „Manchurian Candidate” Izrale stracil juz definitywnie niewinnosc. Narod, ktory permanetnie znajduje sie od 1948 roku w stanie wojny radykalizuje sie sam i produkuje paranoidalna fobie oraz izolacionizm moralno-etyczny. To nie jest pierwszy i ostatni exsces. Nie zgadzam sie z teza , ze „Izraelskie władze są właściwie bezradne”. Izraelskie wladze sa czescia tego samodzielnie napedzajacego sie systemu, ktory przy obecnej sytuacji geo-politycznej moze skonczyc sie katastrofa dla nas wszystkich.

 18. Powtarzam raz jeszcze..Palestyna to obecnie największy obóz koncentracyjny na świecie stworzony przez żydów!!!

 19. Koraszewski
  1 sierpnia o godz. 7:57

  Tacy ludzie potrafia nawet ze zbrodni uczynic chwale Izraela…
  Nieuleczalni.

 20. Cena panstwowego terroru.

  Amnesty International

  Izrael winny zbrodni wojennych.
  Terror panstwowy miesza sie z terrorem indywidualnym.
  Cena jaka ludzie placa za szowininistyczna ideologie jest na stale wszczepiony nacjonalistyczny obled i nienawisc.

  https://www.amnesty.org/en/countries/middle-east-and-north-africa/israel-and-occupied-palestinian-territories/report-israel-and-occupied-palestinian-territories/

  AMNESTY INTERNATIONAL REPORT 2014/15

  State of Israel
  Head of state: Reuven Rivlin (replaced Shimon Peres in July)
  Head of government: Benjamin Netanyahu
  Israeli forces committed war crimes and human rights violations during a 50-day military offensive in the Gaza Strip that killed over 1,500 civilians, including 539 children, wounded thousands more civilians, and caused massive civilian displacement and destruction of property and vital services. Israel maintained its air, sea and land blockade of Gaza, imposing collective punishment on its approximately 1.8 million inhabitants and stoking the humanitarian crisis. In the West Bank, Israeli forces carried out unlawful killings of Palestinian protesters, including children, and maintained an array of oppressive restrictions on Palestinians’ freedom of movement while continuing to promote illegal settlements and allow Israeli settlers to attack Palestinians and destroy their property with near total impunity. Israeli forces detained thousands of Palestinians, some of whom reported being tortured, and held around 500 administrative detainees without trial. Within Israel, the authorities continued to demolish homes of Palestinian Bedouin in “unrecognized villages” in the Negev/Naqab region and commit forcible evictions. They also detained and summarily expelled thousands of foreign migrants, including asylum-seekers, and imprisoned Israeli conscientious objectors.

 21. https://www.youtube.com/watch?v=ERc6hi_F9LA

  Netanyahu – szaleniec kierujacy krajem uzbrojonym w bombe atomowa.
  Przypominaja sie Niemcy 1933 rok.
  Bibi premier (!) Izraela straszy Izraelczykow przed wspolobywatelami niezydowskiego pochodzenia.

 22. Dziwne ze nikt z WAS tak glosno nie krzyczy kiedy jakis swir palestynski srubokretem czlowieka w plecy poczestuje. Normalne sa rakiety kiedy wybuchaja w izraelskich miastach. Wtedy WSZYSCY jestescie cicho bo tak naprawde to wlasnie WY jestescie ofiarami arabskiego teroru. JUZ NAWET ODWAGI BRONIC SIE NIE MACIE. Ojcowizne sprzedajecie za ulude pokoju i pelny bak taniej benzyny. Tani urlop i loduwa pelna swininy i zimnej gorzaly jest Wam cenniejsza od wiary przodkow i wlasnego HONORU

 23. Tuwim
  Jakby Ci się jutro ktoś wprowadził bez pytania bo mu dozorca domu pozwolił, gdyby Cię wyrzucił z twojego łóżka bo według jego bajek to jego łóżko, zamknął Cię w komórce i od czasu do czasu kopał bo krzyczysz ze złości i „nie potrafisz się zachować… ”
  To 50 latach,
  Pewnie byś prawdopodobnie latał nie tylko ze srubokretem, wyrwalbys z ziemi rurę kanalizacyjną by zrobic z niej armate lub z wściekłości i bezsilnosci popełnił samobójstwo.

 24. Co nie zmienia sytuacji, że kompletnie dla mnie niezrozumiałym jest fakt domykania tego obozu koncentracyjnego dla Palestyńczyków przez ich „braci” Arabów.

  Ja się mogę oczywiście kłócić, że emigracja do ościennych państw arabskich to rejterada i tchórzostwo ale po prawdzie mało rozumiem ten palestymnski upór.

  No ale ja z wiekiem coraz mniej rozumiem też polski patriotyczny upór i polskie powstania. Ja pewnie był się zniemczył albo zrusyfikował, tak jak moje dzieci, które wyjechały z Polski wtopią się w społeczeństwa krajów zamieszkania.

  W każdym razie to, jak ościenne państwa arabskie traktowały Palestyńczyków nie wystawia im dobrego świadectwa. Dają im forsę tylko po to, aby palestyński ropień w boku Izraela nigdy się nie zagoił.

 25. Ale jakos zaden Slazak, Pomorzanin czy obrabowany z domu nad jeziorem Mazur z rakiet do Polakow nie strzela ani spiacym dzieciom gardel nie podrzyna. Sprawiedliwoscia dziejowa zaslonic sie mozna ale naprawde jest to OKUPACJA i schaber trwa to zreszta do dzisiaj. I obozy i transporty i wysiedlenia sobie PANOWIE zorganizowali. A i jeszcze jedno nawet mozna sobie bylo Niemke w komorce zamknac i od czasu do czasu pouzywac.

 26. A JAK ICH WAM TAK ZAL TO SAMI JESZCZE ZAPLACIMY ZA PRZYSLANIE ICH DO POLSKI . PONOC JEST WAS CORAZ MNIEJ TO WAM POMOGA W ZALUDNIENIU

 27. @zza kałuży
  Ościenne państwa arabskie mają dosyć problemów na głowie, nie potrzebują dodatkowych. Jordania, mająca ok 6 mln mieszkańców ma teraz ponad milion uchodźców z Syrii. Syria – wiadomo, Liban – wiadomo. Egipt – 80 mln mieszkańców, poważne problemy z środowiskiem, dyktatura, nie jest w stanie sam się wyżywić. Arabia Saudyjska i mini emiraty Zatoki niby bogate, ale w sumie tylko 30 mln „nationals”, wszystkie z poważnymi problemami z wodą, napięciami społecznymi, tarciami sekciarskimi, bezrobociem, itp. Kraje Magribu – wiadomo.
  W sumie, po pierwsze wszystkie kraje arabskie są niestabilne i żaden nie kwapi się dodawać do istniejących problemów palestyńskich uchodźców wygnanych przez kolonizatorów z ich domów, po drugie pasuje im utrzymywanie ciernia w boku obcego ciała na Bliskim Wschodzie.

 28. Zastanawia mnie dlaczego ONZ nie wysłało jeszcze wojsk żeby ustabilizować sytuację w Gazie?
  Dlaczego Israelowi wciąż uchodzi na sucho wspieranie lub nieprzeciwdziałanie terroryzmowi osadników israelskich? Dlaczego jednoznacznie nie potępiają takich zamachów jak ten opisywany.

 29. Herstoryk
  2 sierpnia o godz. 12:15

  Dodaj do tego, że Palestyńczycy z obozów są na wpół niewolniczą siłą roboczą- w razie potrzeby, mają niewiele praw i są utrzymywani przy życiu głównie przez dotacje Zachodu.

  Z punktu widzenia ekonomicznego, idealny układ.
  Niewolnictwo nie znikło z tamtego regionu…..
  W Mali oficjalnie zniesiono je w…..2004…..
  W Arabii Saudyjskiej nieoficjalnie istnieje do dziś.

 30. @Herstoryk 2 sierpnia o godz. 12:15″Jordania, mająca ok 6 mln mieszkańców ma teraz ponad milion uchodźców z Syrii”
  Oczywiście masz rację, ale to już współcześnie.
  Jak popatrzymy w przeszłość to jasno widać jakim sukcesem było (i nadal jest) z punktu widzenia Izraela jest stosowanie na Bliskim Wschodzie polityki dziel i rządź przez wielkie mocarstwa. A wszystko na tle globalnej rywalizacji w czasach zimnej wojny. Lokalnie zaś Czarny Wrzesień, itd. Przecież nie trzeba tobie opisywać całej historii tego regionu i interakcji egipsko-jordańsko-syryjsko-iracko-pakistańsko-palestyńskich. A potem także i libijskich czy saudyjskich…

  Izrael należy podziwiać jako wielkiego wygranego. Na początku zawdzięczali to głównie sobie a potem nauczyli się wygrywać lokalne, arabskie animozje i manipulować mocarstwami.
  Gdyby pominąć moralność (a dla syjonistów ona umarła w Auschwitz) i zastosować tylko kissingerowsko-brzezińskie kryteria skuteczności to Izrael i syjoniści odpowiadający za jego obronę to bezdyskusyjni geniusze.

  1/ Przenieść Izrael do USA.
  2/ Palestyńczyków przenieść „gdzieś” w świecie Arabskim, może do Arabii Saudyjskiej? Ale tam wszyscy będą się obawiać powtórki z Jordanii’70.
  3/ Zamienić Izrael w państwo demokratyczne na zasadach świeckich, takie jak USA czyli usunąć przymiotnik „żydowski”
  4/ Ocobne państwo palestyńskie w Gazie i na Zach Brzegu
  5/ Włączyć Gazę do Egiptu (patrz Bractwo Muzułmańskie a Hamas) a Zach Brzeg do Jordanii –> patrz Czarny Wrzesień

  Ja stawiam na pkt. 1 😉

  Albo na kontynuowanie masakr aż do wymordowania ostatniego Palestyńczyka.

 31. „Shira Banki, 16-letnia żydówka, która w czwartek została ciężko ranna w ataku podczas parady Gay Pride w Jerozolimie zmarła w niedzielę w szpitalu – podają izraelskie media. ”

  Ciekawe, czy doczekamy się wpisu w tej sprawie.

 32. @ zza kaluzy
  Oj jak to dobrze ze najwyzej mozesz NAS pocalowac w cztery literki.
  A stawiac to sobie mozesz na Tolka Banana.

  A wlasnie Turcja wziela sie juz oficjalnie za dorzynanie Kurdow i jak mozna sie bylo po Panach Polakach spodziewac jest cicho i spokojnie. Wiadomo to nie Izrael czyli morda w kubel i do Turcji na taniej dziadowskie wczasy.

 33. Koraszewski
  1. Oficjalnie premier Izraela wydał polecenie skorzystania z wszelkich środków, aby jak najszybciej ująć sprawców tej zbrodni i oficjalnie Żydzi udają oburzenie. Ale jak jest naprawdę? Tego się pewnie szybko nie dowiemy, może kiedyś, za dziesiątki lat, po radykalnej zmianie elit rządzących w Izraelu i po otwarciu tamtejszych archiwów.
  2. Najważniejsze w tym jest to, że gdyby nie kolonizacyjna Palestyny przez Syjonistów, to do takiej zbrodni nigdy by nie doszło…

 34. Tuwim
  1. Przypominam, to, co napisałem do pana Koraszewskiego: gdyby nie kolonizacyjna Palestyny przez Syjonistów, to do takiej zbrodni nigdy by nie doszło…
  2. Polacy nie obrabowali Niemców, a wręcz odwrotnie. A ty chcesz napisać historię od nowa: taką, w której biedni Niemcy, będący nawiasem obecnie przyjaciółmi Izraela zostali podstępnie zaatakowani 1 września Roku Pamiętnego przez zdradzieckich Polaków, którzy następnie wyrzucili Niemców z ich domów na Śląsku, Pomorzu czy też na Mazurach (nie mylić z Mazowszem).

 35. @Tuwim 2 sierpnia o godz. 21:23
  „i do Turcji na taniej dziadowskie wczasy.”

  „The reason is mainly economical. „At these prices, one doesn’t think twice,” one of the Israeli tourists explains.”

  „Yaniv Bahat, who is traveling to the Turkish resort city with his wife and children and two other families, says he chose that destination simply because of the price. „We didn’t know where we should spend Passover. We wanted to go on vacation with the children in which we could rest rather than hike. My brother was in Turkey several months ago as part of his job and recommended that we go there. The price is the deciding factor here. In Turkey you get great value for money.”

  **http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4509095,00.html

  Tak to właśnie paniska z Izraela nie zwracają uwagi na ceny. 😉

 36. Czy zastanawiała się Pani nad pytaniem ilu ludzi na świecie używa określenia „obóz koncentracyjny Gaza”? Widuję to określenie w różnych językach, a jednak, kiedy widzę je w moim ojczystym języku, moja reakcja jest bardziej gwałtowna, równie silna jak na określenie „polskie obozy koncentracyjne”. Niemieccy naziści skupili obozy zagłady na okupowanej ziemi polskiej. Tu, na naszą ziemię zwozili swoje ofiary z całej Europy, tu, na naszej ziemi uruchomili przemysłowy system mordowania ludzi. Mordowali Polaków, Rosjan, Niemców, mordowali Romów i homoseksualistów, jednak tylko jedna kategoria ludzi miała ginąć jak leci, miała zostać wytępiona do ostatniego człowieka. Więcej: http://www.listyznaszegosadu.pl/brunatna-fala/oboz-koncentracyjny-gaza

 37. Obóz koncentracyjny – miejsce przetrzymywania, dużej liczby osób uznawanych z różnych powodów za niewygodne dla władz.

  Wiezniowie Gazy, to ponad poltora miliona ludzi z czego prawie 1 mln to Palestynczycy wygnani ze swoich domow przez Izrael.

  Od 2007 r. Izrael otoczył Gazę blokadą –
  Lista towarów objętych blokadą zawiera materiały budowlane, nawozy sztuczne, zabawki, książki, a nawet niektóre lekarstwa i artykuły żywnościowe.

  Wedlug relacji dyrektora generalnego jerozolimskiej Caritas:
  „Izraelskie embargo miażdży tamtejszą ludność, której jedna trzecia żyje w przerażającej biedzie”
  Izrael zaplanowal nawet ile mozna przywiez zywnosci do tego obozu koncentracyjnego tak aby wegetujacy wizniowie nie zdechli z glodu
  Przeciętna dzienna dawka ustalona przez izraelskich siepaczy zakłada 2279 kalorii na osobę i tyle wolno do obozu dostarczyc.

  ff67bbb95b6be5fe2b0de1773ae747e1,641,0,0,0.jpg

  A jezeli ktos ze swiata zewnetrznego chce zamknietym w obozie wiezniom pomoc to spotyka ich los jak w maju 2010 roku gdy izraelska marynarka wojenna zaatakowała sześć statków znanych jako „Pokojowa Flotylla”
  Izraelczycy zabili 10 osob plynacych z pomoca dla wiezniow Gazy.

 38. Kneset – parlament „jedynej demokracji”na Bliskim Wschodzie
  uchwalil, ze Palestynczykow mozna trzymac w wiezieniu bez wyroku i zarzutow jak dlugo sie to Izraelowi podoba.
  (Oczywiscie nie mozna tego zrobic w Izraelu Zydowi bo jakze to…).
  Na podstawie tzw. decyzji administracyjnej…

  Uchwalono rowniez, ze protestujacych glodowka wolno bedzie po przypieciu pasami do loza karmic przymusowo przez nos.

  Jest to niezgodnego z miedzynarodowymi Konwencjami Genewskimi i prawami czlowieka.
  Przymusowe zywienie w tej formie jest uznawane za tortury.

  Warto o tym pamietac sluchajac kolejnego festiwalu Eurowizji… w ktorym z jakiegos niewytlumaczalnego powodu startuje Izrael.

 39. Kto zamknął Gazańczyków w „obozie” jak nie ich muzułmańscy bracia?

 40. I dlaczego to jest obóz koncentracyjny Gaza a nie gułag Gaza?

 41. Blokada Gazy,
  Z powietrza i z wody jest narzucona przez Izrael.
  Od strony Egiptu przez kolejna wojskowa dyktature wspierana przez Imperium Dobra, miedzyinnymi na zadanie i w duzej mierze na skutek lobby izraelskiego w USA.

 42. Oboz koncentracyjny jak sama nazwa wskazuje nie musi byc obozem zaglady.
  „Koraszewscy” lubia manipulowac to ich specjalnosc.

 43. @Andrzej Falicz 3 sierpnia o godz. 10:27
  „Kneset – parlament “jedynej demokracji”na Bliskim Wschodzie
  uchwalil, ze Palestynczykow mozna trzymac w wiezieniu bez wyroku i zarzutow jak dlugo sie to Izraelowi podoba.
  (Oczywiscie nie mozna tego zrobic w Izraelu Zydowi bo jakze to…).
  Na podstawie tzw. decyzji administracyjnej…”
  ——————————————————————————
  W Izraelu prawo pozwala zatrzymać każdego na 48 godzin. Po tym czasie potrzebny jest nakaz sądowy. W ciągu trzech miesięcy zatrzymany musi stanąć przed sędzią (co nie oznacza procesu karnego). Prawo przewiduje co najwyżej półroczny okres zatrzymania. Prawo pozwala zatrzymywać także Żydów, i było ono w przeszłości wykorzystywane kilkukrotnie (Becelem twierdzi, że 9 razy). Po morderstwie opisanym w niniejszym tym artykule, służby bezpieczeństwa zażądały dodatkowych uprawnień bez względu na obywatelstwo aresztowanego.
  To prawda, że areszt administracyjny bywa w praktyce przedłużany. Jak podaje organizacja Becelem na swojej stronie
  http://www.btselem.org/administrative_detention/statistics (uaktualnionej 03/08/2015) liczba Palestyńczyków przetrzymywanych aktualnie w areszcie administracyjnym wynosi 370, i ma tendencje zniżkową (np w porównaniu do prawie 1000 w 2002). Na tej samej stronie można się dowiedzieć, że na przykład pod koniec 2009 roku liczba więzionych w ten sposób ponad 4.5 roku wynosiła 1, 3.5 do 4 lat także 1, 2.5 do 3 lat – 6. To tylko przykładowe dane.
  Areszt administracyjny jest stosowany w wielu uznawanych za demokratyczne państwach, takich jak Wielka Brytania czy Niemcy, a także i w Polsce. Nazywany jest tu aresztem tymczasowym, ale w istocie niczym się od „izraelskiego” nie różni. W obydwu przypadkach konieczny jest nakaz sądowy a przedłużenie aresztu nie wymaga rozprawy.
  Senator RP Dorota Arciszewska-Mielewczyk w oświadczeniu skierowanym do Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry stwierdziła miedzy innymi, iż W 2004 r. do sądów wpłynęło 38200 wniosków o zastosowanie tymczasowego aresztowania, z czego uwzględniono około 90%! Ponadto, jak wskazują szacunkowe dane, niemal 20% osób tymczasowo aresztowanych przebywa w więziennej celi ponad dwa lata.
  Jeśli wierzyć tym danym, w 2004 roku w Polsce, przetrzymywano bez wyroku, ponad dwa lata ok 6800 osób (38200 * 0.9 * 0.2). Wg Becelem w 2009 roku (tylko ten rok jest przedstawiony w aspekcie okresu przetrzymywania) ponad dwa lata, siedziało 26 Palestyńczyków. W stosunku do całkowitej liczby ludności, w Izraelu (7 mln) wynosiło to 0.00037%, natomiast w Polsce (40 mln ludności) 0.017%
  a więc ok 46 razy więcej.
  Liczby te przytaczam tylko w celu uświadomienia zasad stosowania oraz proporcji liczby aresztowań administracyjnych, nie w celu jakiejkolwiek dyskusji na temat ich zasadności czy praworządności Polski czy Izraela.

 44. Sheli
  ” W historii areszt administracyjny był często stosowany przez represyjne reżimy w celu uniknięcia procesu prawnego i utrudnienia przeciwnikom politycznym dostępu do ochrony jaka im prawnie przysługuje. Areszt administracyjny był stosowany na szeroką skalę w Północnej Irlandii, Republice Południowej Afryki, Stanach Zjednoczonych (Guantanamo) i Izraelu…”
  http://www.btselem.org/statistics/detainees_and_prisoners

  W 2013 – 540 Palestyńczyków przetrzymywanych za kratami bez postawienia im zarzutów i bez procesu, na podstawie tzw. administracyjnego zatrzymaniaw tym 151 palestyńskich dzieci z pogwałceniem zapisów Konwencji Genewskiej.

 45. W Polsce o tymczasowym aresztowaniu rozstrzyga sąd , kierując się potrzebą zapewnienia prawidłowego biegu postępowania.

  Jest naduzywany
  ale nie decyduje o nim administracja czy dowodcca…wojskowy.

 46. @zz
  „Shira Banki, 16-letnia żydówka, która w czwartek została ciężko ranna w ataku podczas parady Gay Pride w Jerozolimie zmarła w niedzielę w szpitalu”
  Nie wiem, czy jesteś na bieżąco, ale zabił ją żydowski religijny ultras. Nawet Netanjahu zdążył go potępić.
  @Sheli
  Rekordzista siedział w izraelskim areszcie administracyjnym dziesięć lat nawet nie widząc sądu, więc nie kłam lub doucz się.
  W Polsce przedłużenie aresztu wymaga rozprawy – prokurator składa wniosek, jest obrońca a decyzję podejmuje sąd – to jest właśnie rozprawa, jakbyś nie wiedziała. Ponadto za areszty wydobywcze Polska zapłaciła i płaci odszkodowania. Ciekawe czy Palestyńczycy coś dostają.
  Zresztą, Amerykanie Guantanamo nie wymyślili sami.
  @Tuwim
  Witamy na forum nowego trolla hasbary.

 47. sławek.m
  Ależ dokładnie o to mi chodziło! Sprawcą jest ultraortodoksyjny ultras, choć raczej zwykły świr. I całkiem możliwe, że sprawcą podpalenia jest ultraortodoksyjny ultras, a raczej świr. A co z ofiarami? Czy bezsensowna śmierć młodziutkiej Żydówki na manifestacji LGBT jest równie interesująca jak bezsensowna śmierć palestyńskiego dziecka?

 48. @zz
  P. Agnieszka o tym bezsensownym morderstwie nie napisała, ale słyszałem w Trójce i innych źródłach, więc tak zupełnie cicho nie jest. Pożar jest po prostu bardziej widowiskowy no i ofiara, 18 miesięcy robi, przepraszam za wyrażenie, „większe wrażenie” więc jest bardziej medialna. A o mojej opinii o mediach i ich roli nie będę pisał, bo nie używam takich słów. Ale abstrahując od tego, to jedna i druga śmierć jest równie tragiczna i bezsensowna.

 49. Trzeba co pare dni przypominac…
  kto jest okupantem?

  100 lat temu w Palestynie zyli sobie spokojnie Zydzi.
  Stanowili mniej niz 10% spolecznosci.
  Procentowo mniej niz w II RP

 50. Niestety z powodu niewiedzy jak i zwyklego braku zainteresowania (popartego antysemityzmem)
  TRZEBA CO PARE DNI PRZYPOMINAC….
  dlaczego 100 lat temu w swojej OJCZYZNIE ( tak zwanej Palestynie ) mogli sobie jako tako „spokojnie” zyc Zydzi i stanowili mniej niz 10% spolecznosci.
  Zburzenie Jerozolimy, r. 70 po Chrystusie – bo odwazyli sie powiedziec wielkiemu Rzymowi „NIE” a potem to juz cala historia czyli Diaspora ([diˈaspora], w jezyku greckim διασπορά diaspora – rozproszenie. A „wielki potezny” Rzym tak tam dostal po mordzie od Zydow ze nawet zapragnol aby na zawsze zmienic nazwe tego regionu swiata. Nazwa ta nie była znana przed aneksją obszaru Judei przez Rzym. Dopiero po stłumieniu powstania żydowskiego Bar-Kochby w roku 133 po Chrystusie, cesarz Hadrian zmienił nazwę kraju z „Judea” na „Syria Palestina”.
  Dziwne ale i czesc Polski nazwano kiedys Generalna Gubernia i skutecznie usuwano rdzennych mieszkancow. Druga czesc wcielono do REICHU i mialo byc tak na tysiclecia. A JEDNAK POLSKA JEST I POLACY W NIEJ ZYJA A IZRAEL JEST I ZYDZI W NIM ZYJA czego i Polakom szczerze zycze no chyba ze nie zakonczy sie wasza wlasnie trwajaca DIASPORA – bo MY Zydzi wlasnie masowo do NASZEGO domu wracamy do Jerusalem (w hebreiskim · ירושלים Jeruschalajim) DO JEROZOLIMY

 51. Tylko czekac jak Polacy rusza na Berlin powolujac sie na praslowianskie dziedzictwo.

  Zydzi europejscy kolonizujacy Palestyne w XX wieku mieli mniejszy zwiazek z ta ziemia niz mieszkajacy tam od stuleci Arabowie.

  Ruch syjonistyczny do dzis powoluje sie na ziemie podarowana…przez Boga.
  Niech wierzy ten kto chce, ze Sasza z Krasnojarksa ma prawo do tej ziemi bo mial babcie Zydowke o czym sie dowiedzial grzebiac w papierach na strychu.
  A starszy pan z broda siedzacy na chmurce kazal plemionom hebrajskim wyrznac Kaanejczykow bo mu sie tak podobalo.

  Takie pierdoly to sobie pan Tuwim moze wypisywac w „Gosciu Niedzielnym” a nie w miare normalnym lewicujacym czasopismie dla wymierajacej inteligencji.

  Jak nie bylo dowodow to sie je na sile dorabialo.
  Jak trzeba bylo w ramach ruchu syjonistycznego to Warszawiak Benjamin Milikowski zmienil nazwisko na Ben-Zion Netanyahu …

  Jego syn Bibi Netanyahu mogl juz wymachiwac ciemnocie amerykanskiej starozytnym pierscieniem wykopanym pod Jerozolima z napisem NNetayahu pokrzykujac, ze to dowod na prawa do ziemi bo to jego nazwisko…

 52. Przez tysiąclecia europejscy duchowi przodkowie p. Falicza odmawiali Żydom prawa do nazywania się Europejczykami. Mogli sobie Żydzi mieszkać we Francji przez tysiące lat, a i tak dla przodków p. Falicza byli „azjatyckimi przybyszami” i Dreyfuss nie był uważany za Francuza. W Polsce duchowi przodkowie p. Falicza pisali na murach „Żydzi won do Palestyny”, bo także Tuwim i Słonimski nie byli przecież dla nich Polakami. Niemcy najbardziej stanowczo rozprawili się z tym „obcym ciałem w czystej Europie”. Dzisiaj potomkowie tych, którzy tak stanowczo odmawiali Żydom prawa do życia w Europie, starannie przemilczają historię, przemilczają fakt, że ponad połowa Żydów izraelskich jest potomkami ludzi, którzy nigdy w Europie nie żyli, bo żyli na Bliskim Wschodzie, także w diasporze, bo ciągle ich wyganiali muzułmańscy imperialiści, którzy najechali na ich ojczyznę, także prześladowani, bo przecież byli przybyszami. Wielka szkoda, że ta nowo odkryta planeta podobna do Ziemi jest odległa o ponad 1000 lat świetlnych. P. Falicz zżyma się i gniewa na wspominanie historii swoich przodków duchowych. On, lewicowy (jak sam pisze) inteligent, nigdy nie proponowałby „ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej” przez piece krematoriów. Ale pozbyć się tego narodu przez wysłanie ich na inną planetę pewnie przyjąłby z radością.

 53. Rosjanie kolonizujący Syberię też mieli mniejszy związek z tamtą ziemią niż mieszkający tam od stuleci Jakuci, Kałmucy, Buriaci i inni. Ale kogo to interesuje?

  Sojusz skrajnej lewicy ze skrajną prawicą i ich niechęć do USA jest faktycznie zastanawiający. Skąd to się bierze? Czy nie z tęsknoty za rewolucją? Oczywiście każdy myśli o innej rewolucji, jednak jak tu zrobić światową rewolucję, skoro Ameryka niczym żandarm wszędzie pilnuje status-quo?

  Więc u nas zamiast wielkiej rewolucji mamy 20% poparcia dla Kukiza, na złość mamie.

 54. „Przez tysiąclecia europejscy duchowi przodkowie p. Falicza odmawiali Żydom prawa do nazywania się Europejczykami.”
  Oczywiście, że jest to uogólniające a przez to rasistowskie w swej naturze kłamstwo. „Wszyscy chrześcijanie odmawiali”. Gdyby ktokolwiek użył takiego zwrotu wobec Żydów (nb. dlaczego ci żydowscy fanatycy z taką samą wściekłością nie wymagają od innych pisania „Katolik” albo „Chrześcijanin” wielką literą?) to zostałby natychmiast skopany oskarżeniami o antysemityzm.

  „Mogli sobie Żydzi mieszkać we Francji przez tysiące lat, a i tak dla przodków p. Falicza byli “azjatyckimi przybyszami” i Dreyfuss nie był uważany za Francuza.”
  Znowu powtarzamy te same oskarżenie. Teraz każdy Chrześcijanin będzie odpowiadał za poczynania swojego współwyznawcy w Mongolii. Przed sanhedrynem koraszewskich talibów oczywiście.

  A z drugiej strony warto wyjść z nory koraszewskiego fanatyzmu i zaczerpnąć haust niezatrutego przez nich powietrza. Zapytać dowolnego Amerykanina co on sądzi o imigrantach do USA, którzy nie nauczyli się mówić po angielsku?

  Odpowiedziałby, że jest to oczywisty problem, że dorośli mogą mieć kłopoty no ale dzieci powinny dokładać większych starań. Amerykanin będzie miał różne opinie o różnych sposobach nauki immigrantów. Jeden powie, że programy nauczania w językach kraju pochodzenia to dobry pomysł a inny, że to kretyństwo i niepotrzebne opóźnianie asymilacji.

  Czy ja dobrze słyszę? Asymilacji? Jaka byłaby reakcja Amerykanina na wiadomość, że członkowie danej grupy immigrantów JESZCZE W 50 POKOLEŃ PO PRZYJEŹDZIE DO USA nie mówią po angielsku?

  Że zamiast nauczyć się angielskiego wynaleźli sobie jakiś rosyjskie ebonics czyli jakieś skarłowaciałe formy slangu, na dodatek wcale nie opartego na języku angielskim tylko na rosyjskim jako języku kraju ich pochodzenia. I że przez grube setki lat zamiast nauczyć swoje dzieci angielskiego przymuszają je do nauki tego rosyjskiego ebonics.

  Czy w USA znalazłaby się jedna osoba, która uważałaby to za normalne?

  Popatrzmy na reakcję tego Amerykanina na wiadomość, że owi przybysze do USA nie stanowią procenta czy kilku procent populacji tylko kilkadziesiąt procent? Lokalnie większość.
  Każdy, kto mieszkał w USA wie jak bardzo taki Amerykanin byłby zaniepokojony.

  Toż to grozi utratą tradycyjnych, amerykańskich wartości! Amerykańskiego charakteru naszego kraju!

  Dodajmy owemu Amerykaninowi taki drobny szczegół jak założenie, że to wszystko działoby się w sytuacji, w której USA są państwem mającym potężnych i agresywnych sąsiadów. Że Meksyk i Canada wielokrotnie toczyły wojny z USA, zajmowały jej terytorium i rozbieraly je zgodnie ze swoim widzimisię. I że podczas tych wojen lojalność owych imigrantów bardzo często bywała żadna. Że okazywali się oni zdrajcami wbijającymi nóż w amerykańskie plecy.

  Jaki byłby stosunek Amerykanina do takich imigrantówm do takiej mniejszości narodowej i religijnej? Do ludzi żyjących w swoich gettach przez setki lat?
  Zapewne podobny do tego, jaki mają do Czarnych żyjących w gettach.
  Czarni też krzyczą o rasiźmie jak Żydzi o antysemityźmie.
  Też w 100% winią otoczenie. Oni zupełnie nie są winni. Gdyby nie rasizm białasów to już dawno dorównaliby im w wykształceniu, dochodach i jakości życia!

  To biali są winni!

  Tak jak to Chrześcijanie są winni!
  Wszyscy. Koniec kropka.
  Bo my byśmy się doskonale zasymilowali gdyby nam tylko pozwolono!

  „W Polsce duchowi przodkowie p. Falicza pisali na murach “Żydzi won do Palestyny”, bo także Tuwim i Słonimski nie byli przecież dla nich Polakami. Niemcy najbardziej stanowczo rozprawili się z tym “obcym ciałem w czystej Europie”.”
  Znowu – wszyscy byli antysemitami. Biedni my.

  „Dzisiaj potomkowie tych, którzy tak stanowczo odmawiali Żydom prawa do życia w Europie, starannie przemilczają historię”
  To dopiero się nazywa hucpa. Proszę mi opisać jak amerykańskie podręczniki szkolne opisują udział Żydów w ruchu komunistycznym. Od twórców jego założeń do fizycznie mordujących Chrześcijan żydowskich siepaczy w służbie bolszewizmu i całej reszty tych sowieckich izmów.

  „przemilczają fakt, że ponad połowa Żydów izraelskich jest potomkami ludzi, którzy nigdy w Europie nie żyli, bo żyli na Bliskim Wschodzie, także w diasporze, bo ciągle ich wyganiali muzułmańscy imperialiści, którzy najechali na ich ojczyznę, także prześladowani, bo przecież byli przybyszami.”
  Te fakty należałoby codziennie przypominać izraelskim rasistom z tych wszystkich israelskich partii i partyjek, których nazw nie chce mi się pamiętać. Których stosunek do innych niż oni sami Żydów wszyscy na swiecie znają. Ot, taki żydowski Ku Klux Klan.

  „Wielka szkoda, że ta nowo odkryta planeta podobna do Ziemi jest odległa o ponad 1000 lat świetlnych. (…) Ale pozbyć się tego narodu przez wysłanie ich na inną planetę pewnie przyjąłby z radością.”
  Potępiacie międzywyznaniowe małżeństwa, płaczecie nad asymilacją, uważacie się za lepszych bo wybranych, od tysięcy lat pielęgnujecie swoją osobność, stosujecie plugawe kryteria rasowe i religijne, w skrócie nie chcecie wtopić się w resztę świata.

  Osobna planeta rzeczywiście byłaby świetnym wyjściem.

 55. Pani z tak pieknym polskim nazwiskiem.
  Zeby pani i pani rodacy religijno-etniczni przez nastepne 2000 lat przebywali w Europie, Europejczykami nigdy nie bedziecie. Jest roznica pomiedzy byc w Europie a bycie Europejczykiem.Wyjatki sie zdarzaly i pewnie zdarza.
  Europa to dziedzictwo greko-lacinsko-chrzescijanskie – Latin Christendom.
  Wy jestescie z Azji Mniejszej lub Polnocnej Afryki, a ta roznica to nie tylko wyglad ale przede wszystkim fundamenty cywilizacyjne na jakich oparla sie Europa a na jakich wy.

  zz: „Więc u nas zamiast wielkiej rewolucji mamy 20% poparcia dla Kukiza, na złość mamie. ”
  U nas, zz ?
  Tzn. gdzie u was oczekiwaliscie „wielkiej rewolucji” ?
  Czy tam „u was” oprocz sklepu Spolem sa ksiegarnie i biblioteki ?

  Tuwim: ” … z powodu niewiedzy jak i zwyklego braku zainteresowania (popartego antysemityzmem) … ”
  Czy moj kompletny brak zainteresowania Izraelem to skutek „tradycyjnego polskiego antysemityzmu” czy moze, najzwyczajniej mam ta czesc swiata …
  W d**ie !
  Jak myslisz Herr Tuwim ?
  ” … tak zwanej Palestynie”
  I tak sie do nich zwracaja dyplomaci: Hej wy tam, z tak zwanej Palestyny.
  „A “wielki potezny” Rzym tak tam dostal po mordzie od Zydow.. ”
  Tak, tak; Masada bronila sie latami a strzelanina w gettcie warszawskim urosla do rangi „powstania”. Gratuluje dobrego samopoczucia; ignorancja stala sie zaleta.
  „MY Zydzi wlasnie masowo do NASZEGO domu wracamy do Jerusalem”
  Chyba, ze Berlin stal sie nowa „Jerozolima” a paszport krajow EU w „waszym” domu jest na wage zlota.

 56. „dlaczego ci żydowscy fanatycy z taką samą wściekłością nie wymagają od innych pisania “Katolik” albo “Chrześcijanin” wielką literą?”

  Bo znają i szanują zasady ortografii.

 57. @zz 4 sierpnia o godz. 20:52
  „Bo znają i szanują zasady ortografii.”
  Hasbarówka zatakowała @Falicza zbitką „duchowi przodkowie”.
  Czyli chodziło jej o chrześcijan, nieprawdaż? A nie o pokrewieństwo krwi czy ziemi.
  Zasady polskiej ortografii jasno mówią, aby w takim przypadku pisać „żydzi” a nie „Żydzi”.

  Spróbowałbym tylko…
  Funkcjonariusze hasbary tacy jak państwo Ka czy red. eSz daliby mi popalić.

 58. Zastanawiam się, na ile obserwuje Pani tworzone przez Panią forum. Jeszcze bardziej intryguje mnie, na ile obserwuje Pani arabskie głosy w sprawach, o których Pani pisze. Basam Tawil opublikował właśnie krótki artykuł pod tytułem „Różnica między Nami i Nimi”. Zaczyna go tak:
  „Nie mogę zliczyć ile razy w reakcji na straszliwa zbrodnię, która pochłonęła życie palestyńskiego dziecka, Alego Dawabsza, ze wsi Duma na Zachodnim Brzegu słyszałem w ubiegłym tygodniu frazy z ust izraelskich Żydów frazy: „wstydzę się”, „przepraszam”.

  Zdecydowane reakcje na zbrodnicze podpalenia ze strony izraelskiego społeczeństwa i izraelskich przywódców są szczere i pocieszające. Powszechne izraelskie potępienie tych zbrodni mnie i innych Palestyńczyków zawstydzają i wprowadzają w zakłopotanie – ponieważ my Palestyńczycy nie tak reagujemy na terrorystyczne ataki przeciwko Żydom – nawet na najbardziej odrażające zbrodnie przeciwko żydowskim dzieciom.
  Nasze reakcje budzą uczucia poniżenia i hańby. Podczas gdy izraelski premier natychmiast ostro potępił zamordowanie Dawabsza, nasi przywódcy rzadko potępiają terrorystyczne ataki na Żydów, a kiedy taki przywódca jak Mahmoud Abbas wydaje jakieś potępiające oświadczenie, jest ono zazwyczaj mdłe i wieloznaczne.”

  Czytałem kilka takich tekstów, których śladów na próżno szukać na polskich stronach internetowych, o mediach nawet nie wspominając. Czy jest jakieś wyjaśnienie tej nieprzeniknionej tajemnicy? Dziennikarz szwedzki, Tobias Petersson, który na uniwersytecie zajmuje się badaniami zawartości mediów na łamach szwedzkiej prasy, opisuje jak przesłał artykuł prostujący kłamstwa mieszkającego w Jenin, na Zachodnim Brzegu Szweda, Jonatana Stańczaka. Redakcja jednej z największych gazet odmówiła publikacji artykułu. Jak pisze Peterson w rozmowie z wydawcą uzyskał odpowiedź, że redakcja pro-izraelskich tekstów nie publikuje. A więc nie są ważne fakty, nie jest ważna prawda, Redaktorzy bez zażenowania przyznają się do swoje otwartej wrogości. Czy to jest wyjaśnienie tego zjawiska? Obawiam się, że tak, wręcz znamienne i nie ograniczające się do Szwecji.

 59. „Europa to dziedzictwo greko-lacinsko-chrzescijanskie – Latin Christendom.”
  Tylko jedno , ty ” wielki historyku” zapomniałeś ze ta chrześcijańska religia ma korzenie w judaizmie , a Jezus był Żydem.
  Jesteś Chrześcijaninem? Znasz stary i nowy testament ? Raczej wątpię.

  Pani Agnieszko mam nadzieje , ze Pani następny artykuł będzie o żydowskich ofiarach zabitych , albo zranionych przez Palestyńczyków .

 60. zza kałuży,
  Wielka litera w słowie Żyd to główny temat Ustaw Norymberskich. Nadało to jej specjalnego znaczenia, choć oczywiście i tak wszystkiemu winni Żydzi.

 61. Koraszewski,
  Problemy ze słowami „wstydzę się” czy „przepraszam” to znacznie szersze zagadnienie. Ja akurat jestem świeżo po lekturze listu Stanisława Brejdyganta w sprawie wypowiedzi pewnego profesora na temat dopuszczalności wygwizdywania na cmentarzu premierów i prezydentów RP. Ot, taka wolność ekspresji. Jak Kali wziąć krowa…

 62. Małgorzata Koraszewska
  4 sierpnia o godz. 14:27
  Przez tysiąclecia europejscy duchowi przodkowie p. Falicza odmawiali Żydom prawa do nazywania się Europejczykami….”

  Co za bzdury Koraszewska wypisuje.
  Ja sam chodzilem do liceum imienia Julka Tuwima.

  Polskie zycie intelektualne, materialne, kulturalne jest od stuleci pelne Polakow bedacych jednoczesnie Zydami.

  W Polsce polscy Zydzi od wiekow mieli wieksze prawa niz 80% Polakow – czyli chlopstwa.

  Ktos kompletnie zaczadzony nardowosciowa ninawiscia moze wypisywac glupoty jak Koraszewska.

  I co te w kolko powtarzane bzdury i uzalanie sie ma do tragedii okupowanych i terroryzowanych Palestynczykow?

 63. @zz 5 sierpnia o godz. 11:53
  „Wielka litera w słowie Żyd to główny temat Ustaw Norymberskich.”
  Co ty pleciesz. Wielką literą piszemy wtedy, gdy mamy na myśli członka narodu.
  Małą, gdy chodzi nam o wyznanie.

  Niestety te proste zasady nie stosują się do narodu wybranego. Z nimi jak z jajkiem, inaczej niż z innymi, oni są specjalni. Jak dzieci w w specjalnej klasie.

 64. Motyl
  Oczywiscie, ze chrzescijanstwo ma swe korzenie w judaizmie, ale zastanow sie motylu gdzie swoje korzenie ma judaizm. Kazdy seminarzysta; katolicki, protestancki – generalnie chrzescijanski zaczyna podstawy teologii od … Starozytnych Grekow (nie bede sie bawil w ich wymienianie), Rzymian, etc.
  Dowiedz sie motylu jaki wplyw na caly starozytny swiat mieli Grecy, Rzymianie to lepiej zrozumiesz Biblie, Nowy Testament, itp.
  Masz watpliwosci, ze czy ja przeczytalem Stary i Nowy Testament, odpowiem ci tak motylu; tego sie nie czyta ale studiuje i studiuje sie przez cale zycie, wiec moja odpowiedz jest:
  Nie, „nie przeczytalem”.
  Dodam, ze nie jestem ani ksiedzem katolickim ani pastorem protestanckim, jestem tak zwykle co niedziele w kosciele o ktorym, bez watpienia, wiem wiecej niz ty motylu.

 65. Wielką literę stosujemy do oznaczenia grup krwi, np A, B, Rh-. W ustawach Norymberskich była jeszcze grupa J (Jude).

 66. @zz 5 sierpnia o godz. 21:41
  „W ustawach Norymberskich była jeszcze grupa J (Jude).”
  Gdyby przyjąć twoje uzasadnienie to przecież byłaby to stygmatyzacja i utrwalanie pamięci o pomysłach zbrodniarzy. Jak dla mnie bez sensu.

  Aby uniknąć oskarżeń takich vigilantes jak państwo Ka czy red. eSz wolę dać się sterroryzować i niezależnie od kontekstu piszę zawsze wielką literą. Co mam dawać im powód do cytowania na swoim blogu moich wypowiedzi udekorowanych ich ulubionym znaczkiem „(sic)”.

 67. Czy lubi Pani Conrada? Congo jest nadal naszym jądrem ciemności. Tylko w tym stuleciu w Kongo jest więcej ofiar niż wszystkich ofiar wojny w Syrii, ofiar ISIS, Ruandy, Sudanu, razem wziętych, od 1998 5.4 miliona ludzi, tysiąckrotnie więcej niż wszystkich ofiar całego konfliktu izraelsko-palestyńskiego. W życiu codziennym nie patrzymy na Kongo, wsiadamy w Orient Express i jedziemy na poszukiwanie umiarkowanych fanatyków. Znajdujemy ich w Teheranie, w Ankarze, w Ramallah. Gniewamy się na Izrael. Na kogoś musimy się gniewać. Izrael nie ma przekonania do umiarkowanych fanatyków, źle wybiera swoich polityków, z jakiegoś dziwnego powodu nie ufa ludziom powtarzającym, że ten kraj trzeba wymazać z mapy świata, a jego mieszkańców wrzucić do morza. Patrząc z okna pociągu Orient Express, to stanowisko izraelskich polityków wydaje się zupełnie niedorzeczne.

  Grono wiernych czytelników Pani blogu wsiada do pociągu Orient Express w poszukiwaniu jądra ciemności. Odnosi się wrażenie, że bilety dostali w spadku. Więcej: http://www.listyznaszegosadu.pl/listy-do-pani-z/w-poszukiwaniu-jadra-ciemnosci

 68. @ Hahaha … hihihi …
  POWIEDZIALO CO WIEDZIALO 🙂 a wie powiedzmy sobie poprostu malo tak prawie nic. Wie ze zyje ( jedzenie, posiedzenie na porcelance i wielki WIELKI telewizor w sypialni i jeszcze wiekrzy w pokoju tak zwanym stolowym) czyli poprostu trawi.
  Dyskusji podejmowac nie bede bo poprostu z jednokomurkowcem mozgowym nie bede rozmawial.

 69. @ do mojego „ulubienca” Leonida
  No wlasnie jakoby wszystkiemu winna jest kolonizacja ?????????
  Czy mam to rozumiec ze za ( w mysl Pana myslenia ) zbrodnicza dzialalnos UPA na terenach „polskiej” Ukrainy winni sa Polacy i ich kolonizacyjna polityka. O przepraszam ze sie powtarzam ale skoro sobie dobrze przypominan to Akcje Wisla zapoczatkowano w 1947 roku i zakonczono jakoby w 1950 a DEPORTACJE i wyrzucanie z domu nazwano poprostu PRZESIEDLENIEM.
  Wprawe Polacy juz mieli dokonala sie przeciez tak zwana SPRAWIEDLIWOS DZIEJOWA na Slasku, Pomorzu, Mazurach. A to na co pozwolili sobie Polacy wobec tej garstki Zydow ktorej udalo sie przezyc Holocaust i postanowili zaczac „nowe zycie” w Polsce ma naturalnie wlasnie pokazac co znaczy dla POLAKA SPRAWIEDLIWOSC DZIEJOWA.
  A teraz wlasnie zadam Panu decydujace pytanie:
  Jakim prawem zabrania Pan Izraelowi na dokonanie swojej sprawiedliwosci dziejowej – z ta roznica ze Zydzi moga swoje prawa do TEJ ziemi udowodnic chociazby na podstawie Bibli czyli TEJ BIBLI ktora czci 87,58% POLAKOW – no chyba ze jestescie znowu wyznawcami Swiatowida to dyskusja nie ma sesu.

 70. @ do mojego “ulubienca”
  No wlasnie jakoby wszystkiemu winna jest kolonizacja ?????????
  Czy mam to rozumiec ze za ( w mysl Pana myslenia ) zbrodnicza dzialalnos UPA na terenach “polskiej” Ukrainy winni sa Polacy i ich kolonizacyjna polityka. O przepraszam ze sie powtarzam ale skoro sobie dobrze przypominan to Akcje Wisla zapoczatkowano w 1947 roku i zakonczono jakoby w 1950 a DEPORTACJE i wyrzucanie z domu nazwano poprostu PRZESIEDLENIEM.
  Wprawe Polacy juz mieli dokonala sie przeciez tak zwana SPRAWIEDLIWOS DZIEJOWA na Slasku, Pomorzu, Mazurach. A to na co pozwolili sobie Polacy wobec tej garstki Zydow ktorej udalo sie przezyc Holocaust i postanowili zaczac “nowe zycie” w Polsce ma naturalnie wlasnie pokazac co znaczy dla POLAKA SPRAWIEDLIWOSC DZIEJOWA.
  A teraz wlasnie zadam Panu decydujace pytanie:
  Jakim prawem zabrania Pan Izraelowi na dokonanie swojej sprawiedliwosci dziejowej – z ta roznica ze Zydzi moga swoje prawa do TEJ ziemi udowodnic chociazby na podstawie Bibli czyli TEJ BIBLI ktora czci 87,58% POLAKOW – no chyba ze jestescie znowu wyznawcami Swiatowida to dyskusja nie ma sesu.

 71. Tuwim
  Byles „Lechem” ktory nie chce jezdzic autobusem z „Palestinos”, teraz jestes „Tuwimem”. Jak nie trudno zgadnac wkrotce bedziesz „Markiem” albo nawet samym „Edelmanem”.
  Na takich jak ty jest w jez. angielskim trafne okreslenie – „wannabe”. Niemcy nazywali Slazakow „wasserpolack”, ty jestes takim „wannabe” albo „wasserjude”.
  Ucz sie hebrajskiego, nie marnuj czasu na blogach.

 72. No wlasnie
  SWOJEJ…sprawiedliwosci dziejowej.
  Nic dodac nic ujac.
  Najlepiej z klucza narodowosciowego.
  I dowody…z biblii.
  Sredniowiecze.

  Z POLITYKI zrobil sie Gosc Niedzielny.

 73. Tuwim
  1. Bieszczady, okolice Przemyśla, Chełma etc. to NIE jest Ukraina. Ludy zamieszkując te tereny nie są także Ukraińcami – to są np. Huculi, Bojkowie i Łemkowie. Ukraina nie ma więc do tych terenów żadnych praw, podobnie jak do Krymu.
  2. Terroryzm UPA wynika zaś z tego, że nacjonaliści ukraińscy roszczą sobie pretensje do jakiejś 1/3 obecnej Polski, a ich deportacje po wojnie były zaś wynikiem tego, że Ukraińcy czynnie współpracowali z nazistowską III Rzeszą, że masowo wstępowali oni do SS oraz że mordowali oni Polaków i to ze szczególnym okrucieństwem. Podobnie było n.p. na Śląsku – co Polska miała bowiem zrobić z aktywnymi nazistami, czynnie popierającymi Hitlera podczas II Wojny Światowej?
  3. Nie zrozumiałeś mojej ironii – każda religia jest przesądem, nie ma znaczenia, czy ktoś wierzy w Świętowita, czy też w Jehowę. Biblia jest przecież tylko zbiorem przesądów Starożytnych Hebrajczyków, a więc powoływanie się na nią jest dzisiaj, w XXI wieku, wręcz śmieszne. To jest tak samo, jak ja bym ogłosił, że Słońce, czyli mój Bóg, dał mi prawo do własności Szwajcarii. Różnica była by tu tylko taka, że moja psychoza na tle religijnym ograniczała by się tylko do jednego przypadku, zaś cierpiących na podobną psychozę, ale na tle Jehowy, a nie Słońca, są dziś na Świecie miliony. Niemniej w obu przypadkach to jest tylko choroba psychiczna. A te choroby się leczy, podchodząc z troską do cierpiących na nie, ale w żadnym wypadku nie uznaje się roszczeń chorych psychicznie do cudzego mienia, n.p. do cudzej ziemi.
  4. Przypominam, że ja w nic nie wierzę i że dla mnie każda religia jest tak samo dobra i tak samo zła.
  5. Francuscy koloniści w Algierii też uważali, że Algieria do nich należy. Ale De Gaulle wybił im te mrzonki z głów dość skutecznie. Niestety, ale Żydzi nigdy nie meli za swego przywódcę męża stanu klasy De Gaulle’a.

 74. Koraszewski
  1. Zakładając przemocą swą syjonistyczną kolonię w Palestynie, syjoniści nie chcieli brak nauk z klęski kolonializmu, tu europejskiego. Izrael, jako ostania kolonia na Ziemi, jest zaś od dawna anachronizmem, ale to nie trafia jakoś do Żydów, pomimo ze uważają się oni za nację wyjątkowo inteligentną i wyjątkowo dobrze wykształconą. Niestety, ale kolonizatorzy nie są lubiani przez kolonizowanych – nawet wtedy jeśli niosą ci kolonizatorzy tzw. wyższą cywilizację. Ale o tym, to syjoniści nie chcą wiedzieć… 🙁
  2. W sprawie Konga – co n.p. wie dziś przeciętny Polak czy nawet Belg albo Anglik o murzyńskim Holocauście w Kongu Belgijskim czy też o aborygeńskim Holokauście w Australii? Tak więc pamiętajmy, że żydowski Holocaust czyli Szoah nie jest niczym odosobnionym czy też unikalnym, skoro Belgowie zamordowali w Kongo więcej Murzynów niż Niemcom udało się zamordować Żydów w Europie a Brytyjczykom udało się nawet wymordować cały naród Tasmańczyków (Tasmania to jest całkiem spora wyspa na południe od Australii). Nic więc dziwnego, że w krajach, gdzie nie rządzą Żydzi, albo gdzie nie mają oni, tak jak n.p. w Polsce, niewspółmiernych wpływów w stosunku do ich liczebności, to nie poświęca się tej zbrodni popełnionej przez Niemców na Żydach zbyt wiele uwagi.
  3. Niestety, ale polska prasa wielonakładowa publikuje dziś tylko listy pro-izraelskie. 🙁
  Koraszewska
  Żydzi z definicji nie są Europejczykami. Oni są ludem azjatyckim, tak jak n.p. Chińczycy czy też Turcy. Nie znaczy to oczywiście, że są oni lepsi czy też gorsi od Europejczyków.

 75. Hahaha … hihihi …
  Niestety, ale ty jesteś jak Tuwim, tyle chorujesz na swą religijną psychozę w sposób katolicki, a nie żydowski.
  Motyl
  Kultura europejska wywodzi się ze Starożytnej Grecji, a nie z przesądów Starożytnych Hebrajczyków.

 76. A niby dlaczego nie wolno mi tego robic. Dla wielu LUDZI sa to SWIETOSCI.
  Dlaczego wolno innym szargac NASZE swietosci ?
  Dlaczego Twoje ma byc lepsze od MOJEGO ?
  Tak wielu ludzi na tej ziemi domaga sie tolerancji i sami innym w buciorach do lozka wlesc by chcieli i wolaja TOLERANCJA !!!!
  Upominam sie o to co gwarantuje mi DEMOKRACJA i zaden Bolek nie bedzie mi tych wartosci odzegnywal.
  A jak sie POLITYKA nie podoba to poprostu mozesz sobie poczytac NIE – o powiesz ze to tez od Zyda to dodam ze masz poprostu pecha.
  Wiec skoro podloze religijne tak bardzo kaleczy poczucie bycia w 21 Wieku to pytam inaczej, wiem ze niestety prymitywnie ale widze ze nie da sie inaczej.
  Dlaczego wolno WAM a NAM nie ? I MY poprostu pragniemy zyc jak i nam zabrano czesc czegos co kiedys bylo NASZE. Dlaczego Twoje jest Twojsze a Moje Mojsze byc nie moze. Dlaczego chcesz mnie zmusic ze mam tolerowac deptanie moich wartosci ale Twoje powinienem swiecic. NO POWIEDZ MI DLACZEGO ????

 77. @ Hahaha … hihihi …
  Przynajmniej mam podstawe do dumy ze JA na 100% nie wywodze sie od malpy a w innych przypadkach wspolczuje malpom. Bo niekiedy maja sie czego wstydzic. 🙂

 78. „wielki znawco historii ” hahaha … hihihi …
  tak trzymaj i studiuj dalej Wikipedię 🙂

 79. Tuwim
  1. Ludzie NIE pochodzą od małpy – my mamy tylko wspólnych przodków z małpami, a to jest spora różnica.
  2. Polakom też sporo zabrano i co z tego? Niemcy nie tylko że zabili mi w Powstaniu wujka, ale także spalili podczas Powstania dom moich rodziców ,a na samym początku wojny moja rodzina straciła całkiem spore oszczędności w banku oraz zarekwirowano im dość wówczas drogie radio.
  3. Poza tym, to nawet jeśli Żydzi byli kiedy ofiarami przemocy i prześladowań, to NIE znaczy, że mają ono prawo zabierać cokolwiek komukolwiek, a szczególnie, że mają oni prawo do kolonizacji Palestyny!
  4. Przypominam też, że Wielka Brytania oficjalnie kolonizowała Azję i Afrykę nie jak to robili n.p. Niemcy, czyli w poszukiwaniu tzw. przestrzeni życiowej (Lebensraum), a tylko w celu niesienia tam tzw. europejskiej cywilizacji – tzw. misja białego człowieka albo brzemię białego człowieka – the White Man’s burden.
  5. Na koniec: w czym mój słowiański Świętowit ma być gorszy od twojego żydowskiego Jehowy? Możesz mi to wytłumaczyć?

 80. Wie Pani, spotkałem się niedawno z dziwnym terminem „postsekularyzm”. Nie mogłem zrozumieć, co ono mogłoby znaczyć. Mam wrażenie, że twierdzenia o braku związków islamskiego terroru z religią może mieć coś z tym „postsekularyzmem” wspólnego. Semantyczna gimnastyka jest groźną chorobą. Piekło wojen religijnych wydawało się do niedawna odległą historią, której położono kres przez rozdzielenie państwa i kościoła, przez wymuszenie pokoju religijnego. Coraz więcej muzułmanów marzy o świeckim państwie, coraz więcej ludzi Zachodu nie rozumie o czym oni mówią. Więcej:http://www.listyznaszegosadu.pl/listy-do-pani-z/semantyczna-nieboskosc-barbarii

 81. Czy Pani jest zwolenniczką sekularyzmu, czy preferuje Pani państwo wyznaniowe? Egipski filozof namawia nas na sekularyzm. Nie lubią go za te namowy w jego własnym kraju, ignorują na Zachodzie. Murad Wahba pokłada nadzieję w generale Sisi, o cywilizacji mówi, że jest jedna, że arabska wielkość była krótka, kiedy Arabowie przejęli pałeczkę, ocalając dla świata dziedzictwo starożytnej nauki. Sędziwy filozof jest oskarżany o ateizm. Odmawia odpowiedzi na pytanie czy jest ateistą. Odpowiada z uśmiechem, że filozofów lubi się oskarżać o różne rzeczy. Więcej: http://www.listyznaszegosadu.pl/listy-do-pani-z/endemiczna-tyranofilia-i-jej-kaplani

 82. „JA na 100% nie wywodze sie od malpy”
  Kreacjonista? W płaską Ziemię spoczywajcą na grzbiecie czterch słoni pewnie też wierzysz na 100%

 83. Dziwne jest i to bardzo ze CI ktorzy tak glosno krzycza kiedy wlasnie wydarza sie TERORYZM przeciw Palestynie OD ZARAZ milcza kiedy go czyni i nim MORDUJE ta tak „spragniona” pokoju Palestynie. DZIWNE

 84. Proponuję Pani interesujący eksperyment, niech Pani spróbuje wbić w wyszukiwarkę hasło: „izraelskie zbrodnie”. Niech Pani powtórzy ten eksperyment w kilku językach. Niech Pani kliknie na grafikę, a znajdzie się Pani na stronach Der Stürmera. Julius Streicher ma dziś miliony naśladowców. Czytała Pani jego biografię? Nauczyciel i syn nauczyciela, wydał nawet książeczkę dla dzieci „Muchomor”, który jest jak Żyd, atrakcyjny ale trujący. Wie Pani, on się zakochał w Hitlerze już w 1922 roku. Kiedy piszę, że się zakochał, to wcale nie przesadzam. Wysłuchał jego przemówienia w Monachium i stwierdził : “Ten człowiek mówi z boskiego nakazu, jest posłańcem zesłanym z nieba w czasach, kiedy piekło się otworzyło i pochłania wszystko.” Więcej: http://www.listyznaszegosadu.pl/listy-do-pani-z/der-sturmer-i-jego-drugie-przyjscie

 85. Do calego swiata niesprawiedliwie krzywdzacego Izrael dolacza internet.
  Czas podwyzszyc mury oblezonej twierdzy!

 86. Czy zwróciła Pani uwagę, że ludzie upatrujący w Izraelu jądro ciemności stronią do faktów jak diabeł od święconej wody? Fora internetowe są ciekawe jako studium mentalności. Te fora sprawiają wrażenie orlików budowanych do zabaw dla nienawistników. Ciekawsze jest jednak to, co dzieje się w pierwszej lidze. Przeglądając poranną prasę czytałem doniesienie o przemówieniu prezydenta Obamy z okazji rocznicy przemówienia prezydenta Kennedy’ego w 1963 roku prezentującego wówczas zasady amerykańskiej polityki wobec ZSRR. Tak więc, prezydent Obama wysłał nam sygnał, że chciałby być postrzegany jako polityk podobny do prezydenta Kennedy’ego. Wiele wskazuje na to, że jest we wszystkim podobny do prezydenta Jimmy Cartera i w niczym do Kennedy’ego. Mogę to uznać za moje subiektywne odczucie, mogę porównywać decyzje. Na przykład kryzys kubański i obecną umowę z Iranem. Ton tamtego przemówienia prezydenta Kennedy’ego i ton przemówienia Obamy z sierpnia 2015 roku. Możemy się zatrzymać przy odwracaniu kota ogonem.
  Więcej: http://www.listyznaszegosadu.pl/listy-do-pani-z/jak-diabel-czyta-biblie

 87. Bezczelna izraelska hasbara wściekle prze do wojny. Syjonistom jeszcze mało krwi. Wybrana rasa musi mieć Lebensraum a militarno-przemysłowy kompleks paszę.

  Neokońscy bandyci którzy wraz z Krzakiem i jego handler Chenneyem zamordowali setki tysięcy irakijskich i afgańskich podludzi, poranili miliony, następne miliony wygnali z domów naponiewierkę i przebiegle stworzyli warunki do dalszych, terrorystycznych mordów na milionową skalę – nawet na polskim zadupiu masturbują się myślą o chłeptaniu krwi polskich żolnierzy na Bliskim Wschodzie.

  Kładą artyleryjskie przygotowanie do bandyckiej napaści na Iran. Przeszkadza im Murzyn, bo wygląda na to, że ani mu w głowie kolejna wojna w obcym interesie. Każdy kto mieszka USA wie, jak samozwańczy „wybrańcy” konkurują tam o tytuł najbardziej uciemiężonego narodu właśnie z Murzynami.

  Teraz polska hasbara manipuluje imputując Obamie „lans na Kennedy’ego” i używa stare republikańskie chwyty o „twardym Reaganie i miękkim Carterze”.

  W swojej bolszewickiej zaciętości hasbara zapomina, że rakiety Reagana były wycelowane w mieszkających w Polsce Polaków. Sowieckie, te, które Reagan miał niby kontrować nie były wycelowane w zionist entity. Ani w USA.
  „Dobry Reagan” to jest Monday morning quarterback wisdom.
  Mogło się skończyć III wojną światową, tak jak za Kennedy’ego.

  Prezydent Carter pisząc „Palestine: Peace Not Apartheid” mówił najczystszą prawdę. Za tę prawdę właśnie każdy hasbarowy pomiot go nienawidzi i na niego pyskuje.

  Mógł rozpętać taką samą wojnę jak Chenney z Krzakiem, mógł dodać miliony ofiar do setek tysięcy zamęczonych Irańczyków przez katów z Savak pod czujnym okiem bandziorów z syjonistycznych służb.
  Mógł a nie zrobił tego. Wot, niecharoszyj prezidient!

  Więcej wojen! Więcej trupów!
  Zapluwa się z pragnienia chłeptania cudzej krwi hasbara.

 88. upał źle wpływa na głowę

 89. W jednym z listów do Pani Z. Kazimierz Brandys opisuje trawnik w Puławach. Nie pamiętam, czy pisał co robił w Puławach, podejrzewam, że był w domu pracy twórczej. Tak czy inaczej był tam przez wiele dni i codziennie mijał trawnik. Trawnik był ogrodzony drutem i wyposażony w tabliczkę: „Nie deptać trawników”. Ogrodzenie łatwo było przekroczyć, przez środek była solidnie wydeptana ścieżka. Więcej: http://www.listyznaszegosadu.pl/listy-do-pani-z/czy-wolno-krytykowac-singapur

 90. To jest dobre:
  „W 2005 Izrael jednostronnie wycofuje się z Gazy, wycofuje wojsko, likwiduje swoje osiedla. W dwa lata później Gaza jest uzbrojoną po zęby terrorystyczną bazą. Nie tak wyobrażano sobie zakończenie okupacji w porozumieniach z Oslo. „

 91. Po ataku na Palestyńczyków i na paradę równości w Jerozolimie ortodoksyjny rabin, Benny Lau przemawiał na jednej z wielu demonstracji antyterrorystycznych w Izraelu i powiedział, co spotkało się z burzliwymi oklaskami: „Nie można mówić ‘nasze ręce nie rozlały tej krwi’. Każdy, kto […] słyszał rasistowskie dowcipy, homofoniczne dowcipy, nieprzyzwoite słowa i nie powstał, by to powstrzymać, jest wspólnikiem tego rozlewu krwi. Wszyscy wierzący […] słyszeli Dziesięcioro Przykazań. A w nich, na samym szczycie, stali i słyszeli ‘nie zabijaj’. W imię jakiej Tory, w imię jakiego Boga ktoś idzie i zabija, ludzie idą i palą niemowlę i jego całą rodzinę? Czyja to jest Tora?”
  Chcę świata arabskiego, gdzie przywódcy religijni mówią w ten sposób…

  To słowa z artykułu Freda Marouna, który nosi tytuł „Jestem syjonistą ponieważ jestem Arabem”. To tekst poniekąd na ten sam temat, ale z inną optyką. Gdyby chciała Pani przeczytać całość jest dziś w „Listach”.

 92. Czy rabin odpowiada polskiemu księdzu czy raczej biskupowi? Bo ja czekam na podobne słowa odnośnie Jedwabnego. Od (nielicznych) księży już je usłyszałem, od biskupów – nie.

 93. Anonsowanie tych listów do Pani w tym miejscu zaczyna być z wielu względów niezręczne. Planuję ich jednak już tylko kilka. Z oczywistych względów nie są one już powiązane z tym Pani tekstem, pod którymi przekazuję informację o ich napisaniu.

  Czy Pani lubi laureatów pokojowej nagrody Nobla? Wyjątkowo dobrane towarzystwo, prawie jak święci. Znajdziemy tam całą litanię typów spod ciemnej gwiazdy.

  W latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia Kurdowie w Iraku, Turcji, Syrii i Iranie raczej walczyli o elementarne prawa człowieka niż o własne państwo. Zakazywano im używania własnego języka, prowadzenie szkół, spotykali się z dyskryminacją ekonomiczną.

  Do dziś nie mamy porządnych informacji na temat powiązań Saddama Husajna z Moskwą. Pełną władzę zdobył dopiero w 1979 roku, ale przez kilka lat wcześniej należał do czołowych postaci na irackiej scenie politycznej. Był to okres gwałtownego zbliżenia Iraku z ZSRR, zaś w Stanach Zjednoczonych głównym architektem amerykańskiej polityki zagranicznej został doktor Kissinger. Więcej: http://www.listyznaszegosadu.pl/listy-do-pani-z/prawda-lezy-posrodku

 94. Ile setek Brytyjczyków zamordowali żydowscy terroryści pomiędzy zakończeniem II wojny światowej a ogłoszeniem niepodległości Izraela?

  Opłaciło się, terroryzm jak widać się opłaca.

  Kto wie, być może bez tych prawie 4 setek brytyjskich trupów nie byłoby dzisiaj państwa Izrael?

  A to bardzo tania cena, to tyle co splunąć. Byle ruchawka wśród palestyńskiej dziczy i neutralizujemy kilka razy więcej ruchomych celów.

 95. Co by bylo gdyby slowo syjonizm nie istnialo?
  Imbecyle bylyby zmuszone do uzycia Zyd/zyd, a to „zalatywaloby” antysemityzmem. Pan i pani z pieknym polskim nazwiskiem („zmodyfikowanym” przez czas i okolicznosci) przekonuja imbecyli, ze w historii Izraela dzialy sie i dzieja sie (na co dzien) tylko piekne (jak ich nazwisko) rzeczy. Ze jest to kraj-utopia niedoscigniony wzor demokracji, tolerancji kochajacy sasiadow i swiat. Imbecyle, rzecz jasna, twierdza zupelnie cos odwrotnego. Panu i pani, z pieknym polskim nazwiskiem, podobnie jak imbecylom nie przeszkadza fakt, ze kazdy kto tylko chce moze miec dostep do obiektywnych wiadomosci, statystyk, etc.
  Mam kilka cytatow; ni to zalosnych, ni to wesolych:
  „Każdy kto mieszka USA wie, jak samozwańczy “wybrańcy” konkurują tam o tytuł najbardziej uciemiężonego narodu właśnie z Murzynami.”
  Panie zza kaluzy prosze sie nauczyc wypowiadac tylko i wylacznie we wlasnym imieniu. Dla przykladu: „Jak ja mieszkalem w USA to wiedzialem … itd. ”
  Wy ponimajetje ?
  „… że rakiety Reagana były wycelowane w mieszkających w Polsce Polaków. Sowieckie, te, które Reagan miał niby kontrować nie były wycelowane w zionist entity. Ani w USA.” Tego panie zza kaluzy nie „kumam”, jak by powiedziala pani z pieknym polskim nazwiskiem. Czy do „skumania” tego potrzebna jest obecnosc w USA czy codzienna obecnosc w szkole podstawowej.
  I dalej pan „zza”:
  „Prezydent Carter pisząc “Palestine: Peace Not Apartheid” mówił najczystszą prawdę.” Chyyyyba sie z tym zgodze, bo czytajac pana i pania z pieknym polskim nazwiskiem wiem, ze istnieje inna „prawda” – ta nienajczystsza.
  Pan z pieknym polskim nazwiskiem („zmodyfikowanym” przez czas i okolicznosci) zacheca pania Z. do, cyt.:
  „Niech Pani kliknie na grafikę, a znajdzie się Pani na stronach Der Stürmera. Julius Streicher ma dziś miliony naśladowców.”
  A ja zachecam pana i pania z pieknym polskim nazwiskiem do „nauk” rabina Meir David Kahane.
  Rabin, zgodnie z definicja, to nauczyciel, duchowy przywodca, cos jak Ruhollah Moosavi Khomeini. Czyz nie tak ?
  Pan i pani z pieknym polskim nazwiskiem („zmodyfikowanym” przez czas i okolicznosci) czesto uzywaja zwrotow typu: nas.
  Kogo ma pan i pani, z pieknym polskim nazwiskiem, na mysli ?
  I’m somewhat confused.

 96. @Hahaha … hihihi …19 sierpnia o godz. 18:35
  “Jak ja mieszkalem w USA to wiedzialem … itd. ”
  Wy ponimajetje ?
  Я вас отлично понимаю.
  Rzeczywiście nie mogę zakładać, że każdy po raz pierwszy do USA przyjechał zaraz po nauczycielskich strajkach 68-go w Nowym Jorku.
  A po raz drugi w samym środeczku rozruchów w Crown Heights.

  Nie każdy musi mieć takie doświadczenia, nie każdy musi zaraz umieć i chcieć czytać.

 97. Hey, Jew boy, with that yamulka on your head
  You pale faced Jew boy — I wish you were dead
  I can see you Jew boy — no, you can’t hide
  I got a scoop on you — yeh, you gonna die
  I’m sick of your stuff. Every time I turn ’round —
  You pushin’ my head deeper into the ground
  I’m sick of hearing about your suffering in Germany
  I’m sick about your escape from tyranny
  I’m sick of seeing in everything I do
  About the murder of six million Jews
  Hitler’s reign lasted only fifteen years
  For that period of time you shed crocodile tears
  My suffering lasted for over 400 years, Jew boy
  And the white man only let me play with his toys
  Jew boy you took my religion and adopted it for you
  But you know that black people were the original Hebrews
  When the UN made Israel a free, independent state
  Little four and five-year-old boys threw hand grenades
  They hated the black Arabs with all their might
  And you, Jew boy, said it was alright
  And then you came to America, the land of the free
  Took over the school system to perpetuate white supremacy
  Cause you know, Jew boy, there’s only one reason you made it
  You had a clean white face, colorless and faded
  I hated you, Jew boy, because your hang-up was the Torah
  And my only hang-up was my color

 98. Czy zna Pani historię angielskiej staruszki, która wystąpiła do sądu, oskarżając sąsiada o obrazę moralności? Jak pisała w oskarżeniu, jej sąsiad z naprzeciwka notorycznie chodził po swoim mieszkaniu nago, nie zaciągając firanek. Sąd starannie sprawę zbadał i doszedł do wniosku, że staruszka gorszyła się nagością sąsiada z narażeniem życia. Okazało się bowiem, że mogła zajrzeć w okno sąsiada tylko wchodząc na stół i stając na palcach. Więcej: http://www.listyznaszegosadu.pl/listy-do-pani-z/kogo-interesuje-izrael

 99. zza kaluzy
  „Me the Polack, the victim of them all; can’t write, can’t read, don’t habla f*cking thing,
  But them kikes and niggers they have it all; the dough, the junk and of course the bling.”

  Dear boy,
  You’re incoherent in Polish, in English you’re „Copy and Paste” scholar …
  You must be a child-prodigy, the pride of your family.
  Word of advice:
  Lay off the booze.

 100. Prymityw @Hahaha … hihihi … 19 sierpnia o godz. 18:35 obnażając swoją ignorancję (albo usiłując propagandowo zmanipulować rzeczywistość) naskrobał, że jemu nic nie jest wiadomo o walce między Murzynami a Żydami mieszkającymi w USA.

  Walce o pierwsze miejsce w konkursie na to, „komu w dziejach było i jest najgorzej”. Które to miejsce jest potrzebne jako zaświadczenie do kasy.
  W USA kasa, czyli ogół podatników, od ponad pół wieku, czyli od Nixona/Johnsona jest szantażowana przez „najbardziej prześladowanych” i zmuszana do wypłacania wielomiliardowych sum.

  W przypadku amerykańskich Murzynów są to przynajmniej miliardy służące pokojowej gospodarce, tak jak w każdym normalnym kraju, jakkolwiek demoralizująca nie byłaby ich rola.

  W przypadku Żydów tylko okup wypłacany na życzenie żydowskiego lewactwa spełnia podobną rolę. Te wszystkie mieszkania socjalne, kartki żywnościowe, sprowadzanie z całego świata członków „uciemiężonych rodzin”, darmowa opieka lekarska, itd. Wystarczy wziąć do ręki dowolny numer takiego czasopisma jak „Вперёд”, chciałem powiedzieć „Forward”. Zawalonego instrukcjami jak najlepiej ssać cyca amerykańskiej pomocy społecznej.

  Żydowscy faszyści, mocni ludzie z Izraela od pół wieku biorą natomiast z USA okup, który tylko napędza machinę wojskowo-przemysłową. Machinę zbrodni.

  Konflikt między Afro-Amerykanami a Żydami w USA raz wygasa a raz rozpala się do białości, gdyż obie grupy wpadły na ten sam koncept sprzedawania całej reszcie świata wizji siebie jako najbardziej uciemiężonej grupy, niewinnej i zawsze ofiary.

  @Hahaha … hihihi … usiłuje zakrzyczeć, zamachać rękami fakty. Bezsilna złość. Cenzura zniknęła. Żydokomunę szlag trafił i dogorywa w coraz mniej znaczących zaułkach, takich np. jak suteneraopinii.pl

  Gdy mu nos wcisnąć w fakty @Hahaha … hihihi …reaguje wyzwiskami. Atakiem ad personam. Tak jak pisałem, bezsilna rozpacz po peerelu. Nie ma jak nasłać na mnie ubeka czy esbeka. Jedyne co zostało, to przypominanie że Polacy, czli ktoś kim @Hahaha … hihihi … nie jest, podobnie do Murzynów i podobnie do Żydów, domagają się medalu w zawodach o współczucie świata. Że wymyślili, iż są „Chrystusem narodów”.
  Czy ja zaprzeczam? Nie zaprzeczam. Tak samo postępują Ormianie, Kurdowie czy wreszcie Palestyńczycy.

  Nie ma to nic do okresowych wybuchów złości między Afro-Amerykanami a amerykańskimi Żydami. Żeby nie wiem jak stworki typu @Hahaha … hihihi … usiłowały to zakrzyczeć.

  Wiersza, który przytoczyłem nie napisałem ja. To jest świadectwo czasów, pamięć o których chce ocenzurować jakiś hi hi hi.

  Sam, przyznaję, że bardzo inteligentnie, napisał celny pastiż tamtego wiersza pod adresem „Polacks”. Zawsze podziwiałem inteligencję Żydów. W końcu komunizm z jakiejś przyczyny opanował aż taki wielki obszar świata i zamordował najwięcej ludzi. Był niewątpliwie największym błędem ludzkości.

  Macie hi hi hi z pewnością złoty medal. Ani Murzyni ani nikt inny wam nie podskoczy. Wybrańcom.

 101. pastisz

 102. zza kaluzy

  Dear boy, like I said:
  Lay off the booze !
  You mumbling. Your „writing” makes no sense whatsoever, not in Polish anyway.
  Try Russian, unfortunately, I don’t habla Russian. Which means, we just can’t communicate.
  Well, go get some rest, find the job. And stop listening to the Sputnik Radio.

  Goodbye.

 103. Wiszą sobie przez parę tygodni wpisy cytujace fakty i zaopatrzone w linki.
  I nagle znikają… Z blogu.
  Zostają za to odpowiedzi i dyskusja na ich temat.

  I wychodzi na skutek czyjejs(?) interwencji śmiesznie.
  Blog traci wiarygodność gdyż jest „modelowany” przez redakcję.

 104. @Andrzej Falicz
  Jesteś pewien, że coś znikło? A może tylko fanatycy zminusowali twój wpis tyle razy, że się „zwinął”? Próbowałeś kliknąć na trójkącik po prawej stronie twojego „znikniętego” wpisu?

 105. Dzięki!

  Swoją drogą znikanie nielubianych wpisów na blogu jest kuriozalne.

  Czy to konkurs piękności?

 106. Czy zastanawiała się Pani nad dziwacznym podobieństwem wielkiej Ameryki i maleńkiego Izraela? Społeczeństwo amerykańskie powstawało jako zlepek uciekinierów z różnych krajów i różnych kultur. Ludzie uciekali do Ameryki przed biedą, przed prześladowaniami religijnymi i politycznymi, czasem przed wyrokiem. Dominacja kolonizatorów z Wysp Brytyjskich nadawała temu bigosowi pewną minimalną jednolitość, ale naród amerykański w żaden sposób nie pasował do koncepcji narodu, jaką znaliśmy w Europie. Wielokulturowość była samą podstawą tworzenia się amerykańskiego społeczeństwa. Przystępując do budowy niepodległego państwa obawiano się waśni religijnych i narodowych. Naród amerykański oparty jest na konstytucji, a nie na wyznaniu, tradycji czy dominacji takiej lub innej elity. Więcej: http://www.listyznaszegosadu.pl/listy-do-pani-z/ameryka-izrael-i-problem-tolerancji

 107. Hucpa przekracza wszelkie granice śmieszności.
  Gdyby ten propagandowy ściek potraktować poważnie, to Amerykanin by się głęboko obraził na porównywanie jego kraju z enklawą apartheidu. Oczywiście tylko wtedy, gdyby dowiedział się prawdy.

  Na razie śmieszne w swojej sowieckości walenia butem w ekran telewizorów i komputerów są prymitywne usiłowania przekonywania tzw. „zwykłego Amerykanina”, że „Izrael jest taki sam jak Ameryka! No po prostu to jest 51 stan!”.

  Izraelska nastolatka się naćpała, miała seks z 20 żołnierzami, w tym z 10 Beduinami, (i z ich wielbłądami!), potem nasikała na środku skrzyżowania, wyrzygała w synagodze, urodziła kozę i odjechała na Harleyu.

  Zupełnie jak w Ameryce!
  Jesteśmy tacy sami!

  Please, please, please!!!

  A grube miliardy płyną, płyną, płyną, Ameryka na tym „interesie” traci, traci, traci, politycznie, wizerunkowo, moralny kac narasta, narasta, narasta, Mearsheimerów coraz trudniej uciszać, zakrzykiwać, dezawuować…

  Nawet Racjonalista.pl wykopał izraelskiego szowinistę i polakożercę.
  Suterenaopinii.pl jak na razie go przytuliła. Zobaczymy, kiedy i dla nich te antypolskie rzygowiny staną się obciążeniem.

 108. USA nie jest panstwem narodow wyznaniowym.
  Izrael w niczym nie przypomina USA.

  Usilnie probowala budowac takie analogie Ayn Rand czyli Zinowiewna Rosenbaum
  Pewnie Koraszewska z niej to sciagnela…liczac na nasza ignorancje…udajac oryginalnosc.
  Pani Rosenbaum uwazala, ze ekterminacja Palestynczykow jest tak samo uzasadniona jak indian w Ameryce.
  Stala sie obecnie sztandarowym myslicielem wszystkiego co najbardziej obrzydliwe w dzisiejszej polityce.
  Jest ideologiem prawicowego szowinizmu, egoizmu i spolecznego darwinizmu.

  Przedwojennni zydowscy „uciekinierzy ” np z II RP byli czescia spolecznosci cieszaca sie najwieksza zamoznoscia.
  Bieda byla powszechna, niesprawiedliwosc spoleczna rowniez.
  Chlopi (80% spoleczenstwa) byli jako grupa znacznie bardziej dyskryminowani przez stulecia niz Zydzi.

 109. Jako obserwator pozostaję bezradny, robię notatki, z przyzwyczajenia szukam kontaktów z dysydentami, czyli z tymi, których w Związku Radzieckim nazywano inaczej myślącymi. Czasem są to pięknie wierzący muzułmanie, czasem muzułmańscy ateiści. Ci którzy mieszkają w swoich krajach, codziennie ryzykują życiem, ci, którzy mieszkają między nami, czasem też dostają groźby, częściej skazani są na zlekceważenie. Oni pojęcie zagrożenia odbierają inaczej, jest bliższe rozpaczy i beznadziejności. Nadieżda Mandelsztam napisała kiedyś książkę pod tytułem „Nadzieja w beznadziejności”.
  Nie wiem, czy świat islamski może mieć nadzieję w beznadziejności, nie wiem również, gdzie mogą szukać nadziei mieszkańcy Izraela.
  Ja już z pociągu Orient Express wysiadam, mając nadzieję, że tymi listami nie wyrządziłem Pani przykrości.
  P. S. Oboje jesteśmy silnie związani z hasłem “Nigdy więcej”. Jest tu jednak pewien problem. Umarli mogą być całkowicie pewni, że nikt ich po raz kolejny nie zamorduje, żywi nie mają żadnej gwarancji, że osłonią ich nasze transparenty. Może właśnie dlatego, zdjęcie izraelskiego żołnierza stojącego na torach do Auschwitz jest dla mnie tak wymowne. Więcej: http://www.listyznaszegosadu.pl/listy-do-pani-z/gosc-w-rzeczywistosci

 110. Ale slodko ckliwy ten Koraszewski…
  wprost wzorzec poprawnosci politycznej z Sèvres.

  Dawno nie zabiliscie jakiegos Palestynczyka kolezanko.
  Pewnie stad te rozrterki duchowego wrazliwca.

  Nie dobrze sie robi czytajac te ulukrowana szowinistyczna hipokryzje.
  Pewnie to wszystko dla szmalu.

 111. Jakos sie tak sklada ze juz wiele razy mialem okazje czytac opowiesci o tym jak to przyjaznie i serdecznie byli przyjmowani polscy uciekinierzy w czasie II Wojny Swiatowej w Iranie , Syri , Iraku. Jest w tym napewno duzo prawdy chociazby tylko dlatego ze byly to kraje pod protektoratem Brytyjskim a przejecie polskich zolnierzy i wykorzystanie ich w celach militarnych Wielkiej Brytani bylo od zarania planem Angli. Ale nie o to tutaj mi chodzi – gdzie co i jak bylo jest dzisiaj nie tak istotne a calej prawdy nie poznamy w mysl poprawnosci politycznej.
  Naturalnie jestesmy zobowiazani pomagac dzisiejszym uciekinierom niemniej jednak sadze ze nie powinnismy zapominac o tym ze tak jak Polacy dawniej tak i dzisiaj ta wielka armia tych mlodych i jakoby czesto wyksztalconych mezczyzn nie powinna poprostu przejadac naszych oszczednosci i podatkow TYLKO uzbrojeni po zeby ( niestety na to trzeba wziasc kredyty a POLSKA mogla ) przeszkoleni i zjednoczeni jako armia powinni wrocic i wyzwolic swoj wlasny ukochany kraj. Tak wlasnie robili POLACY w czasie II WS a jezeli dzisiaj jest inaczej to znaczy ze chyba chodzi tutaj o cosik innego. NO WLASNIE 🙂

 112. Czerwcu i lipcu Palestyńscy terroryści zakatowali 580 razy Żydów w Jeruzalem.

 113. Tuwim
  To nie ma nic wspólnego z armią brytyjską.
  Co po prostu bardzo goscinni ludzie.
  Co bedac uciekinierem z komuny doświadczyłem osobiście od muzułmanów.

  W naszej „wyższej ” kulturze to niestety nie możliwe.

 114. Andrzej Falicz
  to dlaczego u nich nie zostałeś, jak tak ci się ta kultura podoba ?

css.php